Koti > Search Results for esrc

Squashliiga playoffs 2009

Squashliigan playoffs ja karsinnat pelataan 18.4.2009

Miehet

Välierät

MiSq – ESRC 2-2 (6-6 / 99-106)
Erno Teitti – Olli Tuominen 0-3 (2/11 7/11 6/11)
Markus Vanhanen – Matias Tuomi 0-3 (5/11 5/11 7/11)
Lauri Valtola – Kari Lehtola 3-0 (12/10 11/2 11/7)
Tuomas Häkkinen – Tero Timberg 3-0 (11/7 11/7 11/7)

TSK – YlivSq 3-1 (9-4 / 130-97)
Arttu Moisio – Henrik Mustonen 0-3 (9/11 8/11 6/11)
Henri Kronlund – Anssi Määttänen 3-0 (11/8 15/13 11/6)
Tomi Niinimäki – Matti Saarela 3-1 (4/11 11/8 11/3 11/5)
Jussi Vehniäinen – Teuvo Määttänen 3-0 (11/4 11/2 11/4)

Pronssiottelu

MiSq – YlivSq 3-0
Erno Teitti – Henrik Mustonen (ei pelattu ottelun jo ratkettua)
Markus Vanhanen – Anssi Määttänen 3-0 (11/5 11/7 11/9)
Lauri Valtola – Tommi Ryyppö 3-0 (11/5 11/2 11/7)
Tuomas Häkkinen – Matti Saarela 3-2 (3/11 11/9 8/11 11/2 11/9)

Loppuottelu

TSK – ESRC 2-2 (6-6 / 92-78)
Arttu Moisio – Olli Tuominen 0-3 (3/11 6/11 1/11
Henri Kronlund – Matias Tuomi 0-3 (5/11 7/11 4/11)
Tomi Niinimäki – Kari Lehtola 3-0 (11/0 11/2 11/2)
Jussi Vehniäinen – Tero Timberg 3-0 (11/4 11/1 11/3)

Naiset

Välierät
ESRC – JSK 3-0 (9-0 / 99-43)
Laura Aalto-Setälä – Kristiina Kiviharju 3-0 (11/9 11/1 11/8)
Hanna Rusila – Leena Schneider 3-0 (11/1 11/1 11/6)
Pia Ojala – Marja Vainio 3-0 (11/6 11/5 11/6)

MiSq – HSRC 2-1 (8-4 / 111-88)
Saara Valtola – Michaela Björnström 3-1 (11/6 4/11 11/3 11/6)
Marianna Vanhanen – Carola Björnström 2-3 (5/11 11/7 11/9 8/11 6/11)
Susanna Vanhanen – Mari Hentunen 3-0 (11/5 11/4 11/4)

Pronssiottelu

HSRC – JSK 2-1 (6-5 / 97-100)
Michaela Björnström – Kristina Mustonen 3-0 (11/4 11/7 11/6)
Carola Björnström – Kristiina Kiviharju 3-2 (12/10 6/11 7/11 11/9 11/9)
Mari Hentunen – Marja Vainio 0-3 (9/11 4/11 4/11)

Loppuottelu

ESRC – MiSq 2-1 (6-3 / 80-56)
Sanna Mantere – Saara Valtola 0-3 (6/11 4/11 4/11)
Hanna Rusila – Marianna Vanhanen 3-0 (11/5 11/4 11/3)
Pia Ojala – Susanna Vanhanen 3-0 (11/5 11/4 11/2)


SM-karsinta, HSRC

HSRC, OSK, ESQ ja KSQ (KSQ on luopunut karsinnasta)
HSRC – ESQ 3-1
Heikki Kononen – Toni Wallin 3-1 (11/2 11/1 8/11 11/3)
Aleksi Leskinen – Kristjan Pettai 3-0 (11/3 11/4 11/7)
Juha Raumolin – Jaanus Pettai 3-0 (11/5 11/5 11/3)
Joonas Honkanen – Paul Piik 1-3 (6/11 4/11 11/7 9/11)
ESQ – OSK 1-3
Toni Wallin – Mika Monto 0-3 (10/12 8/11 11/13)
Kristian Pettai – Ville Hiltunen 0-3 (4/11 3/11 5/11)
Jaanus Pettai – Harri Valasma 1-3 (4/11 4/11 21/19 7/11)
Paul Piik – Sami Kenakkala 3-0 (11/5 11/1 11/9)
HSRC – OSK 3-1
Heikki Kononen – Mika Monto 3-0 (11/5 11/5 11/8)
Aleksi Leskinen – Ville Hiltunen 0-3 (10/12 9/11 5/11)
Juha Raumolin – Harri Valasma 3-0 (11/5 11/5 11/3)
Joonas Honkanen – Sami Kenakkala 3-0 (11/5 12/10 11/5)


I-D karsinta

Lohko A, TSSq:
MetSq, ESRC III ja TSSq
TSSq – MetSq 3-1 (10-6 / 157-122)
Petteri Tiitinen – Esa Vilminko 3-1 (7/11 11/0 14/12 11/8)
Timo Ahlroos – Kari Hautala 3-2 (11/6 2/11 11/8 9/11 11/6)
Teemu Eskelinen – Jorma Kangas 3-0 (11/6 11/1 11/1)
Ville Kostamoinen – Kenneth Wennström 1-3(8/11 9/11 11/8 9/11)
MetSq – ESRC III 2-2 (6-8 / 107-133)
Esa Vilminko – Jaakko Vähämaa 0-3 (5/11 6/11 6/11)
Kari Hautala – Tommi Ekholm 3-2 (13/11 5/11 12/10 5/11 11/7)
Jorma Kangas – Tatu Knuutila 0-3 (2/11 5/11 4/11)
Kenneth Wennström – Oliver Siitari 3-0 (11/7 11/4 11/6)
TSSq – ESRC III 3-1 (11-4 / 145-106)
Petteri Tiitinen – Jaakko Vähämaa 2-3 (3/11 4/11 11/5 11/8 5/11)
Timo Ahlroos – Tommi Ekholm 3-0 (13/11 11/8 11/6)
Teemu Eskelinen – Tatu Knuutila 3-1 (11/4 11/5 10/12 11/4)
Ville Kostamoinen – Oliver Siitari 3-0 (11/7 11/0 11/3)

Lohko B, OSK:
SC Ruka, TSK II ja OSK II
OSK II – SC Ruka 3-1
Matti Eskelinen – Risto Tornberg 0-3 (1/11 9/11 7/11)
Arto Blomqvist – Ilkka Puumala 3-0 (11/9 11/8 11/9)
J-P Salminen – Vesa Korolainen 3-1 (11/9 9/11 11/6 11/6)
Jari Heinänen – Jaakko Nevala 3-0 (11/6 11/5 12/10)
SC Ruka – TSK II 2-2
Risto Tornberg – Juha-Matti Parmonen 3-0 (11/7 11/9 11/8)
Ilkka Puumala – Arttu Turtonen 0-3 (3/11 8/11 9/11)
Vesa Korolainen – Sami Lindell 0-3 (3/11 7/11 3/11)
Jaakko Nevala – Angel Iglesias 3-1 (11/9 11/13 11/5 11/6)
OSK II – TSK II 1-3
Matti Eskelinen – Parmonen Juha-Matti 3-1 (11/7 8/11 11/9 13/11)
Arto Blomqvist – Arttu Turtonen 0-3 (3/11 7/11 2/11)
J-P Salminen – Sami Lindell 0-3 (7/11 7/11 3/11)
Jari Heinänen – Angel Iglesias 2-3 (11/3 11/7 7/11 8/11 8/11)

Squashliiga 2008-09

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, B-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

20.9.08 25.10.08 22.11.08 17.1.09 28.3.09
TSSq ESRC TSSq HSRC SaSkö
HSRC IV – TSSq 1-3 HSRC IV – SaSkö 1-3 HSRC IV – ESRC V 4-0 SaSkö – HSRC IV 1-3 TSSq II – HSRC IV 4-0
TSSq – TSSq II 4-0 TSSq – ESRC IV 4-0 TSSq – SaSkö 4-0 ESRC V – HSRC IV 2-2 SaSkö – TSSq 0-4
HSRC IV – TSSq II 2-2 TSSq II – ESRC V 3-1 TSSq II – ESRC IV 2-2 ESRC V – SaSkö 2-2 ESRC V – ESRC IV 1-3
HSRC IV – ESRC IV 1-3 ESRC IV – HSRC IV 0-4 TSSq – HSRC IV 4-0
ESRC TSSq – ESRC V 4-0 ESRC V – TSSq 0-4 TSSq ESRC V – TSSq II 1-3
SaSkö – ESRC IV 2-2 TSSq II – SaSkö 4-0 SaSkö – TSSq II 0-4 ESRC IV – TSSq 0-4 ESRC IV – SaSkö 3-1
ESRC IV – ESRC V 1-3 TSSq II – TSSq 0-4
SaSkö – ESRC V 1-3 ESRC IV – TSSq II 3-1

