Facebook
Twitter
In English

Squashliiga 2012-13

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko
Playoffs ja karsinnat

Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Joukkueisiin ”sidotut” pelaajat
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Squashliigan tulospalvelu
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2011-12 | Playoffs ja karsinnat 2012
Squashliiga 2010-11 | Playoffs ja karsinnat 2011
Squashliiga 2009-10 | Playoffs ja karsinnat 2010
Squashliiga 2008-09 | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, B-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

29.09.12 20.10.12 24.11.12
TSSq / Turku SaSkö / Salo HSRC / Helsinki
SaSkö – HSRC V 2-2
ESRC VI – TSSq III 2-2
TSSq II – SquNa 3-1
SaSkö – TSSq II 0-4
HSRC V – ESRC VI 3-1
TSSq III – SquNa 2-2
SaSkö – TSSq III 4-0
HSRC V – TSSq II 0-4
ESRC VI – SquNa 3-1
SaSkö – ESRC VI 2-2
HSRC V – SquNa 2-2
TSSq III – TSSq II 1-3
HSRC V – TSSq III 1-3
SaSkö – SquNa 2-2
ESRC VI – TSSq II 1-3
HSRC V – SaSkö 1-3
TSSq III – ESRC VI 0-4
SquNa – TSSq II 0-4
 
12.01.13 23.03.13
SquNa / Pori TSSq / Turku
TSSq III – SaSkö 0-4
SquNa – SaSkö 3-1
SquNa – TSSq III 2-2

ESRC / Espoo
TSSq II – HSRC V 3-1
ESRC VI – HSRC V 3-1
TSSq II – ESRC VI 3-1

ESRC VI – SaSkö 2-2
SquNa – HSRC V 3-1
TSSq II – TSSq III 4-0
TSSq II – SaSkö 3-1
TSSq III – HSRC V 2-2
SquNa – ESRC VI 1-3

JoukkueOVTHSOSPisteet
TSSq II101034-634
ESRC VI1043322-1822
SaSkö1034321-1921
SquNa1024417-2317
HSRC V1013614-2614
TSSq III1014512-2812

Tulokset 23.3.2013

ESRC VI – SaSkö 2-2 (9-7 / 147-140)
Lotta Vuorela – Juhani Heinonen 3-1 (11/7 9/11 11/6 11/9)
Touko Juntunen – Mauri Lokkila 3-0 (11/5 11/2 11/7)
Kari Juntunen – Timo kallioinen 1-3 (11/8 1/11 3/11 7/11)
Lasse Punttila – Henri Eklund 2-3 (7/11 9/11 12/10 11/7 11/13)
SquNa – HSRC V 3-1 (9-3 / 128-110)
Jani Stengård – Antti Lind 3-0 (11/9 11/5 11/6)
Jonne Stengård – Svein Dyrnes 3-0 (11/4 11/4 11/2)
Esa Mäkisalo – Risto Vuopala 0-3 (3/11 4/11 4/11)
Teemu Joutsi – Arttu Raunio 3-2 (11/9 9/11 11/8 9/11 11/8)
TSSq II – TSSq III 4-0 (12-0 / 142-64)
Juha Kuuluvainen – Tero Mäenpää 3-0 (11/4 11/7 11/9)
Juha Söderström – Risto Hänninen 3-0 (11/7 11/8 11/7)
Martin Poganitsch – Sami Kivilä 3-0 (11/1 11/5 11/8)
Jari Salonen – Santtu Elo 3-0 (11/1 11/4 11/3)
TSSq II – SaSkö 3-1 (10-5 / 145-115)
Juha Kuuluvainen – Mika Oksa 3-1 (11/9 11/8 13/15 11/6)
Juha Söderström – Mauri Lokkila 3-0 (11/9 11/7 12/10)
Martin Poganitsch – Timo Kallioinen 1-3 (5/11 9/11 11/9 0/11)
Jari Salonen – Henri Eklund 3-1 (11/1 7/11 11/5 11/6)
TSSq III – HSRC V 2-2 (8-7 / 135-134)
Tero Mäenpää – Antti Lind 3-1 (11/7 12/10 6/11 11/9)
Risto Hänninen – Svein Dyrnes 3-0 (11/5 11/4 11/8)
Sami Kivilä – Risto Vuopala 0-3 (9/11 5/11 2/11)
Santtu Elo – Arttu Raunio 2-3 (10/12 11/5 8/11 11/7 6/11)
SquNa – ESRC VI 1-3 (7-11 / 147-173)
Jani Stengård – Lotta Vuorela 2-3 (6/11 11/6 11/8 2/11 10/12)
Jonne Stengård – Touko Juntunen 2-3 (5/11 6/11 11/3 11/9 9/11)
Esa Mäkisalo – Kari Juntunen 3-2 (9/11 11/9 9/11 13/11 11/5)
Teemu Joutsi – Lasse Punttila 0-3 (5/11 6/11 1/11)


