Koti > Search Results for esrc

Dunlop Cup 2008

Heikki Kononen HSRC, Henry Meriö HSRC ja Sami Puhlin LahtiSq voittivat kaavionsa Dunlop Cupissa.
Saara Valtola voitti lauantaina loppuun pelatun naisten luokan.
Miesten finaalia voi katsoa videona netissä osoitteessa http://www.hsrc.fi/?p=254
Lue koko juttu »

Lahti Open 2008


Hameed Ahmed Lahden ykkönen

East Squashin Hameed Ahmed palasi parin vaikean kauden ja puolen vuoden Yhdysvalloissa opiskelun jälkeen upeasti suomalaisen squashin kärkeen. Välierissä Hameed kaatoi Matias Tuomen vaihtelevien tilanteiden jälkeen viidennen erän 9-0 lukemin. Loppuottelussa Hameedin hyvä ote jatkui ja maajoukkueen valmentaja Mika Monto joutui antautumaan 3-1 lukemin. Pronssiottelussa Tuomi voitti Heikki Konosen 3-0.
Kakkoskaavion voitto meni Riku Mehtalle ja kolmoskaavion vahvin oli Kimmo Koivula.
Lue koko juttu »

Ranking 1.1.2008

Ranking aakkosjärjestyksessä | Rankingin määräytyminen | PSA-ranking | WISPA-ranking | Viron ranking
Junioriranking | Ranking 1.11.2007 | Ranking 1.6.2007 | Ranking 1.3.2007 | Ranking 1.1.2007 | Ranking 1.11.2006 | Ranking 1.6.2006 | Ranking 1.3.2006 | Ranking 1.1.2006 | Ranking 1.11.2005 | Ranking 1.6.2005 | Yhteenveto (pdf), miehet | Yhteenveto (pdf), naiset | Rankinghistoria 1978-2006 (pdf)
Squashliigaa koskevat poikkeukset rankinglistaan

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli HSRC 201,833 1 / 1
2 Tuomi Matias ESRC 124,667 2 / 2
3 Monto Mika LahtiSq 100,500 3 / 3
4 Mustonen Henrik LahtiSq 91,500 4 / 4
5 Teitti Erno MiSq 90,833 5 / 5
6 Kononen Heikki HSRC 85,667 6 / 9
7 Ryyppö Tommi YlivSq 83,667 7 / 6
8 Vanhanen Markus MiSq 80,667 8 / 7
9 Moisio Arttu ESQ 77,667 9 / 8
10 Häkkinen Tuomas MiSq 77,500 10 / 14
11 Poikolainen Pyry MyyrSq 76,167 11 / 11
12 Valtola Lauri MiSq 74,167 12 / 16

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Määttänen Anssi YlivSq 69,167 13 / 10
2 Kronlund Henri ESQ 68,333 14 / 28
3 Kemppinen Toni YlivSq 67,000 15 / 12
4 Valtola Oskari MiSq 62,500 16 / 18
5 Ruotanen Heikki Sq-88 62,000 17 / 13
6 Leskinen Aleksi MyyrSq 59,167 18 / 17
7 Saarela Matti YlivSq 56,000 19 / 20
8 Hiltunen Ville OSK 55,333 20 / 15
9 Marjomaa Olli Sq-88 55,000 21 / 19
10 Pääkkönen Marko YlivSq 54,500 22 / 21
11 Alanen Tuukka LahtiSq 51,000 23 / 36
12 Laakkonen Mikko HSRC 50,000 24 / 24
13 Siren Mikael ESRC 49,333 25 / 43
14 Niinimäki Tomi ESQ 49,000 26 / 26
15 Jokinen Risto HSRC 48,667 27 / 29
15 Sistonen Ville LahtiSq 48,667 28 / 27
17 Tornberg Risto SC Ruka 46,500 29 / 23
18 Poutiainen Olle MyyrSq 45,000 30 / 37
18 Koskelin Janne MyyrSq 45,000 31 / 39
18 Manneroos Aatos LahtiSq 45,000 32 / 42
21 Annala Timo LSQ 44,667 33 / 25
22 Suistomaa Marko MiSq 43,667 34 / 47
23 Rissanen Seppo HSRC 42,667 35 / 31
24 Valasma Harri OSK 42,000 36 / 32
25 Lehtola Kari ESRC 41,833 37 / 33
26 Timberg Tero ESRC 41,667 38 / 63
26 Jousimies Terho Sq-88 41,667 39 / 22
28 Aarto Ilkka Sq-88 40,500 40 / 35
29 Vehniäinen Jussi ESQ 40,000 41 / 38
29 Salonen Karri HSRC 40,000 42 / 41
29 Honkanen Joonas MyyrSq 40,000 43 / 34
32 Lindell Sami TSK 39,500 44 / 30