Tulokset 28.3.09

TSSq I – HSRC IV 4-0 (12-0 / 132-58)
Petteri Tiitinen – Jussi Vikström 3-0 (11/6 11/9 11/9)
Timo Ahlroos – Simo Laasonen 3-0 (11/2 11/7 11/6)
Ville Kostamoinen – Ari Vakkala 3-0 (11/8 11/9 11/2)
Tom Söderholm – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
SaSkö – TSSq I 0-4 (2-12 / 106-146)
Jyrki Sjöholm – Petteri Tiitinen 0-3 (8/11 9/11 8/11)
Timo Kallioinen – Timo Ahlroos 0-3 (7/11 4/11 7/11)
Hannu Heimo – Ville Kostamoinen 0-3 (5/11 6/11 7/11)
Timo Romu – Tom Söderholm 2-3 (11/5 9/11 7/11 11/9 7/11)
ESRC V – ESRC IV 1-3 (5-9 / 116-135)
Harri Pärssinen – Jaakko Vähämaa 2-3 (8/11 16/14 7/11 12/10 7/11)
Kari Aalto – Tommi Ekholm 0-3 (0/11 3/11 4/11)
Vesa Vähämaa – Tatu Knuutila 0-3 (8/11 9/11 9/11)
Topias Aalto – Joonas Kylliäinen 3-0 (11/8 11/1 11/3)
TSSq II – HSRC IV 4-0 (12-3 / 154-94)
Tuomas Kuuluvainen – Jussi Vikström 3-1 (11/5 8/11 11/9 11/9)
Martin Poganitsch – Simo Laasonen 3-2 (6/11 6/11 11/7 11/3 11/5)
Juha Söderström – Ari Vakkala 3-0 (11/6 11/6 13/11)
Risto Hänninen – w.o. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
ESRC V – TSSq II 1-3 (4-9 / 97-125)
Harri Pärssinen – Tuomas Kuuluvainen 0-3 (4/11 4/11 8/11)
Kari Aalto – Martin Poganitsch 1-3 (3/11 11/8 8/11 7/11)
Vesa Vähämaa – Juha Söderström 0-3 (5/11 8/11 6/11)
Topias Aalto – Risto Hänninen 3-0 (11/4 11/6 11/8)
ESRC IV – SaSkö 3-1 (11-3 / 148-113)
Jaakko Vähämaa – Timo Kallioinen 3-0 (12/10 11/7 11/5)
Tommi Ekholm – Hannu Heimo 3-0 (11/3 11/8 11/9)
Tatu Knuutila – Timo Romu 3-0 (11/7 11/9 11/5)
Joonas Kylliäinen – Juhani Heinonen 2-3 (11/6 7/11 12/10 8/11 10/12)


Tulokset 17.1.09

SaSkö – HSRC IV 1-3 (7-9 / 130-154)
Jyrki Sjöholm – Jussi Vikström 1-3 (7/11 6/11 14/12 5/11)
Timo Romu – Simo Laasonen 1-3 (5/11 4/11 13/11 9/11)
Timo Kallioinen – Ilmari Vikström 3-0 (11/6 11/7 11/4)
Juhani Heinonen – Antti Matinpalo 2-3 (11/6 7/11 11/9 7/11 5/11)
ESRC V – HSRC IV 2-2 (8-8 / 135-128)
Juha Saarentaus – Jussi Vikström 1-3 (11/8 5/11 8/11 1/11)
Kimmo Kanerva – Simo Laasonen 1-3 (10/12 11/6 9/11 4/11)
Harri Pärssinen – Ilmari Vikström 3-0 (11/2 11/4 11/3)
Ilkka Moilanen – Antti Matinpalo 3-2 (3/11 7/11 11/6 11/5 11/5)
ESRC V – SaSkö 2-2 (7-8 / 135-119)
Juha Saarentaus – Jyrki Sjöholm 0-3 (4/11 8/11 6/11)
Harri Pärssinen – Timo Romu 3-1 (11/5 10/12 11/2 11/3)
Ilkka Moilanen – Timo Kallioinen 1-3 (11/2 9/11 7/11 9/11)
Kari Aalto – Juhani Heinonen 3-1 (11/6 5/11 11/4 11/8)
ESRC IV – TSSq 0-4 (3-12 / 115-165)
Jaakko Vähämaa – Petteri Tiitinen 1-3 (10/12 11/5 9/11 7/11)
Tommi Ekholm – Teemu Eskelinen 0-3 (5/11 3/11 7/11)
Tatu Knuutila – Timo Ahlroos 2-3 (12/10 14/16 8/11 14/12 6/11)
Joonas Kylliäinen – Ville Kostamoinen 0-3 (0/11 7/11 2/11)
TSSq II – TSSq 0-4 (2-12 / 72-155)
Tuomas Kuuluvainen – Petteri Tiitinen 2-3 (2/11 11/9 4/11 16/14 1/11)
Martin Poganitsch – Teemu Eskelinen 0-3 (4/11 4/11 1/11)
Risto Hänninen – Timo Ahlroos 0-3 (8/11 5/11 3/11)
Juha Söderström – Ville Kostamoinen 0-3 (7/11 5/11 1/11)
ESRC IV – TSSq II 3-1 (10-8 / 168-134)
Jaakko Vähämaa – Tuomas Kuuluvainen 3-2 (9/11 8/11 11/5 11/5 11/4)
Tommi Ekholm – Martin Poganitsch 3-1 (11/9 11/2 8/11 11/7)
Tatu Knuutila – Risto Hänninen 3-2 (8/11 11/3 11/4 10/12 11/3)
Joonas Kylliäinen – Juha Söderström 1-3 (3/11 11/3 8/11 4/11)


Tulokset 22.11.08

HSRC IV – ESRC V 4-0 (12-4 / 166-111)
Karri Salonen – Juha Saarentaus 3-0 (12/10 11/5 11/2)
Tommi Lind – Joni Jaakkola 3-0 (11/9 11/0 11/1)76 11
Jussi Vikström – Kimmo Kanerva 3-2 ( 6/11 12/14 11/6 11/7 11/8)
Simo Laasonen – Kari Aalto 3-2 (12/10 8/11 11/4 6/11 11/2)
TSSq – SaSkö 4-0 (12-0 / 135-61)
Petteri Tiitinen – Jyrki Sjöholm 3-0 (11/7 11/6 11/6)
Teemu Eskelinen – Hannu Heimo 3-0 (11/3 11/2 11/5)
Toni Rummukainen – Timo Romu 3-0 (11/7 11/5 14/12)
Ville Kostamoinen – Juhani Heinonen 3-0 (11/3 11/1 11/4)
TSSq II – ESRC IV 2-2 (8-6 / 125-100)
Tom Söderholm – Jaakko Vähämaa 0-3 (4/11 5/11 7/11)
Martin Poganitsch – Tatu Knuutila 2-3 (11/8 11/7 6/11 4/11 7/11)
Tuomas Kuuluvainen – Lars Ekholm 3-0 (11/1 11/5 11/0)
Risto Hänninen – Janne Niutanen 3-0 (11/5 11/5 11/3)
ESRC IV – HSRC IV 0-4 (2-12 / 109-148)
Jaakko Vähämaa – Karri Salonen 0-3 (12/14 7/11 7/11)
Tatu Knuutila – Tommi Lind 1-3 (9/11 7/11 11/6 6/11)
Lars Ekholm – Jussi Vikström 1-3 (11/7 7/11 8/11 4/11)
Janne Niutanen – Simo Laasonen 0-3 (7/11 7/11 6/11)
ESRC V – TSSq 0-4 (2-12 / 71-142)
Juha Saarentaus – Petteri Tiitinen 0-3 (8/11 1/11 7/11)
Joni Jaakkola – Teemu Eskelinen 0-3 (0/11 2/11 2/11)
Kimmo Kanerva –Toni Rummukainen 2-3 (7/11 11/2 11/8 4/11 7/11)
Kari Aalto – Ville Kostamoinen 0-3 (0/11 3/11 7/11)
SaSkö – TSSq II 0-4 (3-12 112-153)
Jyrki Sjöholm – Tom Söderholm 1-3 (11/4 7/11 8/11 12/14)
Hannu Heimo – Martin Poganitsch 2-3 (11/5 11/13 11/7 8/11 5/11)
Timo Kallioinen -Tuomas Kuuluvainen 0-3 (5/11 2/11 4/11)
Juhani Heinonen – Risto Hänninen 0-3 (6/11 6/11 5/11)


