Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2012-13

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

I-DIVISIOONA, Naiset
OTTELUOHJELMA

20.10.12 24.11.12
ESRC / Espoo TSK / Tampere
ESRC III -TSK I 1-2
ESRC IV – TSK II 3-0
ESRC V – SqK 1-2
ESRC III – ESRC V 2-1
TSK I – ESRC IV 2-1
TSK II – SqK 0-3
ESRC III – TSK II 3-0
TSK I – ESRC V 2-1
ESRC IV – SqK 1-2
ESRC III – ESRC IV 1-2
TSK I – SqK 1-2
TSK II – ESRC V 0-3
 
12.01.13 02.02.13 23.03.13
ESRC / Espoo SqK / Kuopio ESRC / Espoo
TSK I – TSK II 2-1
ESRC III – SqK 2-1
ESRC IV – ESRC V 3-0
TSK I – ESRC III 1-2
TSK II – ESRC IV 2-1
SqK – ESRC V 3-0
TSK II – ESRC III 1-2
SqK – ESRC III 2-1
SqK – TSK II 3-0

TSK / Tampere
ESRC V – TSK I 1-2
ESRC IV – TSK I 1-2
ESRC V – ESRC IV 1-2

ESRC IV – ESRC III 1-2
SqK – TSK I 2-1
ESRC V – TSK II 3-0
ESRC V – ESRC III 2-1
TSK II – TSK I 0-3
SqK – ESRC IV 2-1
 

JoukkueOVHOSPisteet
SqK109122-822
TSK I107318-1218
ESRC III Blue106417-1317
ESRC IV Black104616-1416
ESRC V Red103713-1713
TSK II10194-264

Tulokset 23.3.2013

ESRC IV Black – ESRC III Blue 1-2 (6-6/116-114)
Inka Luhtala – Raila Luhtala 2-3 (11/7 6/11 5/11 11/8 7/11)
Cecilia Lilja – Yrsa Serén 3-0 (11/5 11/4 13/11)
Lu Cong – Jenni Heikkilä 1-3 (11/13 10/12 12/10 8/11)
SqK – TSK I 2-1 (7-3/90-74)
Henrietta Huuhka – Saana Pohjavaara 1-3 (6/11 1/11 11/5 6/11)
Amanda Abdelhamid – Minna Mäkelä 3-0 (11/7 11/7 1/7)
Krista Hartikainen – Laura Ylikoski 3-0 (11/3 11/7 11/5)
ESRC V Red – TSK II 3-0 (9-1/107-33)
Sofia Korpeinen – Sanna Kananen 3-1 (8/11 11/4 11/5 11/2)
Anni Lehikoinen – Hanna Lahtinen 3-0 (11/2 11/5 11/4)
w.o. ESRC V Redille 3-0 (11/0 11/0 11/0)
ESRC V Red – ESRC III Blue 2-1 (6-4/81-86)
Sofia Korpeinen – Raila Luhtala 3-0 (11/8 11/9 11/2)
Anni Lehikoinen – Yrsa Serén 3-1 (2/11 11/7 11/8 11/8)
Taina Närhi – Jenni Heikkilä 0-3 (4/11 4/11 5/11)
TSK II – TSK I 0-3 (0-9/24-101)
Sanna Kananen – Saana Pohjavaara 0-3 (1/11 3/11 4/11)
Hanna Lahtinen – Minna Mäkelä 0-3 (2/11 3/11 11/13)
w.o. TSK I:lle 0 – 3 (0/11 0/11 0/11)
SqK – ESRC IV Black 2-1 (6-4/98-69)
Henrietta Huuhka – Inka Luhtala 3-1 (11/5 10/12 11/5 11/7)
Amanda Abdelhamid – Cecilia Lilja 0-3 (7/11 7/11 8/11)
Krista Hartikainen – Johanna Penttilä 3-0 (11/3 11/3 11/1)