Tulokset 12.1.2013

TSSq III – SaSkö 0-4 (5-12 / 133-156)
Tom Söderholm – Juhani Heinonen 2-3 (11/1 3/11 11/6 8/11 10/12
Tero Mäenpää – Mika Oksa 0-3 (7/11 8/11 7/11)
Risto Hänninen – Mauri Lokkila 2-3 (7/11 11/9 5/11 11/5 3/11)
Jarmo Ojanperä – Timo Kallioinen 1-3 (4/11 7/11 11/2 9/11)
SquNa – SaSkö 3-1 (9-4 / 120-104)
Jani Stengård – Juhani Heinonen 3-0 (11/8 11/5 11/9)
Jonne Stengård – Mika Oksa 3-0 (11/9 11/6 11/8)
Esa Mäkisalo – Mauri Lokkila 3-1 (6/11 11/7 11/6 11/2)
Antti Yli-Rantala – Timo Kallioinen 0-3 (2/11 5/11 8/11)
SquNa – TSSq III 2-2 (7-7 / 129-104)
Jani Stengård – Tom Söderholm 3-0 (11/0 11/0 11/0)
Jonne Stengård – Tero Mäenpää 3-1 (4/11 11/1 11/7 11/8)
Esa Mäkisalo – Risto Hänninen 1-3 (9/11 8/11 12/10 8/11)
Teemu Joutsi – Jarmo Ojanperä 0-3 (6/11 10/12 6/11)
TSSq II – HSRC V 3-1 (11-4 / 115-89)
Samuli Elo – Kale Leskinen 2-3 (9/11 11/3 6/11 11/5 8/11)
Timo Ahlroos – Risto Vuopala 3-1 (11/5 11/5 8/11 11/4)
Petri Toivonen – Jari Mether 3-0 (14/12 11/5 12/10)
Juha Kuuluvainen – Arttu Raunio 3-0 (11/3 11/4 11/4)
ESRC VI – HSRC V 3-1 (9-4 / 137-93)
Lotta Vuorela – Kale Leskinen 3-0 (11/4 11/7 11/2)
Touko Juntunen – Risto Vuopala 3-0 (11/6 9/11 11/8 13/11)
Kari Juntunen – Jari Mether 0-3 (10/12 7/11 7/11)
Lasse Punttila – Arttu Raunio 3-0 (11/6 11/4 11/2)
TSSq II – ESRC VI 3-1 (9-3 / 125-93)
Samuli Elo – Lotta Vuorela 3-0 (11/3 11/6 14/12)
Timo Ahlroos – Touko Juntunen 0-3 (12/14 8/11 3/11)
Petri Toivonen – Kari Juntunen 3-0 (11/4 11/8 11/3)
Juha Kuuluvainen – Lasse Punttila 3-0 (11/8 11/6 11/7)