Tulokset 25.10.08

HSRC IV – SaSkö 1-3 (4-9 / 76-107)
Tommi Lind – Timo Kallioinen 3-0 (11/4 11/2 11/6)
Jussi Vikström – Mika Oksa 1-3 (11/7 8/11 8/11 4/11)
Erkka Aalto – Hannu Heimo 0-3 ( 2/11 6/11 4/11)
w.o – Timo Romu 0-3 (0/11 0/11 0/11)
TSSq – ESRC IV 4-0 (12-2 / 151-109)
Petteri Tiitinen – Tatu Knuutila 3-1 (11/4 13/11 8/11 12/10)
Teemu Eskelinen – Jaakko Vähämaa 3-0 (11/3 11/9 12/10)
Timo Ahlroos – Tommi Ekholm 3-1 (6/11 11/6 12/10 11/6)
Ville Kostamoinen – Janne Niutanen 3-0 (11/4 11/9 11/5)
TSSq II – ESRC V 3-1 (11-6 / 124-142)
Tom Söderholm – Kimmo Kanerva 3-2 (10/12 5/11 14/12 11/4 11/9)
Toni Rummukainen – Ilkka Moilanen 3-1 (11/7 5/11 11/3 11/4)
Martin Poganitsch – Martin Tallberg 3-0 (11/9 12/10 11/5)
Tuomas Kuuluvainen – Harri Pärssinen 2-3 (8/11 11/6 11/6 2/11 3/11)
HSRC IV – ESRC IV 1-3 (3-11 / 77-139)
Tommi Lind – Tatu Knuutila 3-2 (12/10 11/5 7/11 9/11 11/3)
Jussi Vikström – Jaakko Vähämaa 0-3 (6/11 4/11 5/11)
Erkka Aalto – Tommi Ekholm 0-3 (4/11 7/11 1/11)
w.o – Janne Niutanen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
TSSq – ESRC V 4-0 (12-2 / 154-90)
Petteri Tiitinen – Kari Aalto 3-0 (11/6 11/4 11/1)
Teemu Eskelinen – Kimmo Kanerva 3-0 (11/4 11/2 11/6)
Timo Ahlroos – Ilkka Moilanen 3-0 (11/7 12/10 11/5)
Ville Kostamoinen – Harri Pärssinen 3-2 (7/11 13/15 12/10 11/5 11/4)
TSSq II – SaSkö 4-0 (12-2 155-87)
Tom Söderholm – Timo Kallioinen 3-0 (11/2 11/5 12/10)
Toni Rummukainen – Mika Oksa 3-0 (11/4 11/6 11/3)
Martin Poganitsch – Hannu Heimo 3-1 (11/6 11/8 5/11 14/12)
Tuomas Kuuluvainen – Timo Romu 3-1 (4/11 11/8 11/6 11/5)


Tulokset 20.9.08

HSRC IV – TSSq 1-3 (3-10 / 70-123)
Tommi Lind – Petteri Tiitinen 3-1 (11/4 9/11 11/4 11/5)
Antti Lind – Teemu Eskelinen 0-3 (5/11 1/11 1/11)
Marko Kivi – Koskinen-Timo Ahlroos 0-3 (4/11 9/11 2/11)
Mika Nakari – Ville Kostamoinen 0-3 (2/11 3/11 1/11)
TSSq – TSSq II 4-0 (12-2 / 142-63)
Petteri Tiitinen – Toni Rummukainen 3-1 (5/11 11/8 11/2 11/1)
Teemu Eskelinen – Risto Hänninen 3-0 (11/2 11/1 11/3)
Timo Ahlroos – Juha Söderström 3-0 (11/5 11/2 11/4)
Ville Kostamoinen – Tuomas Kuuluvainen 3-1 (11/5 5/11 11/4 11/4)
HSRC IV – TSSq II 2-2 (6-6 / 96-110)
Tommi Lind – Toni Rummukainen 3-0 (11/6 11/9 11/6)
Antti Lind – Risto Hänninen 3-0 (13/11 11/4 11/8)
Marko Kivi-Koskinen – Juha Söderström 0-3 (7/11 3/11 6/11)
Mika Nakari – Tuomas Kuuluvainen 0-3 (4/11 6/11 2/11)
SaSkö – ESRC IV 2-2 (9-7 / 151-130)
Jyrki Sjöholm – Jaakko Vähämaa 2-3 (11/13 6/11 11/9 11/6 9/11)
Timo Kallioinen – Tommi Ekholm 1-3 (7/11 11/5 11/7 11/9)
Mika Oksa – Joni Jaakkola 3-0 (11/7 11/2 11/2)
Juhani Heinonen – Oliver Siitari 1-3 (3/11 11/6 9/11 7/11)
ESRV IV – ESRC V 1-3 (5-10 / 106-134)
Jaakko Vähämaa – Kari Aalto 3-1 (11/6 11/3 8/11 11/6)
Tommi Ekholm – Kimmo Kanerva 2-3 (11/3 7/11 8/11 11/6 6/11)
Joni Jaakkola – Vesa Vähämaa 0-3 (8/11 4/11 0/11)
Joonas Kylliäinen – Harri Pärssinen 0-3 (4/11 4/11 2/11)
SaSkö – ESRC V 1-3 (6-10 / 145-155)
Jyrki Sjöholm – Kari Aalto 3-1 (9/11 11/7 11/3 12/10)
Timo Kallioinen – Kimmo Kanerva 2-3 (11/4 9/11 13/11 9/11 9/11)
Mika Oksa – Ilkka Moilanen 1-3 (12/10 5/11 3/11 9/11)
Juhani Heinonen – Harri Pärssinen 0-3 (4/11 2/11 6/11)


Sarjataulukko

Joukkue O V T H OS P
1 TSSq 10 10 39-1 39
2 TSSq II 10 5 2 3 23-17 23
3 HSRC IV 10 3 2 5 18-22 18
4 ESRC IV 10 4 2 4 17-23 17
5 ESRC V 10 2 2 6 12-27 13
6 SaSkö 10 1 2 7 10-30 10

Squashliiga 2008-09

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

II-DIVISIOONA, A-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

20.9.08 25.10.08 22.11.08
HSRC MetSq Sq-88
ESRC III – MyyrSq 4-0 ESRC III – MetSq II 3-1 ESRC III – Sq-88 II 4-0
MetSq II – Sq-88 II 3-1 MetSq II – ESP 2-2 Sq-88 II – HSRC III 2-2
HSRC III – ESP 3-1 ESRC III – ESP 2-2 ESRC III – HSRC III 2-2
ESRC III – ESQ II 4-0
MetSq II – HSRC III 1-3 ESQ MyyrSq
Sq-88 II – ESP 4-0 MyyrSq – Sq-88 II 2-2 ESQ II – ESP 0-4
MyyrSq – ESQ II 2-2 ESQ II – HSRC III 0-4 MyyrSq – MetSq II 3-1
MyyrSq – HSRC III 0-4 MyyrSq – ESP 3-1
Sq-88 II – ESQ II 4-0 ESQ II – MetSq II 0-3



17.1.09 28.2.09 28.3.09
ESRC ESRC HSRC
MyyrSq – ESRC III 1-3 MetSq II – ESRC III 1-3 Sq-88 II – ESRC III 1-3
ESQ II – MyyrSq 0-4 Sq-88 II – MyyrSq 2-2 ESP – ESQ II 3-1
ESQ II – ESRC III 0-4 HSRC III – ESQ II 4-0 MetSq II – MyyrSq 3-1
ESP – MetSq II 2-2 HSRC III – Sq-88 II 4-0
MetSq HSRC III – MyyrSq 3-1 ESP – MyyrSq 2-2
Sq-88 II – MetSq II 0-4 ESP – ESRC III 1-3 MetSq II – ESQ II 3-1
ESP – HSRC III 0-4 ESQ II – Sq-88 II 0-4 HSRC III – ESRC III 1-3
HSRC III – MetSq II 4-0
ESP – Sq-88 II 3-1

