Facebook
Twitter
In English

Miesten senioriranking

MIESTEN SENIORI-RANKING 1.11.2018
Lista saattaa olla epätäydellinen, koska emme tiedä kaikkien seniorien syntymäaikoja.
Pelaaja on luokiteltu sarjaan, johon hän listan ilmestymispäivänä kuuluu.
Jos listalta puuttuu pelaaja, jonka mielestäsi pitäisi olla mukana, voisitko ystävällisesti ilmoittaa nimen ja syntymäajan meille ensi tilassa sähköpostilla poku.home[at]squash.fi tai puh. 040 776 5320 Poku Salo

 

MIEHET 35

Sija Nimi Seura Luokka
1 Tuominen Olli KSQ MV 1
2 Järvinen Janne KSQ MV 11
3 Peltola Jaakko-Antti SC Ruka MA 6
4 Suistomaa Marko MiSq MA 9
5 Stubin Iiro MetStone MB 1
6 Aarto Ilkka Sq-88 MB 22
7 Kekoni Tuomo ESRC MB 52
8 Selänne Lauri LSQ MB 62
9 Kallio Matti HSRC MB 63
10 Purhonen Mikko LahtiSq MC 18
11 Pitkänen Lupu HSRC MC 25
12 Puurunen Jukka – – – MC 28
13 Packalen Petri SqJu MC 38
14 Laatikainen Jaakko OSK MC 64
15 Luolamo Ville JoSK MC 66
15 Ulvila Juha SqJu MC 66
17 Eskelinen Matti NääsSq MC 76
18 Hylkilä Markku – – – MC 83
19 Rautiola Mikko – – – MC 84
20 Niivuori Lasse LSQ MC 88
20 Sillanpää Mikko LSQ MC 88
20 Seppälä Markus HSRC MC 88
23 Mäkinen Sami NääsSq MC 100
24 Väisänen Kalle – – – MC 101
25 Koponen Mikko JoSK MC 103
26 Lyytikkä Jarkko LahtiSq MC 110
27 Karjalainen Tommi ESRC MD 69

MIEHET 40

Sija Nimi Seura Luokka
1 Ruotanen Heikki JSK MA 7
2 Kytö Arto LahtiSq MA 17
3 Teitti Erno MiSq MA 23
4 Stengård Jonne SquNa MA 27
5 Monto Mika HSRC MA 28
6 Kuivalainen Mika HSRC MA 30
7 Kylmälä Vesa ESRC MB 3
8 Puukko Kimmo JSK MB 4
9 Bardis Vasilis HSRC MB 5
10 Salminen Riku HSK MB 16
11 Saarnivaara Pete SC Ruka MB 21
12 Pääkkönen Marko TSSq MB 25
13 Valtola Oskari MiSq MC 2
14 Wallin Toni JSK MC 12
15 Poutiainen Olle MiSq MC 35
16 Rapelo Juha NääsSq MC 37
17 Helminen Aki LahtiSq MC 56
18 Koskinen Henri MiSq MC 72
19 Iglesias Angel NääsSq MC 82
20 Kuusisto Ville – – – MC 94
21 Simonen Sami JoSK MC 101
22 Salkala Ville ESRC MC 103
22 Koskela Vesa LahtiSq MC 103
24 Passinen Veli-Matti ESRC MC 117
24 Tornberg Risto SC Ruka MC 117
24 Kenakkala Sami OSK MC 117
24 Viljanen Mikko HSRC MC 117
28 Ahola Juha MyyrSq MD 9
29 Saariaho Mikko MetStone MD 15
29 Rintala Joni TSSq MD 15
31 Karttunen Sami JSK MD 31
32 Koikkalainen Mika YlivSq MD 37
33 Lähteenmäki Petteri NääsSq MD 42
34 Valtola Lauri MiSq MD 49

MIEHET 45

Sija Nimi Seura Luokka
1 Määttänen Anssi TSSq MV 12
2 Kämäräinen Marko SC Ruka MA 11
3 Ryyppö Tommi TSSq MA 13
4 Heinonen Juha NääsSq MA 16
5 Repo Petteri HSRC MA 20
6 Riutta Jan HSK MA 29
7 Vikström Jussi HSRC MB 2
8 Koivula Kimmo LahtiSq MB 14
9 Stengård Jani SquNa MB 20
10 Koskivaara Kimmo ESRC MB 29
11 Selkälä Jonas NääsSq MB 31
12 Karjalainen Hannu HSK MB 32
13 Kiviniemi Kimmo NääsSq MB 33
14 Pösö Mika HSK MB 40
15 Palojärvi Paul KSQ MB 47
16 Liimatainen Juha ESRC MB 57
17 Högström Karl-Kristian ESRC MB 58
18 Leppänen Mika JSK MC 8
19 Timberg Tero ESRC MC 19
20 Eloranta Timo LSQ MC 27
21 Simola Jussi ESP MC 29
22 Tiitinen Petteri TSSq MC 30
23 Ali Akif ESRC MC 34
24 Toivanen Roope TSSq MC 93
25 Pyykkö Tero NääsSq MC 97
26 Tapiola Tero KSQ MC 117
27 Särkiniemi Jan MyyrSq MD 1
28 Walli Timo SquNa MD 9
29 Kivi-Koskinen Marko HSRC MD 25
29 Lithenius Sami JSK MD 25
31 Elovirta Janne HSRC MD 38
32 Seilo Timo SquNa MD 43
33 Kontuniemi Jali NääsSq MD 47
34 Kostamoinen Ville TSSq MD 55
35 Korhonen Kim ESRC MD 65
36 Järvinen Ville SalSi MD 77