Tulokset 24.11.2012

HSRC V – TSSq III 1 – 3 (5 – 9 / 109 – 126)
Harri Kivi-Koskinen – Juha Söderström 3 – 0 (11/3 11/4 11/4)
Jari Mether – Tom Söderholm 2 – 3 (12/10 7/11 11/6 8/11 7/11)
Svein Dyrnes – Santtu Elo 0 – 3 (1/11 8/11 8/11)
Anton Hämäläinen – Roope Toivanen 0 – 3 (3/11 7/11 4/11)
SaSkö – SquNa 2 – 2 (7 – 6 / 122 – 105)
Juhani Heinonen – Jani Stengård 1 – 3 (11/6 5/11 4/11 9/11)
Mika Oksa – Jonne Stengård 0 – 3 (9/11 9/11 9/11)
Timo Kallioinen – Esa Mäkisalo 3 – 0 (11/6 11/5 11/6)
Timo Romu – Teemu Joutsi 3 – 0 (11/7 11/4 11/5)
ESRC VI – TSSq II 1 – 3 (5 – 9 / 87 – 128)
Lotta Vuorela – Samuli Elo 3 – 0 (11/9 11/4 11/4)
Touko Juntunen – Timo Ahlroos 1 – 3 (11/4 1/11 5/11 6/11)
Kari Juntunen – Juha Kuuluvainen 1 – 3 (4/11 11/8 1/11 6/11)
Lasse Punttila – Ville Kostamoinen 0 – 3 (1/11 4/11 4/11)
HSRC V – SaSkö 1 – 3 (3 – 10 / 83 – 134)
Harri Kivi-Koskinen – Juhani Heinonen 3 – 1 (12/10 10/12 11/8 11/5)
Lupu Pitkänen – Mauri Lokkila 0 – 3 (7/11 6/11 2/11)
Svein Dyrnes – Timo Kallioinen 0 – 3 (4/11 6/11 3/11)
Arttu Raunio – Timo Romu 0 – 3 (2/11 5/11 4/11)
TSSq III – ESRC VI 0 – 4 (3 – 12 / 108 – 148)
Juha Söderström – Lotta Vuorela 2 – 3 (11/3 6/11 7/11 11/4 9/11)
Tom Söderholm – Touko Juntunen 1 – 3 (3/11 11/8 7/11 7/11)
Santtu Elo – Kari Juntunen 0 – 3 (10/12 9/11 4/11)
Roope Toivanen – Lasse Punttila 0 – 3 (3/11 9/11 1/11)
SquNa – TSSq II 0 – 4 (3 – 12 / 91 – 154)
Jani Stengård – Samuli Elo 1 – 3 (5/11 11/6 4/11 5/11)
Jonne Stengård – Timo Ahlroos 2 – 3 (10/12 11/9 11/6 6/11 9/11)
Esa Mäkisalo – Juha Kuuluvainen 0 – 3 (4/11 4/11 4/11)
Teemu Joutsi – Ville Kostamoinen 0 – 3 (4/11 1/11 2/11)


Tulokset 20.10.2012

SaSkö – TSSq III 4 – 0 (12-2 / 148-93)
Timo Kallioinen – Martin Poganitsch 3-2 (11/8 7/11 3/11 11/2 11/4)
Mika Oksa – Tero Mäenpää 3-0 (13/11 11/6 11/8)
Juhani Heinonen – Aimo Lindberg 3-0 (11/6 11/3 15/13)
Mauri Lokkila – Sami Kivilä 3-0 (11/5 11/3 11/2)
HSRC V – TSSq II 0 – 4 (3-12 / 98-160)
Risto Vuopala – Timo Ahlroos 2-3 (8/11 11/9 9/11 11/8 3/11)
Henry Pietilä – Juha Söderström 0-3 (1/11 2/11 9/11)
Timo Saunalammi – Risto Hänninen 1-3 (12/10 10/12 5/11 3/11)
Kari Keränen – Tom Söderholm 0-3 (6/11 3/11 5/11)
ESRC VI – SquNa 3 – 1 (9-4 / 133-93)
Lotta Vuorela – Jani Stengård 0-3 (9/11 6/11 7/11)
Touko Juntunen – Jonne Stengård 3-1 (10/12 13/11 11/7 11/8)
Kari Juhtunen – Atte Stengård 3-0 (11/3 11/2 11/3)
Lasse Purttila – Teemu Joutsi 3-0 (11/6 11/7 11/1)
SaSkö – ESRC VI 2 – 2 (7-7 / 127 – 119)
Juhani Heinonen – Lotta Vuorela 0-3 (8/11 8/11 9/11)
Hannu Heimo – Touko Juntunen 1-3 (9/11 4/11 11/6 9/11)
Timo Romu – Kari Juntunen 3-0 (11/7 11/5 11/7)
Henri Eklund – Lasse Purttila 3-1 (11/4 11/8 3/11 11/5)
HSRC V – SquNa 2 – 2 (6-6 / 94-93)
Risto Vuopala – Jani Stengård 0-3 (7/11 5/11 5/11)
Henry Pietilä – Jonne Stengård 0-3 (2/11 5/11 4/11)
Timo Saunalammi – Atte Stengård 3-0 (11/5 11/4 11/3)
Kari Keränen – Teemu Joutsi 3-0 (11/8 11/1 11/6)
TSSq III – TSSq II 1 – 3 (5-11 / 125-164)
MMartin Poganitsch – Timo Ahlroos 0-3 (9/11, 9/11, 4/11)
Tero Mäenpää – Juha Söderström 3-2 (5/11, 9/11, 11/7, 11/9, 11/8)
Aimo Lindberg – Risto Hänninen 2-3 (11/9, 10/12, 8/11, 11/9, 3/11)
Sami Kivilä – Tom Söderholm 0-3 (4/11, 2/11, 7/11)