Tulokset 28.3.09

Sq-88 II – ESRC III 1-3 (3-11 / 93-139)
Raoul Öhman – Juha Liimatainen 0-3 (6/11 4/11 6/11)
Seppo Raiski – Tuomo Pohjamies 0-3 (3/11 7/11 7 /11)
Santtu Puurunen – Iiro Stubin 3-2 (7/11 8/11 11/7 11/3 11/8)
Hannu Ohtonen – Veli-Matti Passinen 0-3 (3/11 5/11 4/11)
ESP – ESQ II 3-1 (9-7 / 145–131)
Tornbjörn Koivisto – Sami Mölsä 0-3 (5/11 4/11 11/13)
Risto Välimäki – Kim Pahlman 3-0 (11/9 11/8 11/0)
Martti Nakari – Esko Helansuo 3-2 (5/11 11/4 11/6 6/11 11/4)
Magalan Pather – Risto Vartiainen 3-2 (11/4 7/11 8/11 11/9 11/8)
MetSq II – MyyrSq 3-1 (9-4 / 130-106)
Mika Harja – Kimmo Puukko 3-1 (5/11 11/8 11/6 14/12)
Tommy Blomqvist – Heikki Castren 0-3 (8/11 8/11 7/11)
Terho Käkönen – Jari Kumpulainen 3-0 (11/4 11/6 11/6)
Ari Puhakka – Antti Häyrinen 3-0 (11/8 11/4 11/8)
HSRC III – Sq-88 II 4-0 (12-3 / 164-122)
Petteri Repo – Raoul Öhman 3-2 (9/11 12/10 9/11 12/10 12/10)
Kale Leskinen – Seppo Raiski 3-1 (11/4 5/11 11/8 11/6)
Jukka Havaste – Santtu Puurunen 3-0 (11/3 16/14 11 /3)
Janne Elovirta – Hannu Ohtonen 3-0 (11/6 12/10 11/5)
ESP – MyyrSq 2-2 (6-8 / 123-128)
Tornbjörn Koivisto – Kimmo Puukko 0-3 (6/11 7/11 8/11)
Risto Välimäki – Heikki Castren 0-3 (5/11 2/11 7 /11)
Martti Nakari – Jari Kumpulainen 3-0 (11/3 11/1 11/5)
Magalan Pather – Antti Häyrinen 3-2 (8/11 11/9 15/13 10/12 11/8)
MetSq II – ESQ II 3-1 (10-5 / 158-127)
Mika Harja – Sami Mölsä 1-3 (9/11 10/12 11/6 9/11)
Tommy Blomqvist – Kim Pahlman 3-1 (11/3 11/8 7/11 11/5)
Terho Käkönen – Esko Helansuo 3-0 (11/6 11/9 11/9)
Ari Puhakka – Risto Vartianen 3-1 (11/6 11/6 9/11 15/13)
HSRC III – ESRC III 1-3 (6–10 / 138–142)
Petteri Repo – Juha Liimatainen 3-1 (11/9 11/8 8/11 11/4)
Kale Leskinen – Tuomo Pohjamies 2-3 (11/5 11/1 6/11 10/12 11/6)
Antti Lind – Jarmo Jaakkola 0-3 (5/11 7/11 5/11)
Jari Mether – Tapio Jokinen 1-3 (11/8 6/11 4/11 10/12)


Tulokset 28.2.09

MetSq II – ESRC III 1-3 (5-9 / 115-137)
Esa Vilminko – Jarmo Saari 1-3 (11/9 6/11 10/12 7/11)
Mika Harja – Juha Liimatainen 3-0 (11/7 11/6 12/10)
Tommy Blomqvist – Jarmo Jaakkola 1-3 (10/12 11/4 4/11 2/11)
Terho Käkönen – Marko Välimäki 0-3 (9/11 5/11 6/11)
Sq-88 II – MyyrSq 2-2 (7-9 / 139-138)
Terho Jousimies – Kimmo Puukko 3-1 (11/4 11/7 5/11 11/5)
Raoul Öhman – Heikki Castren 1-3 (11/5 9/11 5/11 11/13)
Santtu Puurunen – Simon Rogersson 3-2 (11/2 11/8 6/11 8/11 11/6)
Hannu Ohtonen – Markku Merta 0-3 (3/11 7/11 8/11)
HSRC III – ESQ II 4-0 (12-0 / 150-73)
Antti Lind – Kim Pahlman 3-0 (11/6 11/4 11/3)
Jukka Havaste – Esko Helansuo 3-0 (11/6 11/3 11/3)
Marcus Ulfstedt – Risto Vartiainen 3-2 (9/11 9/11 11/8 11/5 11/2)
Kale Leskinen – Veikko Sipilä 3-0 (11/3 11/5 11/3)
ESP – MetSq II 2-2 (8-8 / 147-150)
Torbjörn Koivisto – Esa Vilminko 0-3 (6/11 8/11 3/11)
Risto Välimäki – Mika Harja 2-3 (11/6 5/11 11/13 11/8 11/13)
Martti Nakari – Tommy Blomqvist 3-1 (11/6 8/11 11/7 11/9)
Magalan Pather – Terho Käkönen 3-1 (11/9 7/11 11/7 11/6)
HSRC III – MyyrSq 3-1 (11-5 / 166-131)
Antti Lind – Kimmo Puukko 3-2 (4/11 10/12 12/10 11/8 13/11)
Jukka Havaste – Heikki Castren 2-3 (11/4 8/11 9/11 11/9 11/13)
Marcus Ulfstedt – Simon Rogersson 3-0 (11/6 11/9 11/2)
Kale Leskinen – Jari Peltola 3-0 (11/5 11/7 11/2)
ESP – ESRC III 1-3 (3-11 / 100-141)
Torbjörn Koivisto – Jarmo Saari 0-3 (9/11 8/11 2/11)
Risto Välimäki – Juha Liimatainen 0-3 (7/11 7/11 8/11)
Martti Nakari – Jarmo Jaakkola 0-3 (2/11 6/11 6/11)
Janne Falck – Kari Laurikainen 3-2 (9/11 11/6 3/11 11/6 11/8)
ESQ II – Sq-88 II 0-4 (1-12 / 65-153)
Kim Pahlman – Terho Jousimies 0-3 (2/11 5/11 6/11)
Esko Helansuo – Raoul Öhman 0-3 (5/11 3/11 3/11)
Risto Vartiainen – Santtu Puurunen 1-3 (3/11 13/11 8/11 3/11)
Veikko Sipilä – Hannu Ohtonen 0-3 (4/11 7/11 3/11)


Tulokset 17.1.09

MyyrSq – ESRC III 1-3 (4-10 / 100-138)
Kimmo Puukko – Jarmo Saari 3-1 (11-6, 11-8, 6-11, 11-8)
Heikki Castren – Juha Liimatainen 1-3 (9-11, 4-11, 11-6, 6-11)
Jari Kumpulainen – Harri Pohja 0-3 (3-11, 6-11, 4-11)
Timo Kaarenmaa – Petri Kela 0-3 (7-11, 3-11, 8-11)
ESQ II – MyyrSq 0-4 (0-12 / 0-132)
– Kimmo Puukko 0-3
– Heikki Castren 0-3
– Jari Kumpulainen 0-3
– Jouni Suominen 0-3
ESQ II – ESRC III 0-4 (0-12 / 0-132)
– Jarmo Saari 0-3
– Juha Liimatainen 0-3
– Harri Pohja 0-3
– Petri Kela 0-3
Sq-88 II – MetSq II 0-4 (5-12/101-169)
Raoul Öhman – Esa Vilminko 1-3 (11/3 4/11 6/11 6/11)
Santtu Puurunen – Jorma Kangas 2-3 (9/11 11/6 14/12 2/11 7/11)
Hannu Ohtonen – Tommy Blomqvist 2-3 (0/11 12/10 11/6 3/11 7/11)
W.O. – Terho Käkönen 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESP – HSRC III 0-4 (2-12/104-153)
Torbjörn Koivisto – Petteri Repo 0-3 (7/11 5/11 6/11)
Risto Välimäki – Jukka Havaste 0-3 (7/11 8/11 9/11)
Martti Nakari – Kale Leskinen 1-3 (7/11 14/12 3/11 5/11)
Magalan Pather – Janne Elovirta 1-3 (4/11 11/9 9/11 9/11)
HSRC III – MetSq II 4-0 (12-1/143-81)
Petteri Repo – Esa Vilminko 3-0 (11/2 11/2 11/4)
Jukka Havaste – Jorma Kangas 3-0 (11/9 11/8 11/2)
Kale Leskinen – Mika Harja 3-0 (12/10 11/9 11/7)
Janne Elovirta – Terho Käkönen 3-1 (12/10 11/5 9/11 11/1)
ESP – Sq-88 II 3-1 (9-4/127/90)
Torbjörn Koivisto – Raoul Öhman 0-3 (9/11 2/11 9/11)
Risto Välimäki – Santtu Puurunen 3-1 (8/11 11/9 11/7 11/9)
Martti Nakari – Hannu Ohtonen 3-0 (11/6 11/6 11/7)
Magalan Pather – W.O. 3-0 (11/0 11/0 11/0)


