Facebook
Twitter
In English

Miesten senioriranking

MIESTEN SENIORI-RANKING 1.3.2019
Lista saattaa olla epätäydellinen, koska emme tiedä kaikkien seniorien syntymäaikoja.
Pelaaja on luokiteltu sarjaan, johon hän listan ilmestymispäivänä kuuluu.
Jos listalta puuttuu pelaaja, jonka mielestäsi pitäisi olla mukana, voisitko ystävällisesti ilmoittaa nimen ja syntymäajan meille ensi tilassa sähköpostilla poku.home[at]squash.fi tai puh. 040 776 5320 Poku Salo

 

MIEHET 35

Sija Nimi Seura Luokka
1 Tuominen Olli KSQ MV 1
2 Järvinen Janne KSQ MA 4
3 Stubin Iiro MetStone MA 24
4 Aarto Ilkka Sq-88 MB 11
5 Kononen Heikki KSQ MB 23
6 Kekoni Tuomo ESRC MB 36
7 Purhonen Mikko LahtiSq MB 43
8 Luolamo Ville JoSK MB 57
9 Peltola Jaakko-Antti SC Ruka MB 61
10 Kallio Matti HSRC MC 3
11 Suistomaa Marko MiSq MC 6
12 Packalen Petri SqJu MC 15
13 Selänne Lauri LSQ MC 21
14 Laatikainen Jaakko OSK MC 23
15 Koskelin Janne JSK MC 34
16 Ulvila Juha SqJu MC 44
17 Koponen Mikko JoSK MC 60
18 Pitkänen Lupu HSRC MC 109
19 Niivuori Lasse LSQ MC 111
19 Seppälä Markus HSRC MC 111
21 Pietilä Vesa OSK MC 115
22 Halonen Jari MyyrSq MC 116
23 Seikkula Marko OSK MD 5
24 Väisänen Kalle OSK MD 10
25 Sillanpää Mikko LSQ MD 26
26 Somoano Alberto esrc MD 43
27 Lyytikkä Jarkko LahtiSq MD 86

MIEHET 40

Sija Nimi Seura Luokka
1 Teitti Erno MiSq MA 5
2 Kytö Arto LahtiSq MA 8
3 Ruotanen Heikki JSK MA 11
4 Monto Mika HSRC MA 26
5 Kylmälä Vesa ESRC MB 2
6 Puukko Kimmo JSK MB 3
7 Stengård Jonne SquNa MB 5
8 Bardis Vasilis HSRC MB 6
9 Salminen Riku HSK MB 7
10 Saarnivaara Pete SC Ruka MB 40
11 Kuivalainen Mika HSRC MC 1
12 Iglesias Angel NääsSq MC 11
13 Valtola Oskari MiSq MC 13
14 Valtola Lauri MiSq MC 33
15 Poutiainen Olle MiSq MC 35
16 Rapelo Juha NääsSq MC 37
17 Helminen Aki LahtiSq MC 50
18 Koskinen Henri MiSq MC 60
19 Seppänen Mikko ESRC MC 81
20 Grinden Kjell JoSK MC 119
21 Salkala Ville ESRC MD 1
22 Ahola Juha MyyrSq MD 6
23 Tornberg Risto SC Ruka MD 12
23 Viljanen Mikko HSRC MD 12
25 Saariaho Mikko MetStone MD 28
25 Rintala Joni TSSq MD 28
27 Lähteenmäki Petteri NääsSq MD 54
28 Koskela Vesa LahtiSq MD 59
29 Peltola Janne-Matti MiSq MD 64
30 Pääkkönen Mikko HSK MD 68