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Määttänen Teuvo YlivSq 39,167 45 / 46
2 Mehta Riku LahtiSq 37,667 46 / 45
3 Stöör Kai JSK 36,667 47 / 49
4 Lind Tommi HSRC 36,333 48 / 44
5 Eloranta Timo LSQ 36,000 49 / 74
5 Pöljö Matti KSQ 36,000 50 / 51
7 Brennan Paul MetSq 35,500 51 / 95
8 Järvinen Janne ESRC 35,000 52 / 52
8 Saarnivaara Pete ESQ 35,000 53 / 53
8 Aulin Valtteri MiSq 35,000 54 / 54
8 Tiitinen Petteri TSSq 35,000 55 / 40
12 Öhman Raoul Sq-88 34,667 56 / 78
13 Tirkkonen Tomi LahtiSq 34,167 57 / 61
14 Korolainen Vesa SC Ruka 34,000 58 / 56
15 Nurminen Mika LahtiSq 33,000 59 / 50
15 Siren Petteri ESRC 33,000 60 / 62
17 Vilhunen Jarmo HSRC 32,667 61 / 73
18 Pajo Timo SqK 32,333 62 / 55
19 Hatjasalo Juha HSRC 31,500 63 / 71
20 Heinänen Jari OSK 30,667 64 / 72
21 Parmonen Juha-Matti TSK 30,500 65 / 48
21 Blomqvist Arto RCU 30,500 66 / 81
23 Jaskari Hannu SqJu 30,000 67 / 114
23 Laaksonen Petri ESRC 30,000 68 / 68
25 Rautiola Mikko OSK 29,833 69 / 94
26 Kärkkäinen Mikko TSK 29,167 70 / 66
27 Heinonen Juha NääsSq 28,833 71 / 67
28 Tuominen Lauri TSK 28,500 72 / 83
29 Raiski Seppo Sq-88 28,167 73 / 58
30 Nummi Jukka NääsSq 28,000 74 / 60
31 Jaakkola Jarmo ESRC 27,833 75 / 105
31 Puustinen Jouko KSQ 27,833 76 / 75
31 Reinikainen Jukka KSQ 27,833 77 / 76
31 Meriö Henry HSRC 27,833 78 / 237
35 Mäkinen Sami SqJu 27,500 79 / 119
36 Nevala Jaakko SC Ruka 26,667 80 / 65
36 Thil Karri SqJu 26,667 81 / 118
38 Puukko Kimmo MyyrSq 26,500 82 / 79
39 Koskinen Henri LahtiSq 26,167 83 / 92
39 Karjala Jarmo HSRC 26,167 84 / 70
41 Tapionlinna Jon JSK 25,167 85 / 84
42 Haanpää Timo LSQ 25,000 86 / 85
42 Salkala Ville ESRC 25,000 87 / 87
42 Piik Paul ESQ 25,000 88 / 88
42 Vilminko Esa MetSq 25,000 89 / 122
42 Pohjamies Tuomo ESRC 25,000 90 / 77
47 Mäki Erik NääsSq 24,833 91 / 59
48 Lilja Harry ESRC 24,667 92 / 109
48 Lintunen Olli MiSq 24,667 93 / 90
50 Hautala Kari MetSq 24,333 94 / 86
50 Kuoppa Ari NääsSq 24,333 95 / 80
50 Palojärvi Paul KSQ 24,333 96 / 93
53 Haapala Mikko MiMSq 24,000 97 / 145
53 Mankila Pekka OSK 24,000 98 / 110
55 Koivula Krister NääsSq 23,667 99 / 96
56 Mustonen Jarkko JoSK 23,333 100 / 98
56 Nykänen Jouni JSK 23,333 101 / 159
56 Iglesias Angel TSK 23,333 102 / 124
59 Jokinen Matti LahtiSq 23,167 103 / 126
60 Kiviniemi Kimmo NääsSq 22,667 104 / 97
61 Valta Rami LSQ 22,567 105 / 170
62 Kostamoinen Ville SC Ruka 21,833 106 / 103
62 Piik Paavo ESQ 21,833 107 / 89
64 Salminen Riku LahtiSq 21,667 108 / 107