Tulokset 22.11.08

ESRC III – Sq-88 II 4–0 (9–3 / 161-125)
Jarmo Saari – Raoul Öhman 3–1 (11/9 11/3 7/11 11/7
Tapio Koivu – Ari Rale 3–2 (6/11 11/13 11/8 11/5 13/11)
Harri Pohja – Santtu Puurunen 3–0 (11/7 14/12 11/6)
Marko Välimäki – Hannu Ohtonen 3–0 (11/5 11/9 11/8)
Sq-88 II – HSRC III 2–2 (6–9 / 127-137)
Raoul Öhman – Petteri Repo 0–3 (2/11 5/11 7/11)
Ari Rale – Jukka Havaste 3–1 (9/11 11/6 11/7 11/4)
Santtu Puurunen – Antti Lind 0–3 (6/11 9/11 10/12)
Hannu Ohtonen – Marko Kivi-Koskinen 3–2 (11/5 4/11 9/11 11/8 11/7)
ESRC III – HSRC III 2–2 (7–8 / 140- 149)
Jarmo Saari – Petteri Repo 1–3 (11/7 4/11 10-12 4/11)
Tapio Koivu – Jukka Havaste 3–2 (8/11 9/11 11/8 12/10 11/8)
Marko Välimäki – Antti Lind 0–3 (10/12 6/11 9/11)
Juhani Rautiainen – Marko Kivi-Koskinen 3–0 (12/10 12/10 11/6)
ESQ II – ESP 0-4 (0-12 / 0-132) w.o.
MyyrSq – MetSq II 3-1 (10-7 / 162-125
Kimmo Puukko – Esa Vilminko 1-3 (5/11 8/11 11/7 6/11)
Heikki Castren – Mika Harja 3-2 (7/11 11/13 11/6 11/7 13/11)
Markku Merta – Tommy Blomqvist 3-2 (7/11 11/6 6/11 11/6 11/3)
Jouni Suominen – n.n. 3-0 0-3 (0/11 0/11 0/11)
MyyrSq – ESP 3-1 (11/5 / 148-127)
Kimmo Puukko – Risto Välimäki 3-0 (11/4 11/5 11/4)
Heikki Castren – Martti Nakari 3-0 (11/6 11/5 11/6)
Simon Rodgerson – Janne Falck 3-2 (12/10 13/11 8/11 7/11 11/6)
Markku Merta – Magalan Pather 2-3 (3/11 11/7 11/7 4/11 2/11)
ESQ II – MetSq II 0-3 (0-9 / 0-99) w.o.


Tulokset 25.10.08

ESRC III – MetSq II 3-1 (9-5 / 141-113)
Juha Liimatainen – Esa Vilminko 3-0 (11/6 11/6 11/9)
Vesa Vähämaa – Jorma Kangas 0-3 (7/11 8/11 7/11)
Mika Hepokorpi – Mika Harja 3-2 (9/11 11/0 9/11 13/11 11/5)
Harri Pohja – Tommy Blomqvist 3-0 (11/7 11/6 11/8)
MetSq II – ESP 2-2 (8-6 / 131-131)
Esa Vilminko – Torbjörn Koivisto 3-0 (11/8 11/6 11/8)
Jorma Kangas – Martti Nakari 3-0 (11/6 13/11 11/9)
Mika Harja – Risto Välimäki 2-3 (11/6 12/10 9/11 8/11 4/11)
Terho Käkönen – Marko Värilä 0-3 (10/12 6/11 3/11)
ESRC III – ESP 2-2 (10-7 / 158-147)
Juha Liimatainen – Martti Nakari 3-1 (11/5 11/8 5/11 11/5)
Erkki Autio – Risto Välimäki 2-3 (11/3 9/11 11/7 8/11 9/11)
Vesa Vähämaa – Janne Falck 2-3 (3/11 3/11 11/6 11/9 10/12)
Janne Laitala – Juha Tirkkonen 3-0 (11/8 12/10 11/8)
MyyrSq – Sq-88 II 2-2 (9-10 / 179-182)
Kimmo Puukko – Ilkka Aarto 2-3 (5/11 15/13 11/6 7/11 7/11)
Heikki Castren . Ari Rale 3-2 (11/9 11/6 9/11 7/11 12/10)
Simon Rogerson – Santtu Puurunen 1-3 (10/12 11/6 8/11 9/11)
Timo Nousmaa – Hannu Ohtonen 3-2 (11/7 5/11 8/11 11/7 11/7)
ESQ II – HSRC III 0-4 (1-12 / 70-145)
Sami Mölsä – Henri Meriö 1-3 (10/12 1/11 14/12 4/11)
Risto Vartiainen – Petteri Repo 0-3 (5/11 7/11 6/11)
Kim Pahlman – Antti Lind 0-3 ( 0/11 3/11 6/11)
Esko Helansuo – Kale Leskinen 0-3 (7/11 4/11 3/11)
MyyrSq – HSRC III 0-4 (2-12 / 93-150)
Kimmo Puukko – Henri Meriö 0-3 ( 7/11 7/11 3/11)
Heikki Castren – Petteri Repo 1-3 (8/11 5/11 11/6 8/11)
Simon Rogersson – Jari Mether 1-3 (11/9 7/11 1/11 12/14)
Jari Kumpulainen – Kale Leskinen 0-3 (1/11 7/11 5/11)
Sq-88 II – ESQ II 4-0 (12-3 / 158-114)
Ilkaa Aarto – Sami Mölsä 3-0 (11/5 11/8 11/8)
Ari Rale – Risto Vartiainen 3-0 (11/6 11/9 11/6)
Santtu Puurunen – Kim Pahlman 3-2 (9/11 9/11 11/2 12/10 11/9)
Hannu Ohtonen – Esko Helansuo 3-1 (11/7 11/3 7/11 11/8)


Tulokset 20.9.08

ESRC III – MyyrSq 4-0 (12-1 / 138-40)
Jarmo Saari – Kimmo Puukko 3-0 (11/6 11/7 11/8)
Marko Välimäki – Heikki Castren 3-1 (5/11 11/7 11/2 11/5)
Hannu Haanpää – Jari Kumpulainen 3-0 (11/1 11/0 11/0)
Sami Lahtinen – Timo Nousmaa 3-0 (12/10 11/5 11/6)
MetSq II – Sq-88 II 3-1 (10-9 / 184-130)
Esa Villminko – Seppo Raiski 3-2 (13/15 11/5 11/7 9 / 11 11/8)
Jorma Kangas – Ari Rale 1-3 (10/12 11/8 4/11 4/11)
Mika Harja – Santtu Puurunen 3-2 (10/12 11/5 11/8 7/11 11/5)
Tommi Blomqist – Hannu Ohtonen 3-2 11/6 11/9 8/11 9/11 11/9)
HSRC III – ESP 3-1 (11-3 / 149-77)
Henry Meriö – Torbjörn Koivisto 3-0 (11/3 11/2 11/7)
Marcus Ulfstedt – Risto Välimäki 2-3 (11/7 5/11 11/13 11/6 11/13)
Jukka Havaste – Juha Tirkkonen 3-0 (11/4 11/3 12/10)
Juha Sarlund – Per Byman 3-0 (11/3 11/5 11/7)
ESRC III – ESQ II 4-0 (12-1 / 146-59)
Jarmo Jaakkola – Sami Mölsä 3-1 (11/8 14/16 11/6 11/9)
Tapio Jokinen – Lasse Pyre 3-0 (11/5 11/6 11/7)
Marko Välimäki – Kim Pahlman 3-0 (11/6 11/4 11/8)
Hannu Haanpää – Esko Helansuo 3-0 (11/3 11/1 11/2)
MetSq II – HSRC III 1-3 (6-11 / 139-126)
Esa Vilminko – Henry Meriö 2-3 (11/4 4/11 11/9 7/11 5/11)
Jorma Kangas – Marcus Ulfstedt 3-2 (10/12 11/5 11/7 9/11 11/6)
Mika Harja – Jukka Havaste 1-3 (11/9 7/11 7/11 9/11)
Tommi Blomqvist – Juha Sarlund 0-3 (6/11 3/11 6/11)
Sq-88 II – ESP 4-0 (12-0 / 137-53)
Seppo Raiski – Torbjörn Koivisto 3-0 (11/9 11/5 16/14)
Ari Rale – Risto Väimäki 3-0 (11/6 11/6 11/7)
Santtu Puurunen – Juha Tirkkonen 3-0 (11/4 11/6 11/7)
Hannu Ohtonen – Per Byman 3-0 (11/6 11/4 11/4)
MyyrSq – ESQ II 2-2 (8-8 / 132-105)
Puukko Kimmo – Sami Mölsä 3-2 (11/7 11/1 7/11 5/11 11/4)
wo. Heikki Castren – Lasse Pyre 3-0 (11/0 11/0 11/0)
Jari Kumpulainen – Kim Pahlman 0-3 (6/11 6/11 3/11)
Jouni Suominen – Esko Helansuo 2-3 (6/11 5/11 11/3 11/2 6/11)