MIEHET 50

Sija Nimi Seura Luokka
1 Yliranta Raimo JSK MA 3
2 Mäki Erik NääsSq MA 8
3 Värilä Marko HSK MA 18
4 Kaltiainen Kai JSK MA 20
5 Rasmus Petri JSK MA 22
6 Naukkarinen Esa KSQ MA 31
7 Kela Petri ESRC MB 6
8 Konttinen Vesa JSK MB 12
9 Ulfves Kristian ESP MB 13
10 Vuopala Risto HSRC MB 15
11 Suvanto Teemu HSRC MB 17
12 Stör Kai JSK MB 19
13 Puustinen Jouko KSQ MB 27
14 Ahlroos Timo TSSq MB 28
15 Wichmann Jan TSK MB 36
16 Saharinen Janne JSK MB 44
17 Hämäläinen Martti SqJu MB 53
18 Niskala Kari SC Ruka MB 54
19 Koivu Tapio ESRC MC 4
20 Rintanen Juha SalSi MC 5
21 Hiltunen Kari HSRC MC 6
22 Ignatius Markku MetStone MC 7
23 Jaskari Hannu SqJu MC 15
24 En Janne KSQ MC 21
25 Suominen Jouni HSK MC 26
26 Jousimies Terho Sq-88 MC 30
27 Valasma Harri OSK MC 40
28 Lind Antti HSRC MC 47
29 Eskoli Vesa HSK MC 48
30 Nousmaa Timo MyyrSq MC 56
31 Joutsi Teemu SquNa MC 64
32 Vesa Petri MetStone MC 75
33 Liinamaa Kari SquNa MC 76
34 Karjala Jarmo MetStone MC 81
35 Männistö Mika SquNa MC 86
36 Oksa Mika SaSkö MC 94
37 Kemppainen Jorma HSK MC 113
38 Toropainen Vesa ESP MD 6
39 Pennanen Kimmo ESRC MD 9
40 Helenius Sami NääsSq MD 15
40 Kankaanpää Timo SalSi MD 15
42 Salminen Jukka-Pekka OSK MD 31
43 Wiljander Esa PompS MD 36
44 Blomqvist Tommy MetStone MD 43
45 Vakkala Ari HSRC MD 46
46 Sutelainen Juha NääsSq MD 63
47 Romu Timo SaSkö MD 75

MIEHET 55

Sija Nimi Seura Luokka
1 Westren-Doll Jack JSK MA 25
2 Sutelainen Esa HSRC MB 8
3 Raiski Seppo Sq-88 MB 11
4 Lilja Harry ESRC MB 23
5 Marjomaa Olli HSK MB 41
6 Söderholm Tom TSSq MB 46
7 Nakari Martti ESP MB 48
8 Rönn Risto SqJu MB 49
9 Havaste Jukka HSRC MB 54
10 Nummi Jukka NääsSq MB 59
11 Särkkä Reijo ESP MB 61
12 Pajo Timo SqK MC 2
13 Määttänen Teuvo YlivSq MC 10
14 Reinikainen Jukka KSQ MC 20
15 Lehtola Kari WSK MC 39
16 Nieminen Jukka-Pekka LSQ MC 42
17 Castrén Heikki MyyrSq MC 44
18 Kuuluvainen Juha TSSq MC 51
19 Uotila Mika HSRC MC 54
20 Kallioinen Timo SaSkö MC 60
21 Mäkisalo Esa SquNa MC 62
22 Hautala Kari MetStone MC 70
23 Laurén Markku HSRC MC 79
24 Boggon Chris SquNa MC 84
25 Winter Kalle SalSi MC 96
26 Heimo Hannu SaSkö MC 99
27 Kuoppa Ari NääsSq MC 103
28 Aalto Kari ESRC MC 109
29 Salonen Jari TSSq MC 117
30 Ojala Ari NääsSq MC 127
31 Häggqvist Kaj LahtiSq MD 1
32 Putila Pertti – – – MD 7
33 Lambert Risto JSK MD 9
34 Karppinen Esa PompS MD 15
35 Söderström Juha TSSq MD 21
36 Lappalainen Ukko MetSq MD 25
37 Koivula Krister NääsSq MD 31
37 Jokinen Matti LahtiSq MD 31
39 Välimäki Mauri OSK MD 71
39 Pöljö Matti KSQ MD 71

MIEHET 60

Sija Nimi Seura Luokka
1 Leskinen Kale HSK MA 14
2 Pohjamies Tuomo ESRC MA 19
3 Tulonen Timo HSRC MB 34
4 Vaarala Eino ESRC MB 39
5 Wahlstedt Jyrki HSRC MB 45
6 Riikonen Pekka LahtiSq MC 41
7 Mether Jari WSK MC 49
8 Laitinen Timo HSRC MC 97
9 Solansuu Tommi SalSi MC 103
10 Petelius Keijo KSQ MC 116
11 Matalamäki Jan HSRC MC 117

MIEHET 65

Sija Nimi Seura Luokka
1 Tuominen Esa HSRC MC 10
2 Pyynönen Erkki NääsSq MC 51
3 Kaistinen Markku SalSi MC 70
4 Hassinen Heikki SalSi MD 1
5 Nevalainen Olli ESP MD 57
6 Suokko Jarmo SqJu MD 61
7 Lampila Timo SalSi MD 64
8 Rantaruikka Rauli KSQ MD 80

MIEHET 70

Sija Nimi Seura Luokka
1 Teräsvirta Heikki SalSi MC 78
2 Mäkinen Eero NääsSq MC 110
3 Koivisto Torbjörn ESP MD 40
3 Walli Bertil ESP MD 40
5 Ekholm Lars VSK MD 67
5 Holm Jarmo HSK MD 67
7 Polón Pentti ESP MD 71