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Juurinen Janne TSK 21,000 109 / 82
2 Repo Petteri HSRC 20,833 110 / 140
2 Ulkuniemi Tapio RCU 20,833 111 / 111
4 Forsman Esa Hamina 20,667 112 / 142
4 Tirkkonen Teemu SqK 20,667 113 / 131
6 Manninen Esa HSRC 20,500 114 / 91
7 Kattelus Kari MiSq 20,333 115 / 183
7 Pyynönen Erkki NääsSq 20,333 116 / 138
9 Räbinä Petri SqK 20,167 117 / 101
10 Antikainen Harri RCU 20,000 118 / 113
10 Rantaruikka Rauli Hamina 20,000 119 / 148
10 Vesa Petri MetSq 20,000 120 / 120
10 Sakki Markus Hamina 20,000 121 / 150
14 Puonti Sami LahtiSq 19,500 122 / 108
15 Salminen Jukka-Pekka RCU 19,333 123 / 162
16 Syvänen Juha NääsSq 19,167 124 / 136
17 Hartikainen Jussi SqK 18,667 125 / 104
17 Puumala Jari MetSq 18,667 126 / 144
17 Sainio Teemu NääsSq 18,667 127 / 129
17 Turtonen Arttu TSK 18,667 128 / 64
21 Konttinen Vesa JSK 18,500 129 / 132
21 Eskelinen Matti RCU 18,500 130 / 133
23 Kananen Henri SqK 18,333 131 / 156
24 Mether Jari HSRC 18,167 132 / 137
24 Saari Jarmo ESRC 18,167 133 / 106
26 Kenakkala Sami RCU 17,967 134 / 232
27 Kadenius Tero LSQ 17,900 135 / 161
28 Pitk Indrek Sq-88 17,833 136 / 100
29 Järvinen Teppo TSK 17,667 137 / 102
29 Pekonen Juha MiSq 17,667 138 / 164
31 Aho Juho MIMSq 17,333 139 / 221
31 Aho Mikko MiMSq 17,333 140 / 222
31 Castrén Heikki MyyrSq 17,333 141 / 174
31 Jussila Jesse MiMSq 17,333 142 / 223
31 Kallioinen Timo SaSkö 17,333 143 / 146
31 Männistö Juha SqJu 17,333 144 / 115
31 Mölsä Sami ESQ 17,333 145 / 147
31 Oksa Mika SaSkö 17,333 146 / 116
31 Berg Roni JSK 17,333 147 / 149
31 Rusanen Harri TSK 17,333 148 / 153
41 Knuutila Tatu ESRC 17,000 149 / 135
42 Aalto Kari ESRC 16,833 150 / 196
43 Raumolin Juha HSRC 16,667 151 / 69
43 Simonen Sami JoSK 16,667 152 / 117
43 Seidel Mika Sq-88 16,667 153 / 160
43 Rimpiläinen Ville MiSq 16,667 154 / 178
47 Hämäläinen Jarmo TSK 16,500 155 / 139
48 Kivi-Koskinen Harri HSRC 16,333 156 / 141
48 Saarentaus Juha ESRC 16,333 157 / 182
50 Kostiainen Jussi TSK 16,000 158 / 57
50 Liljander Jani ESQ 16,000 159 / 99
52 Koivu Tapio ESRC 15,833 160 / 176
52 Simn Kaarel Sq-88 15,833 161 / 165
54 Kääriäinen Anssi MiSq 15,667 162 / 166
54 Lind Antti HSRC 15,667 163 / 125
56 Wennström Kenneth MetSq 15,500 164 / 167
57 Auvinen Mikko NääsSq 15,333 165 / 168
57 Hämäläinen Jari TSK 15,333 166 / 169
57 Talts Andri Sq-88 15,333 167 / 123
60 Penttilä Tuomas MiSq 15,167 168 / 192
61 Vänttinen Jussa TSK 15,000 169 / 177
62 Korhonen Juha OSK 14,933 170 / 128
63 Siekkinen Esko MiSq 14,833 171 / 173
63 Äijänen Sakari JSK 14,833 172 / 112
65 Harja Mika MetSq 14,667 173 / 175
65 Luolamo Ville JoSK 14,667 174 / 163
65 Karsikas Ville JSK 14,667 175 / 219
65 Kangas Jorma MetSq 14,667 176 / 151
65 Heikkilä Mauno Hamina 14,667 177 / 152
70 Sorvali Esa TSK 14,500 178 / 154
71 Autio Erkki ESRC 14,167 179 / 180
71 Lindholm Magnus HSRC 14,167 180 / 172
71 Niskala Kari SC Ruka 14,167 181 / 181
71 Väisänen Aki MiSq 14,167 182 / 186
71 Hartikainen Jukka SqK 14,167 183 / 134
76 Liimatainen Juha ESRC 14,000 184 / 184
76 Merta Markku MyyrSq 14,000 185 / 185
76 Olkinuora Heikki SqK 14,000 186 / 235
76 Vahtola Markus RCU 14,000 187 / 188
80 Heikkilä Lauri NääsSq 13,833 188 / 171
80 Mäentaka Kalervo HSRC 13,833 189 / 213
80 Passinen Veli-Matti ESRC 13,833 190 / 217
80 Mardo Andero Sq-88 13,833 191 / 143
84 Eskelinen Teemu TSSq 13,333 192 / 268
84 Rönn Risto SqJu 13,333 193 / 273
84 Kainulainen Pekka MyyrSq 13,333 194 / 121
87 Ahola Rauno OSK 13,233 195 / 255
88 Pohja Harri ESRC 13,167 196 / 247
88 Viitala Jani NääsSq 13,167 197 / 194
90 Kärki Leo SqK 12,833 198 / 249
90 Tasanko Ari JSK 12,833 199 / 198
92 Innanen Mikko ESRC 12,500 200 / 202
92 Kampman Henry TSK 12,500 201 / 157
92 Aalto Topias ESRC 12,500 202 / 203
95 Nevalainen Esko MiSq 12,333 203 / 127
95 Prett Meelis ESQ 12,333 204 / 204
97 Siitari Oliver ESRC 12,167 205 / 264
98 Rasmus Petri JSK 12,000 206 / 206
98 Vartiainen Risto ESQ 12,000 207 / 208
98 Packalen Petri SqJu 12,000 208 / 210
98 Välimäki Risto ESP 12,000 209 / 211
102 Pahlman Kim ESQ 11,667 210 / 197
102 Mustonen Jani ESQ 11,667 211 / 214
102 Salonen Iiro HSRC 11,667 212 / 215
102 Koivula Kimmo LahtiSq 11,667 213 / 216
106 Pyre Lasse ESQ 11,500 214 / 266
106 Puurunen Santtu Sq-88 11,500 215 / 231
106 Vähämaa Jaakko ESRC 11,500 216 / 265
109 Hiltunen Aleksi OSK 11,433 217 / 155
110 Moisio Juha TSK 11,333 218 / 238
111 Olkkonen Markku MiSq 11,167 219 / 193
111 Kaistinen Markku JSK 11,167 220 / 239
113 Tapola Tommi HSRC 10,833 221 / 191
114 Rale Ari Sq-88 10,667 222 / 309
114 Ruuskanen Toni JSK 10,667 223 / 277
114 Liiv Erik Sq-88 10,667 224 / 225
114 Välimäki Marko ESRC 10,667 225 / 189
118 Kyyrö Seppo NääsSq 10,500 226 / 226
118 Kylliäinen Joonas ESRC 10,500 227 / 258
120 Tiesel Rauno ESQ 10,333 228 / 130
120 Kitsing Lauri ESQ 10,333 229 / 230
120 Stubin Iiro ESRC 10,333 230 / 200
123 Laitinen Petri OSK 10,133 231 / 261
124 Kivi-Koskinen Marko HSRC 10,000 232 / 201
124 Kämäräinen Marko MyyrSq 10,000 233 / 233
124 Niuranen Terho LahtiSq 10,000 234 / 234
124 Jaakkola Joni ESRC 10,000 235 / 245
124 Hepokorpi Markku NääsSq 10,000 236 / 236