Sarjataulukko

Joukkue O V T H OS P
1 ESRC III 12 10 2 38-10 38
2 HSRC III 12 9 2 1 38-10 38
3 MetSq II 12 5 2 5 24-23 24
4 Sq-88 II 12 3 3 6 21-27 21
5 MyyrSq 12 3 4 5 21-27 21
6 ESP 12 3 4 5 21-27 21
7 ESQ II 12 1 11 4-43 4

ESRC III – HSRC III keskenäiset ottelut yhteensä 5-3.

Squashliiga 2008-09

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

I-DIVISIOONA, Naiset
OTTELUOHJELMA

20.9.08 22.11.08 17.1.09 28.3.09
SqK ESRC TSK ESRC
ESRC II – TSK II 2-1 SqK – TSK II 2-1 TSK II – ESRC II 0-3 TSK II – SqK 0-3
ESRC III – SqK 1-2 ESRC II – ESRC III 2-1 SqK – ESRC III 1-2 ESRC III – ESRC II 1-2
ESRC II – HSRC II 3-0 HSRC II – TSK II 0-3 HSRC II – ESRC II 0-3 TSK II – HSRC II 2-1
TSK II – ESRC III 1-2 ESRC II – SqK 0-3 ESRC III – TSK II 3-0 SqK – ESRC II 1-2
HSRC II – SqK 0-3 HSRC II – ESRC III 1-2 SqK – HSRC II 2-1 ESRC III – HSRC II 3-0

Tulokset 28.3.09

TSK II – SqK 0-3 (1-9 / 73-112)
Helena Laine – Saara Saloranta 0-3 (11/13 2/11 7/11)
Lisa Forss – Sari Roivainen 1-3 (5/11 8/11 11/6 4/11)
Tytti Eerola – Krista Hartikainen 0-3 (6/11 14/16 5/11)
ESRC III – ESRC II 1-2 (5-6 / 91-104)
Raila Luhtala – Nina Saari 2-3 (9/11 11/8 13/11 8/11 8/11)
Emilia Soini – Emilia Korhonen 3-0 (11/8 11/6 11/5)
Yrsa Seren – Riikka Piekäinen 0-3 /1/11 5/11 3/11)
TSK II – HSRC II 2-1 (6-5 / 103-94)
Helena Laine – Ulla Vestola 3-2 (7/11 10/12 11/5 16/14 12/10
Lisa Forss – Aurora Vikström 0-3 (6/11 7/11 1/11)
Tytti Eerola – Maria Brunberg 3-0 (11/5 11/3 11/1)
SqK – ESRC II 1-2 (3-6 / 70-90)
Saara Saloranta – Katarina Baston 3-0 (11/6 11/8 11/8)
Sari Roivainen – Emilia Korhonen 0-3 (7/11 11/13 9/11)
Krista Hartikainen – Riikka Piekäinen 0-3 (5/11 3/11 2/11)
ESRC III – HSRC II 3-0 (9-1 / 106-67)
Raila Luhtala – Ulla Vestola 3-0 (11/3 11/6 11/5)
Emilia Soini – Aurora Vikström 3-0 (11/8 11/9 11/8)
Yrsa Seren – Maria Brunberg 3-1 (7/11 11/5 11/6 11/6)


Tulokset 17.1.09

TSK II – ESRC II 0-3 (2-9 / 79-114)
Vilja Vähätalo – Katariina Baston 2-3 (11-2 8-11 14-12 6-11 10-12)
Lisa Forss – Nina Saari 0-3 ( 6-11 6-11 9-11)
Laura Ylikoski – Emilia Korhonen 0-3 (3-11 3-11 3-11)
SqK – ESRC III 1-2 (4-6 / 63-107)
Saara Saloranta – Emilia Soini 3-0 (11-7 14-12 14-12)
Sari Roivainen – Raila Luhtala 1-3 (12-10 2-11 2-11 4-11)
Riina Koskinen – Yrsa Serén 0-3 (1-11 3-11 0-11)
HSRC II – ESRC II 0-3 (2-9 / 59-113)
Ulla Vestola – Katariina Baston 2-3 (6-11 11-6 11-8 8-11 5-11)
Riitta Mattila – Nina Saari 0-3 (4-11 2-11 5-11)
Maria Brunberg – Emilia Korhonen 0-3 (5-11 3-11 2-11)
ESRC III – TSK II 3-0 (9-0 / 99-36)
Emilia Soini – Vilja Vähätalo 3-0 (11-5 11-4 11-8)
Raila Luhtala – Lisa Forss 3-0 (11-7 11-4 11-6)
Yrsa Serén – Saana Pohjavaara 3-0 (11-1 11-1 11-0)
SqK – HSRC II 2-1 (6-3 / 79-66)
Saara Saloranta – Ulla Vestola 3-0 (11-7 11-3 11-5)
Sari Roivainen – Riitta Mattila 3-0 (11-7 11-5 11-6)
Riina Koskinen – Maria Brunberg 0-3 (3-11 4-11 6-11)


Tulokset 22.11.08

SqK – TSK II 2-1 (7-5 / 120-92)
Krista Hartikainen – Eira Oinonen 1 – 3 (11/9 5/11 7/11 8/11)
Saara Saloranta – Vilja Vähätalo 3 – 0 (11/7 11/5 11/7)
Sari Roivanen – Lisa Forss 3 – 2 (12/14 11/4 11/7 11/5 11/7)
ESRC II – ESRC III 2-1 (7-4 / 108–82)
Tiina Koivu – Yrsa Seren 3-0 (11/3 11/6 11/4)
Katariina Baston – Raila Luhtala 1-3 (6/11 11/4 5/11 9/11)
Nina Saari – Tia Östman 3-1 (11/5 11/8 11/13 11/6)
HSRC II – TSK II 0-3 (0-9 / 45-99)
Ulla Vestola – Eira Oinonen 0-3 (2/11 1/11 6/11)
Riitta Mattila – Vilja Vähätalo 0-3 ( 7/11 7/11 9/11)
Maria Brunberg – Lisa Forss 0-3 (3/11 9/11 2/11)
ESRC II – SqK 0-3 (6-9 / 133-147)
Katarina Baston – Krista Hartikainen 2-3 (11/7 11/8 9/11 10/12 3/11)
Nina Saari – Saara Saloranta 2-3 (11/8 11/7 7/11 8/11 11/13)
Emilia Korhonen – Sari Roivanen 2-3 ( 8/11 5/11 12/7 11/8 6/11)
HSRC II – ESRC III 1-2 (3-6 / 56-86)
Ulla Vestola – Pia Mäki-Kokkila 3- 0 (11/7 11/6 11/7)
Riitta Mattila –Raila Luhtala 0-3 (2/11 2/11 7/11)
Maria Brunberg – Tia Östman 0-3 (5/11 3/11 4/11)