Tulokset 2.2.2013

TSK II – ESRC III 1 – 2 (3 – 7 / 72 – 101)
Sirpa Åkerberg – Katri Aalto-Setälä 0 – 3 (12/14 8/11 12/14)
Sanna Kananen – Jenni Heikkilä 3 – 1 (11/5 7/11 11/6 11/7)
w.o. – Yrsa Seren 0 – 3 (w.o. 0/11 0/11 0/11)
SqK – ESRC III 2 – 1 (8 – 5 / 130 – 102)
Henrietta Huuhka – Raila Luhtala 2 – 3 (11/9 8/11 10/12 11/5 7/11)
Krista Hartikainen – Yrsa Seren 3 – 0 (11/9 11/5 11/1)
Amanda Abdelhamid – Jenni Heikkilä 3 – 2 (9/11 11/5 8/11 11/4 11/8)
TSK II – SqK 0 – 3 (1 – 9 / 48 – 108)
Sirpa Åkerberg – Amanda Abdelhamid 0 – 3 (3/11 6/11 9/11)
Sanna Kananen – Outi Houtsonen 1 – 3 (11/9 3/11 9/11 7/11)
w.o. – Krista Hartikainen 0 – 3 (w.o. 0/11 0/11 0/11)
TSK I – ESRC V 2-1 (8-4 / 107-70)
Saana Pohjavaara – Sofia Korpeinen 3-1 (11/5 11/7 7/11 11/5)
Laura Ylikoski – Anni Lehikoinen 2-3 (3/11 12/10 11/9 9/11 9/11
Helena Laine – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
ESRC IV – TSK I 1-2 (4-6 / 76-85)
Tiina Koivu – Saana Pohjavaara 1-3 (5/11 11/4 4/11 10/12)
Inka Luhtala – Laura Ylikoski 3-0 (11/5 11/4 11/4)
Lu Cong – Helena Laine 0-3 (6/11 0/11 7/11)
ESRC V – ESRC IV 1-2 (3-7 / 67/110)
Sofia Korpeinen – Tiina Koivu 3-1 (11/9 12/10 10/12 15/13)
Anni Lehikoinen – Inka Luhtala 0-3 (4/11 7/11 8/11)
w.o. – Lu Cong 0.3 (0/11 0/11 0/11)


Tulokset 12.1.2013

TSK I – TSK II 2-1 (8-4 / 109 – 73)
Saana Pohjavaara – Minna Innala 3-0 (11/1 11/1 11/1)
Minna Mäkelä – Sirpa Åkerberg 3-1 (11/6 9/11 11/7 11/3)
Laura Ylikoski – Sanna Kananen 2-3 (11/4 3/11 3/11 11/6 6/11)
ESRC III Blue – SqK 2-1 (7-5 / 119 – 119)
Raila Luhtala – Henriette Huuhka 3-0 (11/7 11/7 11/6)
Katri Aalto-Setälä – Amanda Abdelhamid 3-2 (12/10 11/9 9/11 11/13 12/10)
Jenni Heikkilä – Outi Houtsonen 1-3 (15/13 3/11 7/11 6/11)
ESRC IV Black – ESRC V Red 3-0 (9-0 / 104 – 54)
Cecilia Lilja – Sofia Korpeinen 3-0 (16/14 11/9 11/6)
Tiina Koivu – Anni Lehikoinen 3-0 (11/7 11/2 11/4)
Inka Luhtala – Taina Närhi 3-0 (11/7 11/3 11/2)
TSK I – ESRC III Blue 1-2 (3-7 / 79 – 103)
Saana Pohjavaara – Raila Luhtala 3-1 (9/11 11/8 11/8 11/8)
Minna Mäkelä – Katri Aalto-Setälä 0-3 (7/11 7/11 4/11)
Laura Ylikoski – Yrsa Serén 0-3 (1/11 11/13 7/11)
TSK II – ESRC IV Black 2-1 (6-5 / 90 – 87)
Minna Innala – Inka Luhtala 0-3 (6/11 4/11 0/11)
Sirpa Åkerberg – Lu Cong 3-2 (11/6 9/11 11/6 5/11 11/6)
Sanna Kananen – Johanna Penttilä 3-0 (11/4 11/4 11/6)
SqK – ESRC V Red 3-0 (9-2 / 121 – 84)
Henrietta Huuhka – Sofia Korpeinen 3-1 (11/6 8/11 11/9 11/5)
Amanda Abdelhamid – Anni Lehikoinen 3-0 (11/5 12/10 12/10)
Outi Houtsonen – Taina Närhi 3-1 (12/1 11/4 11/4 11/6)