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Leppänen Mika JSK 9,833 237 / 227
2 Huhtakangas Jari YlivSq 9,667 238 / 290
2 Riikonen Pekka LahtiSq 9,667 239 / 195
4 Ulfstedt Marcus HSRC 9,500 240 / 286
5 Blomqvist Tommy MetSq 9,333 241 / 205
5 Rapelo Risto NääsSq 9,333 242 / 271
5 Romu Timo SaSkö 9,333 243 / 207
5 Käkönen Terho MetSq 9,333 244 / 218
5 Helansuo Esko ESQ 9,333 245 / 241
5 Hautanen Eemeli JSK 9,333 246 / 220
5 Kauppi Atte HSRC 9,333 247 / 212
5 Blomqvist Jyri NääsSq 9,333 248 / 242
5 Saareks Jorma KSQ 9,333 249 / 295
14 Johansson Mikko MetSq 9,167 250 / 244
14 Puumala Ilkka SC Ruka 9,167 251 / 246
16 Korhonen Jari LSQ 9,000 252 / 187
17 Heimo Hannu SaSkö 8,667 253 / 248
17 Granberg Jan KSQ 8,667 254 / 250
19 Korhonen Marko LSQ 8,333 255 / 158
19 Nakari Martti ESP 8,333 256 / 252
19 Talu Tauri ESQ 8,333 257 / 253
22 Ekholm Tommi ESRC 8,167 258 / 259
23 Koivisto Torbjörn ESP 8,000 259 / 267
23 Mertanen Hannu JoSK 8,000 260 / 256
23 Söderholm Tom TSSq 8,000 261 / 319
26 Poutiainen Hannu SqK 7,833 262 / 228
26 Valtonen Janne KSQ 7,833 263 / 284
28 Varis Esko MiSq 7,667 264 / 278
28 Stengård Jani TSK 7,667 265 / 283
28 Laine Tommi RCU 7,667 266 / 179
31 Sjöholm Jyrki SaSkö 7,333 267 / 262
31 Kanerva Kimmo ESRC 7,333 268 / 263
31 Kauppi Karri HSRC 7,333 269 / 257
31 Karjalainen Risto ESRC 7,333 270 / 330
35 Mikkilä Janne HSRC 7,167 271 / 199
35 Poganitsch Martin MyyrSq 7,167 272 / 240
37 Leppänen Ari JSK 6,833 273 / 260
38 Hepokorpi Mika ESRC 6,667 274 / 269
38 Karppinen Esa JSK 6,667 275 / —
38 Mäenpää Marko SqJu 6,667 276 / 270
38 Tapiola Tero KSQ 6,667 277 / —
38 Sihvola Juha KSQ 6,667 278 / 209
38 Tuominen Esa HSRC 6,667 279 / 275
38 Vavuli Pasi JSK 6,667 280 / 276
38 Roukkio Niko NääsSq 6,667 281 / 279
38 Petelius Keijo KSQ 6,667 282 / 310
38 Jokinen Tapio ESRC 6,667 283 / 326
38 Rogersson Simon MyyrSq 6,667 284 / —
38 Posti-Ahokas Simo Hamina 6,667 285 / —
50 Mustonen Ilari LahtiSq 6,500 286 / 254
50 Abdelhamid Andy SqK 6,500 287 / 352
52 Asp Matti NääsSq 6,333 288 / 285
52 Palosaari Heikki SC Ruka 6,333 289 / 301
54 Hauhia Juha SaSkö 6,000 290 / 293
54 Ohtonen Hannu Sq-88 6,000 291 / 243
54 Pettai Kristjan ESQ 6,000 292 / 316
57 Ekholm Lars ESRC 5,833 293 / 274
57 Walli Bertil ESP 5,833 294 / 288
59 Hietala Jyrki NääsSq 5,333 295 / 292
59 Söderström Juha TSSq 5,333 296 / 378
59 Stengård Jonne TSK 5,333 297 / 314
59 Tirkkonen Juha ESP 5,333 298 / 294
59 Tyyskä Antti SqK 5,333 299 / 328
59 Hänninen Risto TSSq 5,333 300 / 296
65 Lahtinen Sami ESRC 5,167 301 / 229
65 Mattila Timo NääsSq 5,167 302 / 287
65 Purgalis Kaspars ESQ 5,167 303 / 299
68 Sillanpää Mikko LSQ 5,000 304 / 300
69 Mustonen Kyösti LahtiSq 4,500 305 / 298
70 Väyrynen Ville LahtiSq 4,167 306 / 303
70 Jokela Joonas ESRC 4,167 307 / 304
70 Kokkonen Jani SqK 4,167 308 / 305
70 Mustonen Ville SC Ruka 4,167 309 / 337
74 Holopainen Mikko NääsSq 4,000 310 / 307
74 Nivell Jarmo Hamina 4,000 311 / 308
74 Ahlroos Timo TSSq 4,000 312 / —
74 Peltola Jaakko-Antti OSK 4,000 313 / 311
74 Rossi Antti KSQ 4,000 314 / 280
74 Lamminen Ari Sq-88 4,000 315 / 312
74 Rossar Risto Sq-88 4,000 316 / 224
74 Rintala Janne Hamina 4,000 317 / 313
74 Koponen Mikko JoSK 4,000 318 / 315
74 Siikaoja Eemeli SC Ruka 4,000 319 / 341
74 Parviainen Paavo KSQ 4,000 320 / 317
74 Kauppinen Jaakko TSSq 4,000 321 / 318
74 Vähämaa Vesa ESRC 4,000 322 / —
74 Ollikainen Jyrki NääsSq 4,000 323 / —
88 Liikala Keijo SqJu 3,467 324 / 302
88 Kaartinen Jari SqJu 3,467 325 / 323
90 Haanpää Hannu ESRC 3,333 326 / 306
90 Kela Petri ESRC 3,333 327 / —
90 Nyström Patrik HSRC 3,333 328 / 324
90 Särkiniemi Jan HSRC 3,333 329 / 325
90 Kujala Jyrki MetSq 3,333 330 / —
90 Pettai Jaanus Sq-88 3,333 331 / 387
90 Peltomaa Harri SaSkö 3,333 332 / 329
90 Suominen Jouni MyyrSq 3,333 333 / 331
98 Havaste Jukka HSRC 3,167 334 / 332
99 Honkanen Vesa-Matti YlivSq 3,000 335 / 291
100 Laine Jorma ESP 2,833 336 / 336
101 Laitinen Timo HSRC 2,667 337 / 338