MIEHET 45

Sija Nimi Seura Luokka
1 Määttänen Anssi TSSq MA 6
2 Ryyppö Tommi TSSq MA 7
3 Pääkkönen Marko TSSq MA 16
4 Repo Petteri HSRC MA 18
5 Riutta Jan HSK MA 28
6 Kämäräinen Marko SC Ruka MA 29
7 Koivula Kimmo LahtiSq MB 13
8 Tiitinen Petteri TSSq MB 20
9 Vikström Jussi HSRC MB 21
10 Koskivaara Kimmo ESRC MB 29
11 Selkälä Jonas NääsSq MB 35
12 Karjalainen Hannu HSK MB 38
13 Kiviniemi Kimmo NääsSq MB 39
14 Simonen Sami JoSK MB 54
15 Pösö Mika HSK MB 58
16 Högström Karl-Kristian ESRC MB 63
17 Ali Akif ESRC MC 9
18 Simola Jussi ESRC MC 14
19 Stengård Jani SquNa MC 29
20 Eloranta Timo LSQ MC 47
21 Toivanen Roope TSSq MC 59
22 Särkiniemi Jan MyyrSq MC 63
23 Liimatainen Juha ESRC MC 71
24 Pyykkö Tero NääsSq MC 77
25 Palojärvi Paul KSQ MC 84
26 Salomaa Tommi Sq-88 MC 88
27 Rusanen Harri OSK MC 93
28 Seilo Timo SquNa MC 94
29 Raumolin Juha JSK MC 98
30 Tapiola Tero KSQ MC 103
31 Timberg Tero ESRC MC 111
32 Lokkila Mauri TSSq MC 116
33 Korhonen Kim ESRC MC 123
34 Leppänen Mika JSK MD 1
35 Arimo Tapio ESRC MD 12
36 Kivi-Koskinen Marko HSRC MD 34
37 Karttunen Sami JSK MD 37
38 Raivio Taneli ESRC MD 53
39 Kontuniemi Jali NääsSq MD 57
40 Walli Timo SquNa MD 59
41 Kostamoinen Ville TSSq MD 68
42 Elovirta Janne HSRC MD 81
43 Järvinen Ville SalSi MD 90

MIEHET 50

Sija Nimi Seura Luokka
1 Yliranta Raimo JSK MA 13
2 Rasmus Petri JSK MA 19
3 Mäki Erik NääsSq MA 21
4 Stör Kai JSK MA 23
5 Heinonen Juha NääsSq MA 32
6 Naukkarinen Esa KSQ MB 9
7 Kela Petri ESRC MB 12
8 Ulfves Kristian ESP MB 14
9 Kaltiainen Kai JSK MB 15
10 Vuopala Risto HSRC MB 17
11 Ahlroos Timo TSSq MB 26
12 Wichmann Jan TSK MB 30
13 Suvanto Teemu HSRC MB 32
14 Ignatius Markku MetStone MB 47
15 Niskala Kari SC Ruka MB 49
16 Puustinen Jouko KSQ MB 51
17 Saharinen Janne JSK MC 2
18 Valasma Harri OSK MC 4
19 Hiltunen Kari HSRC MC 7
20 Hämäläinen Martti SqJu MC 17
21 Jaskari Hannu SqJu MC 27
22 Koivu Tapio ESRC MC 31
23 Lind Antti HSRC MC 38
24 Karjala Jarmo MetStone MC 41
25 Nousmaa Timo MyyrSq MC 43
26 Eskoli Vesa HSK MC 55
27 En Janne KSQ MC 58
28 Helenius Sami NääsSq MC 68
29 Pennanen Kimmo ESRC MC 80
30 Vesa Petri MetStone MC 85
31 Jousimies Terho Sq-88 MC 88
32 Antikainen Harri OSK MC 91
33 Rintanen Juha SalSi MC 92
34 Joutsi Teemu SquNa MC 97
35 Herola Timo SqK MC 100
36 Salminen Jukka-Pekka OSK MC 105
37 Ulkuniemi Tapio SqJu MC 124
38 Oksa Mika SaSkö MD 1
39 Kivi-Koskinen Harri MetStone MD 12
40 Kankaanpää Timo SalSi MD 34
41 Blomqvist Tommy MetStone MD 37
42 Kaukonen Markus ESRC MD 47
43 Romu Timo SaSkö MD 55
44 Suominen Jouni HSK MD 56
45 Wiljander Esa PompS MD 68
45 Sihvonen Dan PompS MD 68
47 Kärki Leo SqK MD 78
48 Kemppainen Jorma HSK MD 90