Tulokset 29.9.2012

SaSkö – HSRC V 2-2 (9-8 / 155-152)
Mika Oksa – Kale Leskinen 3-2 (11/5 3/11 15/3 8/11 11/9)
Juhani Heinonen – Antti Lind 2-3 (4/11 11/6 13/15 11/3 9/11)
Hannu Heimo – Risto Vuopala 1-3 (11/4 5/11 3/11 7/11)
Mauri Lokkila – Khem Gokool 3-0 (11/5 11/8 11/7)
TSSq II – SguNa 3-1 (10-4 / 141-91)
Samuli Elo – Jani Stengård 1-3 (7/11 11/8 7/11 9/11)
Timo ahlroos – Jonne Stengård 3-1 (8/11 11/9 11/4 11/4)
Juha Kuuluvainen – Esa Mäkisalo 3-0 (11/1 11/4 11/5)
Petri Toivonen – Atte Stengård 3-0 (11/2 11/7 11/7)
ESRC VI – TSSq III 2-2 (6-9 / 141-153)
Lotta Vuorela – Juha Söderström 3-1 (12/14 11/6 11/6 11/7)
Touko Juntunen – Martin Poganitsch 3-2 (12/14 15/13 10/12 12/10 11/5)
Kari Juntunen – Tero Mäenpää 0-3 (4/11 7/11 4/11)
Lassu Punttila – Tom Söderholm 0-3 (3/11 9/11 9/11)
SaSkö – TSSq II 0-4 (1-12 / 72-139)
Mika Oksa – Samuli Elo 0-3 (5/11 4/11 7/11)
Juhani Heinonen – Timo Ahlroos 0-3 (4/11 2/11 8/11)
Hannu Heimo – Juha Kuuluvainen 1-3 (5/11 4/11 11/7 5/11)
Mauri Lokkila – Petri Toivonen 0-3 (6/11 8/11 3/11)
HSRC V – ESRC VI 3-1 (9-8 / 166-136)
Kale Leskinen – Lotta Vuorela 3-2 (11/5 8/11 10/12 11/2 11/8)
Antti Lind – Touko Juntunen 3-2 (11/5 11/13 8/11 11/9 12/10)
Risto Vuopala – Kari Juntunen 3-1 (7/11 11/2 11/2 11/1)
Khem Gokool – Lasse Punttila 0-3 (10/12 6/11 6/11)
TSSq III – SquNa 2-2 (7-7 127-111)
Juha Söderström – Jani Stengård 1-3 (8/11 5/11 11/6 1/11)
Martin Poganitsch – Jonne Stengård 0-3 (6/11 11/13 3/11)
Tero Mäenpää – Esa Mäkisalo 3-1 (11/5 11/7 8/11 11/6)
Santtu Elo – Atte Stengård 3-0 (11/3 11/4 11/1)