101 Kankaanpää Kaj ESRC 2,667 338 / 339
101 Taskinen Joni SqK 2,667 339 / 349
101 Anttila Markus JoSK 2,667 340 / 281
101 Rihula Teemu KSQ 2,667 341 / 342
106 Lambert Risto JSK 2,500 342 / 343
106 Herola Timo SqK 2,500 343 / 289
106 Sarlund Juha HSRC 2,500 344 / 344
106 Andersson Albert JSK 2,500 345 / 322
110 Välimäki Mauri OSK 2,400 346 / 348
111 Aalto-Setälä Erkka ESRC 2,333 347 / 321
111 Koivu Kasper ESRC 2,333 348 / 335
113 Hyrske Markku HSRC 2,167 349 / 350
113 Tähtinen Pentti JSK 2,167 350 / 351
113 Lundström Anders HSRC 2,167 351 / 353
116 Pyre Erkki ESRC 2,000 352 / 377
116 Lind Ilkka HSRC 2,000 353 / 355
116 Vall Erki ESQ 2,000 354 / 359
116 Listra Kaspar ESQ 2,000 355 / 360
120 Alitalo Lauri TSK 1,833 356 / 333
120 Pärssinen Harri ESRC 1,833 357 / 362
120 Karjalainen Niko ESRC 1,833 358 / 363
120 Saloranta Pyry SqK 1,833 359 / 432
124 Lilja Sebastian ESRC 1,667 360 / 405
124 Vikström Jussi TSSq 1,667 361 / —
126 Pesonen Kari ESRC 1,500 362 / 364
126 Kupiainen Olli MiSq 1,500 363 / 367
126 Puhlin Peter LahtiSq 1,500 364 / 368
129 Haapala Juha OSK 1,400 365 / 369
130 Varis Petteri HSRC 1,333 366 / 371
130 Paavola Mikko TSK 1,333 367 / 373
130 Pääkkönen Mikko Campus 1,333 368 / 374
130 Byman Per-Erik ESP 1,333 369 / 375
130 Juustila Eero OSK 1,333 370 / —
130 Poikolainen Otto HSRC 1,333 371 / 376
130 Teräsvirta Heikki MiSq 1,333 372 / 379
130 Falck Janne ESP 1,333 373 / 340
130 Lindström Tapani LahtiSq 1,333 374 / 380
130 Matalamäki Jan HSRC 1,333 375 / 381
130 Äijänen Jami JSK 1,333 376 / 366
130 Puhlin Ville LahtiSq 1,333 377 / 385
130 Mäkelä Matti JoSK 1,333 378 / 386
130 Nakari Mika HSRC 1,333 379 / 388
130 Kumpulainen Jari MyyrSq 1,333 380 / 389
130 Taskinen Petteri KSQ 1,333 381 / 390
130 Aalto Jyrki YlöSq 1,333 382 / —
130 Kokkonen Ilkka SqK 1,333 383 / —
148 Ristanen Mika Nokia 1,167 384 / 320
148 Staven Pekka SqK 1,167 385 / —
148 Forss Ville TSK 1,167 386 / 345
148 Pitkänen Esko MiSq 1,167 387 / 391
148 Putsela Justus MiSq 1,167 388 / 393
148 Lithenius Sami MyyrSq 1,167 389 / —
154 Akkanen Keijo ESQ 1,000 390 / 425
154 Laurikainen Kari ESRC 1,000 391 / 394
154 Lampila Timo SalSi 1,000 392 / 361
154 Räisänen Timo MyyrSq 1,000 393 / 334
154 Äijänen Miko JSK 1,000 394 / 365
154 Dahlberg Ragnar ESRC 1,000 395 / 395
154 Kivimäki Esa SqJu 1,000 396 / 396
161 Tanskanen Ari SqK 0,833 397 / 397
161 Tulonen Timo HSRC 0,833 398 / 398
161 Tammisto Ilari JSK 0,833 399 / 399
161 Tarkkila Tuukka Friday 0,833 400 / 400
161 Herola Ilkka SqK 0,833 401 / —
161 Virolainen Pekka JSK 0,833 402 / 402
161 Savolainen Aku-Markus MiSq 0,833 403 / 403
161 Tuovinen Teemu SC Ruka 0,833 404 / 404
169 Vanhatalo Torsti OSK 0,800 405 / 406
169 Kivipelto Juha SqJu 0,800 406 / 354
169 Perkkiö Mikko OSK 0,800 407 / 407
169 Pukari Arto OSK 0,800 408 / 408
173 Polón Pentti ESP 0,667 409 / 409
173 Calonius Arno HSRC 0,667 410 / 410
173 Naukkarinen Valto KSQ 0,667 411 / 411
173 Korpeinen Tapio ESRC 0,667 412 / —
173 Holm Jarmo HSRC 0,667 413 / 412
173 Sipilä Veikko ESQ 0,667 414 / 413
173 Turtonen Olli TSK 0,667 415 / 356
173 Turtonen Arno TSK 0,667 416 / 357
173 Paatelma Markku ESQ 0,667 417 / 414
173 Antila Juha RCU 0,667 418 / 415
173 Mehta Ravi JSK 0,667 419 / 416
173 Kankaanpää Niklas ESRC 0,667 420 / 417
173 Laitala Janne ESRC 0,667 421 / 418
173 Lötjönen Toni HSRC 0,667 422 / 419
173 Hänninen Matias SqK 0,667 423 / —
188 Jakonen Taisto EKA 0,500 424 / 420
188 Juslen Erkki ESP 0,500 425 / 421
188 Ikonen Sami Friday 0,500 426 / 422
188 Tirkkonen Olli TSK 0,500 427 / 423
188 Savolainen Eetu SqK 0,500 428 / —
193 Remes Petteri OSK 0,333 429 / 424
193 Rinta Markku NääsSq 0,333 430 / 426
193 Mäkinen Eero NääsSq 0,333 431 / 427
193 Palojärvi Lauri SalSi 0,333 432 / 428
193 Värtö Pertti SalSi 0,333 433 / 429
193 Kallunki Olavi MiSq 0,333 434 / 430
193 Liukkonen Casper MiSq 0,333 435 / 431
200 Ollanketo Santeri OSK 0,167 436 / 433
200 Värpiö Vili TSK 0,167 437 / 434