Tulokset 20.9.08

ESRC II – TSK II 2–1 (6–3 / 82–43)
Katarina Baston – Eira Oinonen 0–3 (8/11 3/11 5/11)
Tiina Koivu – Laura Ylikoski 3–0 (11/2 11/1 11/3)
Emilia Korhonen – Sakura Parmonen 3–0 (11/1 11/3 11/0)
ESRC III – SqK 1–2 (3–8 / 86–110)
Yrsa Seren – Krista Hartikainen 3–2 (9/11 7/11 11/7 11/6 11/9)
Raila Luhtala – Saara Saloranta 0–3 (8/11 9/11 9/11)
Kirsti Baston – Sari Roivainen 0–3 (3/11 5/11 3/11)
ESRC II – HSRC II 3–0 (9–0 / 99–43)
Katarina Baston – Ulla Vestola 3–0 (11/7 11/9 11/4)
Tiina Koivu – Riitta Mattila 3–0 (11/1 11/1 11/5)
Emilia Korhonen – Maria Brunberg 3–0 (11/4 11/9 11/3)
TSK II – ESRC III 1–2 (3–6 / 62–73)
Eira Oinonen – Yrsa Seren 3–0 (11/2 11/4 11/1)
Laura Ylikoski – Raila Luhtala 0–3 (2/11 2/11 1/11)
Sakura Parmonen – Kirsti Baston 0–3 (10/11 6/11 7/11)
HSRC II – SqK 0–3 (1–9 / 51–100)
Ulla Vestola – Krista Hartikainen 1–3 (4/11 11/1 8/11 9/11)
Riitta Mattila – Saara Saloranta 0–3 (3/11 4/11 4/11)
Maria Brunberg – Sari Roivainen 0–3 (0/11 3/11 5/11)


Sarjataulukko

Joukkue O V T OS P
1 SqK 8 7 1 17-7 17
2 ESRC II 8 6 2 17-7 17
3 ESRC III 8 5 3 15-9 15
4 TSK II 8 2 6 8-16 8
5 HSRC II 8 8 3-21 3

SqK – ESRC II keskenäiset ottelut yhteensä 4-2

Squashliiga 2008-09

Miesten SM | Naisten SM | I-div, B-lohko| I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

I-DIVISIOONA, A-lohko, miehet
OTTELUOHJELMA

20.9.08 25.10.08 22.11.08 17.1.09 28.3.09
Sq-88 HSRC JSK ESRC MetSq
Sq-88 – HSRC II 3-1 Sq-88 – MetSq 4-0 Sq-88 – ESRC II 3-1 ESQ – Sq-88 1-3 MetSq – Sq-88 1-3
HSRC II – ESQ 0-4 HSRC II – JSK 2-2 HSRC II – MetSq 1-3 MetSq – HSRC II 1-3 Sq-88 – ESRC II 3-1
Sq-88 – ESQ 0-4 ESQ – ESRC II 2-2 ESQ – JSK 4-0 ESRC II – JSK 2-2 MetSq – ESRC II 2-2
Sq-88 – JSK 3-1 JSK – Sq-88 4-0 HSRC II – Sq-88 0-4
ESRC HSRC II – ESRC II 3-1 ESRC II – HSRC II 4-0 ESRC II – ESQ 2-2 ESQ
MetSq – JSK 0-4 ESQ – MetSq 2-2 MetSq – ESQ 1-3 JSK – MetSq 3-1 JSK – HSRC II 2-2
JSK – ESRC II 2-2 ESQ – HSRC II 4-0
MetSq – ESRC II 1-3 JSK – ESQ 2-2

Tulokset 28.3.09

MetSq – Sq-88 1-3 (4-11 / 130-156)
Kari Hautala – Heikki Ruotanen 0-3 (8/11 6/11 5/11)
Kenneth Wennström – Terho Jousimies 3-2 (11/9 7/11 2/11 11/0 11/9)
Jari Puumala – Ilkka Aarto 0-3 (6/11 13/15 9/11)
Paul Brennan – Mika Seidel 1-3 (8/11 11/9 10/12 12/14)
Sq-88 – ESRC II 3-1 (11-6 / 174-134)
Heikki Ruotanen – Mikael Siren 3-1 (10/12 11/6 11/8 11/3)
Terho Jousimies – Jaakko Peltola 3-0 (11/6 11/1 11/8)
Ilkka Aarto – Tero Timberg 2-3 (9/11 11/4 12/10 4/11 11/13)
Mika Seidel – Harry Lilja 3-2 (13/11 8/11 11/3 8/11 11/5)
MetSq – ESRC II 2-2 (6-7 / 107-116)
Kari Hautala – Mikael Siren 3-1 (11/3 11/6 8/11 11/4)
Kenneth Wennström – Jaakko Peltola 3-0 (11/9 11/9 11/8)
Jari Puumala – Tero Timberg 0-3 (9/11 7/11 4/11)
Paul Brennan – Harry Lilja 0-3 (3/11 6/11 4/11)
JSK – HSRC II 2-2 (8-6 / 131-111)
Ville Karsikas – Jarmo Karjala 3-0 (11/9 11/7 11/1)
Jouni Nykänen – Henry Meriö 3-0 (11/5 11/9 11/3)
Eemeli Hautanen – Esa Tuominen 2-3 (7/11 11/6 11/4 6/11 9/11)
Jon Tapionlinna – Juha Hatjasalo 0-3 (6/11 5/11 10/12)
HSRC II – ESQ 0-4 (2-12 / 95-153)
Jarmo Karjala – Toni Wallin 1-3 (12/10 6/11 6/11 5/11)
Henry Meriö – Kristjan Pettai 1-3 (10/12 5/11 11/9 4/11)
Esa Tuominen – Jaanus Pettai 0-3 (9/11 6/11 5/11)
Juha Hatjasalo – Paul Piik 0-3 (3/11 5/11 8/11)
ESQ – JSK 2-2 (9-6 / 143-112)
Toni Wallin – Ville Karsikas 3-0 (11/5 11/6 11/5)
Kristjan Pettai – Esa Karppinen 1-3 (8/11 11/6 4/11 7/11)
Jaanus Pettai – Jouni Nykänen 2-3 (7/11 11/1 9/11 11/7 8/11)
Paul Piik – Eemeli Hautanen 3-0 (11/7 11/5 11/11/4)

Tulokset 17.1.09

HSRC II – Sq-88 0-4 (4-12 / 128-166)
Jarmo Karjala – Olli Marjomaa 1-3 (11/5 6/11 10/12 8/11)
Henry Meriö – Heikki Ruotanen 1-3 (12/10 7/11 4/11 9/11)
Risto Jokinen – Terho Jousimies 1-3 (6/11 11/7 2/11 10/12)
Esa Manninen – Mika Seidel 1-3 (6/11 7/11 12/10 7/11)
ESRC II -ESQ 2-2 (8-6 / 129-93)
Mikael Siren – Toni Wallin 0-3 (6/11 8/11 4/11)
Jaakko Peltola – Jaanus Pettai 2-3 (11/6 11/8 9/11 8/11 6/11)
Iiro Stubin – Esko Helansuo 3-0 (11/4 11/6 11/3)
Matti Mehtälä – w.o. 3-0
JSK – MetSq 3-1 (10-5 / 149-124)
Kai Stöör – Kenneth Wennström 3-1 (11/8 8/11 12/10 11/6)
Ville Karsikas – Jari Puumala 3-1 (11/6 11/4 12/14 11/7)
Jouni Nykänen – Kari Hautala 1-3 (2/11 8/11 11/2 8/11)
Esa Karppinen – Paul Brennan 3-0 (11/7 11/7 11/9)
ESQ – Sq-88 1-3 (3-9 / 69-110)
Toni Wallin – Olli Marjomaa 3-0 (11/2 11/6 11/3)
Jaanus Pettai – Heikki Ruotanen 0-3 (9/11 6/11 7/11)
Esko Helansuo – Ilkka Aarto 0-3 (5/11 6/11 3/11)
w.o. – Mika Seidel 0-3
MetSq – HSRC II 1-3 (4-10 / 97-141)
Kenneth Wennström – Jarmo Karjala 3-1 (11/5 5/11 11/7 12/10)
Jari Puumala – Henry Meriö 0-3 (2/11 9/11 5/11)
Kari Hautala – Risto Jokinen 1-3 (9/11 11/9 7/11 4/11)
Paul Brennan – Esa Manninen 0-3 (4/11 2/11 5/11)
ESRC II – JSK 2-2 (7-8 / 143-147)
Jaakko Peltola -Kai Stöör 0-3 (4/11 8/11 8/11)
Tero Timberg – Ville Karsikas 3-0 (11/7 11/5 11/7)
Harry Lilja – Jouni Nykänen 3-2 (11/5 10/12 4/11 11/9 18/16)
Iiro Stubin – Esa Karppinen 1-3 (9/11 7/11 11/9 9/11)
ESRC II – Sq-88 1-3 (6-9 / 130-146)
Mikael Siren – Olli Marjomaa 2-3 (11/9 10/12 11/8 7/11 7/11)
Jaakko Peltola – Heikki Ruotanen 0-3 (12/14 4/11 2/11)
Tero Timberg – Terho Jousimies 3-0 (11/6 11/8 11/2)
Tapio Jokinen – Mika Seidel 1-3 (6/11 9/11 12/10 6/11)