Tulokset 24.11.2012

ESRC III – TSK II 3-0 (9-0 / 99-35)
Raila Luhtala – Minna Innala 3-0 (11/4 11/2 11/2)
Katri Aalto-Setälä – Sirpa Åkerberg 3-0 (11/3 11/5 11/5)
Yrsa Serén – Hanna Lahtinen 3-0 (11/1 11/8 11/5)
TSK I – ESRC V 2-1 (6-6 / 100-96)
Saana Pohjavaara – Sofia Korpeinen 3-1 (11/5 11/5 9/11 11/3)
Minna Mäkelä – Anni Lehikoinen 3-2 (8/11 11/4 8/11 11/8 11/5)
Laura Ylikoski – Pinja Byman 0-3 (2/11 0/11 7/11)
ESRC IV – SqK 1-2 (4-6 / 82-86)
Cecilia Lilja – Henrietta Huuhka 1-3 (7/11 10/12 11/9 6/11)
Tiina Koivu – Amanda Abdelhamid 3-0 (11/3 11/3 11/4)
Lu Cong – Krista Hartikainen 0-3 (5/11 5/11 5/11)
ESRC III – ESRC IV 1-2 (5-6 / 94-93
Raila Luhtala – Cecilia Lilja 1-3 (11/6 9/11 8/11 2/11)
Katri Aalto-Setälä – Tiina Koivu 1-3 (6/11 11/8 5/11 9/11
Jenni Heikkilä – Lu Cong 3-0 (11/5 11/4 11/4
TSK I – SqK 1-2 (5-6 / 85-92)
Saana Pohjavaara – Henrietta Huuhka 3-0 (11/5 11/0 11/3)
Minna Mäkelä – Amanda Abdelhamid 2-3 (11/9 9/11 11/9 4/11 3/11)
Laura Ylikoski – Krista Hartikainen 0-3 (5/11 5/11 4/11)
TSK II – ESRC V 0-3 (1-9 / 53-105)
Minna Innala – Sofia Korpeinen 0-3 (4/11 3/11 8/11)
Sirpa Åkerberg – Anni Lehikoinen 1-3 (11/6 8/11 6/11 5/11)
Sanna Kananen – Pinja Byman 0-3 (4/11 1/11 3/11)


Tulokset 20.10.2012

ESRC III – TSK I 1 – 2 (4 – 7 / 82 – 106)
Maria Rehula – Saana Pohjavaara 1 – 3 (6/11 11/9 6/11 5/11)
Yrsa Seren – Minna Mäkelä 3 – 1 (6/11 11/8 11/4 11/8)
Jenni Heikkilä – Helena Laine 0 – 3 (6/11 2/11 7/11)
ESRC IV – TSK II 3 – 0 (9 – 2 / 116 – 60)
Cecilia Lilja – Minna Innala 3 – 0 (11/1 11/0 11/1)
Inka Luhtala – Sirpa Åkerberg 3 – 0 (11/5 11/3 11/4)
Johanna Penttilä – Hanna Lahtinen 3 – 2 (10/12 7/11 11/8 11/7 11/8)
ESRC V – SqK 1 – 2 (6 – 7 / 134 – 135)
Sofia Korpeinen – Henrietta Huuhka 3 – 1 (7/11 11/7 11/3 16/14)
Pinja Byman – Krista Hartikainen 2 – 3 (8/11 11/6 14/12 13/15 8/11)
Taina Närhi – Outi Houtsonen 1 – 3 (14/12 6/11 7/11 7/11)
ESRC III – ESRC V 2 – 1 (7 – 4 / 96 – 70)
Maria Rehula – Sofia Korpeinen 3 – 0 (11/1 11/5 11/5)
Yrsa Seren – Pinja Byman 1 – 3 (1/11 5/11 11/3 8/11)
Jenni Heikkilä – Taina Närhi 3 – 1 (11/1 11/6 8/11 11/5)
TSK I – ESRC IV 2 – 1 (6 – 3 / 89 – 58)
Saana Pohjavaara – Cecilia Lilja 3 – 0 (11/7 11/7 11/7)
Minna Mäkelä – Inka Luhtala 0 – 3 (10/12 4/11 9/11)
Helena Laine – Johanna Penttilä 3 – 0 (11/1 11/2 11/0)
TSK II – SqK 0 – 3 (0 – 9 / 43 – 99)
Minna Innala – Henrietta Huuhka 0 – 3 (6/11 2/11 1/11)
Sirpa Åkerberg – Krista Hartikainen 0 – 3 (6/11 1/11 4/11)
Hanna Lahtinen – Outi Houtsonen 0 – 3 (9/11 6/11 8/11)