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuunanen Jutta MiSq 105,000 1 / 1
2 Valtola Saara MiSq 95,000 2 / 3
3 Mantere Sanna ESRC 90,000 3 / 2
4 Ojala Pia ESRC 85,000 4 / 4
5 Aalto-Setälä Laura ESRC 82,250 5 / 5
6 Rusila Hanna LahtiSq 76,250 6 / 6

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vuolo Eevamaria JSK 68,000 7 / 9
2 Mäntylä Minna TSK 67,500 8 / 7
3 Björnström Michaela HSRC 65,000 9 / 13
4 Vanhanen Marianna MiSq 60,000 10 / 11
4 Kononen Elina HSRC 60,000 11 / 12
6 Minetti Tuula TSK 58,750 12 / 27
7 Rehula Maria ESRC 55,000 13 / 8
8 Laine Helena TSK 52,500 14 / 20
8 Oinonen Eira TSK 52,500 15 / 10
8 Vainio Marja JSK 52,500 16 / 16
8 Porthan Kati JSK 52,500 17 / 17
8 Hentunen Mari HSRC 52,500 18 / 14
13 Hartikainen Krista SqK 48,500 19 / 26
14 Saari Nina ESRC 47,500 20 / 18
15 Kiviharju Kristiina JSK 45,000 21 / 15
16 Schneider Leena JSK 42,500 22 / 21