MIEHET 55

Sija Nimi Seura Luokka
1 Värilä Marko HSK MA 20
2 Raiski Seppo Sq-88 MB 18
3 Sutelainen Esa HSRC MB 19
4 Konttinen Vesa JSK MB 22
5 Marjomaa Olli HSK MB 42
6 Määttänen Teuvo YlivSq MB 46
7 Lilja Harry ESRC MB 52
8 Särkkä Reijo ESP MB 59
9 Rönn Risto SqJu MC 10
10 Söderholm Tom TSSq MC 12
11 Nakari Martti ESP MC 16
12 Havaste Jukka HSRC MC 18
13 Nummi Jukka NääsSq MC 22
14 Lehtola Kari WSK MC 28
15 Ojala Ari NääsSq MC 51
16 Pajo Timo SqK MC 53
17 Karppinen Esa PompS MC 60
18 Uotila Mika HSRC MC 66
19 Winter Kalle SalSi MC 68
20 Mäkisalo Esa SquNa MC 70
21 Nieminen Jukka-Pekka LSQ MC 79
22 Kallioinen Timo SaSkö MC 85
23 Laurén Markku HSRC MC 96
24 Hautala Kari MetStone MC 98
25 Heimo Hannu SaSkö MC 101
25 Söderström Juha TSSq MC 101
27 Räbinä Petri SqK MC 122
28 Koskela Jouni JoSK MD 8
28 Korhonen Kari JoSK MD 8
30 Männistö Juha SqJu MD 12
31 Virtanen Ilkka JSK MD 21
32 Haanpää Hannu ESRC MD 32
33 Koivula Krister NääsSq MD 37
33 Jokinen Matti LahtiSq MD 37
35 Lappalainen Ukko MetSq MD 68
36 Olkinuora Heikki SqK MD 79
37 Lambert Risto JSK MD 86
37 Häggqvist Kaj LahtiSq MD 86

MIEHET 60

Sija Nimi Seura Luokka
1 Pohjamies Tuomo ESRC MA 22
2 Westren-Doll Jack JSK MA 27
3 Leskinen Kale HSK MA 31
4 Tulonen Timo HSRC MB 24
5 Wahlstedt Jyrki HSRC MB 60
6 Vaarala Eino ESRC MB 64
7 Reinikainen Jukka KSQ MC 19
7 Riikonen Pekka LahtiSq MC 19
9 Mether Jari WSK MC 38
10 Solansuu Tommi SalSi MC 51
11 Kuuluvainen Juha TSSq MC 88
12 Tanskanen Ari SqK MC 107
13 Aalto Kari ESRC MC 108
14 Matalamäki Jan HSRC MC 125
15 Rummukainen Pauli JoSK MD 24
16 Boggon Chris SquNa MD 28
17 Saarentaus Juha ESRC MD 45
18 Välimäki Mauri OSK MD 59
19 Petelius Keijo KSQ MD 68

MIEHET 65

Sija Nimi Seura Luokka
1 Tuominen Esa HSRC MB 50
2 Pyynönen Erkki NääsSq MC 42
3 Kaistinen Markku SalSi MC 46
4 Laitinen Timo HSRC MC 103
5 Hassinen Heikki SalSi MD 26
6 Hyrske Markku HSK MD 49

MIEHET 70

Sija Nimi Seura Luokka
1 Mäkinen Eero NääsSq MC 121
2 Koivisto Torbjörn ESP MD 6
3 Teräsvirta Heikki SalSi MD 21
4 Walli Bertil ESP MD 48
5 Holm Jarmo HSK MD 49
6 Ekholm Lars VSK MD 97
7 Lampila Timo SalSi MD 97
8 Paatelma Markku VSK MD 97