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Vuorela Lotta TSK 41,250 23 / —
2 Piekäinen Riikka ESRC 40,000 24 / 22
3 Koivu Tiina ESRC 37,500 25 / 24
4 Saloranta Saara SqK 33,750 26 / 25
5 Alitalo Hanna TSK 28,500 27 / 39
6 Glinchikova Katya ESRC 27,500 28 / 23
7 Kauppi Katariina HSRC 26,500 29 / 29
7 Baston Katarina ESRC 26,500 30 / 37
9 Seren Yrsa ESRC 25,250 31 / 30
10 Björnström Carola HSRC 25,000 32 / 41
10 Vanhanen Susanna MiSq 25,000 33 / 42
12 Kananen Auri TSK 24,750 34 / 40
13 Knuutila Tiia ESRC 23,250 35 / 19
14 Tuulonen Eveliina OSK 22,750 36 / 38
15 Kettunen Hanna JSK 22,500 37 / 28
15 Östman Tiia ESRC 22,500 38 / 31
17 Roiha Kristiina HSRC 20,750 39 / 33
18 Närhi Taina ESRC 17,750 40 / 35
19 Paakkari Kirsi ESRC 17,500 41 / 36
20 Vähätalo Vilja TSK 16,000 42 / 66
21 Forss Lisa TSK 13,500 43 / 51
22 Siikaoja Erika SC Ruka 13,250 44 / 57
23 Paananen Jessica ESRC 13,000 45 / 34
24 Männikkö Sanna SC Ruka 12,000 46 / 52
25 Soini Emilia ESRC 11,750 47 / 49
26 Vestola Ulla HSRC 11,250 48 / 46
27 Roivanen Sari SqK 10,750 49 / 45
28 Mustonen Kristina LahtiSq 10,000 50 / 44
28 Rehula Fanny ESRC 10,000 51 / 32
30 Rajala Jonna TSK 8,500 52 / 50
32 Avald Keiu MyyrSq 6,000 54 / 47
33 Mustonen Heidi-Lotta SC Ruka 5,500 55 / 63
34 Turkia Tanja LahtiSq 4,250 56 / 53
35 Mattila Riitta HSRC 3,750 57 / 55
35 Pesonen Jonna SC Ruka 3,750 58 / 56
39 Ervasti Riikka SC Ruka 2,750 61 / 58
40 Korhonen Emilia ESRC 2,250 62 / 59
41 Pokela Riikka OSK 2,000 63 / 60
42 Jussilainen Julia ESRC 1,750 64 / 61
42 Muuronen Heini TSK 1,750 65 / 62
44 Lilja Cecilia ESRC 1,750 66 / 69
45 Husgafvel Sonja ESRC 1,500 67 / 64
45 Vikström Aurora TSSq 1,500 68 / 65
47 Jussilainen Rosa ESRC 0,500 69 / 67
47 Kääriäinen Anni MiSq 0,500 70 / 48
49 Julin Linda ESRC 0,250 71 / 70
49 Saarinen Katri ESRC 0,250 72 / 71
49 Ekholm Maarit ESRC 0,250 73 / 72

Alle 15-v maajoukkueleiri

Ari Pelkonen ja Kari Laurikainen vetivät maajoukkueleirin alle 15-vuotiaille Merihaassa.
Lue koko juttu »

Juniori & seniori GP 2

Squash Kuopion järjestämä Juniori & seniori GP 2 pelattiin lauantaina 8.12.
Lue koko juttu »

Sq-88 Cup 2007

Anssi Määttänen, Mikael Siren ja Henry Meriö kaaviodensa voittajat Suvelassa.
Lue koko juttu »

Juniorikampanjassa syksyllä 1702 lasta

Juniorikampanja on tältä vuodelta päättynyt, ja kevätkausi alkaa taas uusin voimin tammikuun puolivälissä.
Lue koko juttu »

SSqL Hallituksen kokous no. 8. 2007 tiivistelmä

Kilpailuvaliokunnan kokous

Kilpailuvaliokunta kokoontui lauantaina Tampereella
Lue koko juttu »

Tampere Open 2007

Mustonen ja Minetti ykköset Tampereella
Viikon vanha 17-vuotias Henrik Mustonen vei voiton Tampere Openissa sunnuntaina. Loppuottelussa maajoukkuevalmentaja Mika Monto pisti kampoihin minkä pystyi, mutta ”Heke” veti pitemmän korren erin 3-1. Pronssiottelussa Heikki Kononen vei voiton Tommi Ryypöstä.
Naisten ykköskaavion voiton vei Tuula Minetti (Myllyniemi), joka näin teki onnistuneen paluun kilpakentille. Saara Valtola ei missään vaiheessa pystynyt horjuttamaan Minetin vahvaa otetta. Pronssi meni äitiyslomalta paluun tehneelle Lotta Vuorelalle, joka voitti Michaela Björnströmin.
Lue koko juttu »