Tulokset 22.11.08

HSRC II – MetSq 1-3 (7-9 / 132-141)
Risto Jokinen – Paul Brennan 3-0 (11/2 11/4 11/4)
Henry Meriö – Kari Hautala 2-3 (9/11 13/11 11/4 9/11 9/11)
Esa Manninen – Kenneth Wennström 2-3 (12/10 11/7 9/11 8/11 8/11)
w.o. – Jari Puumala 0-3 (0/11 0/11 0/11)
ESQ – JSK 4-0 (12-3 / 158-120)
Toni Wallin – Kai Stöör 3-0 (11/8 11/7 11/5)
Kristjan Pettai – Ville Karsikas 3-2 (13/11 4/11 11/9 10/12 11/9)
Paul Piik – Jouni Nykänen 3-0 (11/8 11/0 11/6)
Jaanus Pettai – Esa Karppinen 3-1 (11/7 12/10 9/11 11/6)
ESRC II – HSRC II 4-0 (12-2 / 147-73)
Petteri Siren – Risto Jokinen 3-1 (8/11 11/8 11/9 11/3)
Tero Timberg – Henry Meriö 3-0 (11/7 11/2 11/1)
Ville Salkala – Esa Manninen 3-1 (11/4 11/9 7/11 11/8)
Jaakko Peltola W.O. 3-0 (11/0 11/0 11/0)
MetSq – ESQ 1-3 (3/11 / 106-140)
Paul Brennan – Toni Wallin 0-3 (4/11 7/11 5/11)
Kari Hautala – Kristjan Pettai 0-3 (7/11 8/11 7/11)
Kenneth Wennström – Paul Piik 0-3 (8/11 6/11 2/11)
Jari Puumala – Jaanus Pettai 3-2 (9/11 10/12 11/6 11/8 11/4)
JSK – Sq-88 4-0 (12-0 / 132-0) w.o.

Sq-88 – ESRC II pelataan myöhempänä ajankohtana.


Tulokset 25.10.08

Sq-88 – MetSq 4-0 (12-1 / 143-94)
Heikki Ruotanen – Paul Brennan 3-0 (11/4 11/8 11/9)
Olli Marjomaa – Petri Vesa 3-0 (11/5 12/10 11/0)
Terho Jousimies – Kari Hautala 3-0 (11/4 12/10 11/7)
Mika Seidel – Kenneth Wennström 3-1 (11/6 11/9 7/11 13/11)
HSRC II – JSK 2-2 (6-6 / 108-97)
Risto Jokinen – Kai Stöör 3-0 (11/7 11/6 13/11)
Esa Tuominen – Ville Karsikas 0-3 (9/11 2/11 9/11)
Esa Manninen – Esa Karppinen 0-3 (10/12 4/11 6/11)
Patrik Nyström – Esa Wiljander 3-0 (11/2 11/4 11/0)
ESQ – ESRC II 2-2 (8-8 / 150-135)
Toni Wallin – Tero Timberg 3-2 (7/11 1/11 11/5 11/4 11/4)
Paul Piik – Tuomo Pohjamies 3-0 (11/2 11/5 11/5)
Kristjan Pettai – Ville Salkala 2-3 (6/11 13/15 11/6 11/7 14/16)
Jaanus Pettai – Jaakko Peltola 0-3 (5/11 8/11 8/11)
Sq-88 – JSK 3-1 (11-3 / 139-101)
Heikki Ruotanen – Kai Stöör 2-3 (11/4 3/11 11/9 9/11 2/11)
Olli Marjomaa – Ville Karsikas 3-0 (11/3 13/11 13/11)
Terho Jousimies – Esa Karppinen 3-0 (11/5 11/6 11/3)
Mika Seidel – Esa Wiljander 3-0 (11/3 11/5 11/8)
HSRC II – ESRC II 3-1 (11-5 / 164-121)
Risto Jokinen – Tero Timberg 3-2 (7/11 11/7 7/11 12/10 11/5)
Esa Tuominen – Tuomo Pohjamies 2-3 (11/13 6/11 13/11 11/8 9/11)
Jan Särkiniemi – Ville Salkala 3-0 (11/6 11/9 11/3)
Patrik Nyström – Jaakko Peltola 3-0 (11/0 11/5 11/0)
ESQ – MetSq 2-2 (9-7 / 142-129)
Toni Wallin – Paul Brennan 3-1 (7/11 11/5 11/5 11/6)
Paul Piik – Kari Hautala 3-0 (11/3 11/7 11/4)
Kristjan Pettai – Kenneth Wennström 2-3 (11/5 5/11 11/6 9/11 12/14)
Jaanus Pettai – Jari Puumala 1-3 (4/11 6/11 11/8 9/11)


Tulokset 20.9.08

Sq-88 – HSRC II 3 -1 (11-6 / 157-136)
Heikki Ruotanen – Jarmo Karjala 3-1 (11/3 12/14 11/6 11/3 )
Olli Marjomaa – Seppo Rissanen 3-0 (12/10 11/5 11/3)
Raoul Öhman – Harri Kivi-Koskinen 2-3 (8/11 11/4 14/12 3/11 4/11)
Ilkka Aarto– Jan Särkiniemi 3-2 (11/7 7/11 9/11 11/9 11/5)
HSRC II – ESQ 0–4 (2-12 / 86-145)
Jarmo Karjala – Toni Wallin 0-3 (6-11 5-11 8-11)
Seppo Rissanen – Paul Piik 0-3 (2/11 4/11 4/11) 10 33
Harri Kivi-Koskinen – Kristjan Pettai 1-3 (9/11 11/8 3/11 5/11)
Jan Särkiniemi – Jaanus Pettai 1-3 (4/11 11/7 6/11 8/11)
Sq-88 – ESQ 0-4 (0-12 / 71-133)
Heikki Ruotanen – Toni Wallin 0-3 (9/11 3/11 10/12)
Olli Marjomaa – Paul Piik 0-3 (5/11 3/11 4/11)
Rauol Öhman – Kristjan Pettai 0-3 (6/11 8/11 4/11)
Ilkka Aarto – Jaanus Pettai 0-3 (5/11 7/11 7/11)
MetSq – JSK 0-4 (3-12 / 88–151)
Paul Brennan – Kai Stöör 1-3 (5/11 7/11 11/9 2/11)
Petri Vesa – Ville Karsikas 0-3 (5/11 3/11 3/11)
Kari Hautala – Jouni Nykänen 2-3 (5/11 11/5 10/12 11/5 4/11)
Terho Käkönen . Esa Karppinen 0-3 (2/11 5/11 4/11)
JSK – ESRC II 2-2 (8-8 / 138-145)
Kai Stöör – Petteri Siren 3-1 (11/3 9/11 11/5 12/10)
Ville Karsikas – Harry Lilja 3-1 (3/11 11/9 11/6 11/6)
Esa Karppinen – Ville Salkala 1-3 (7/11 11/6 8/11 6/11)
Eemeli Hautanen – Antti-Jaakko Peltola 1-3 (6/11 11/2 4/11 6/11)
MetSq – ESRC II 1-3 (3-10 / 103-126)
Paul Brennan – Petteri Siren 3-1 (8/11 11/2 11/7 11/7)
Petri Vesa – Harry Lilja 0-3 (7/11 8/11 6/11)
Kari Hautala – Ville Salkala 0-3 (7/11 7/11 7/11)
Terho Kähkönen – Jaakko-Antti Peltola 0-3 (9/11 3/11 8/11)


Sarjataulukko

Joukkue O V T H OS P
1 ESQ 10 5 4 1 28.12 28
2 Sq-88 10 8 2 26-14 26
3 JSK 10 3 5 2 22-18 22
4 ESRC II 10 2 5 3 20-20 20
5 HSRC II 10 2 2 6 12-28 12
6 MetSq 10 1 2 7 12-28 12

HSRC II – MetSq keskenäiset ottelut yhteensä 4-4 (17-13)

Squashliiga 2008-09

Miesten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko| I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

SM-SARJA, naiset
OTTELUOHJELMA

20.9.08 25.10.08 17.1.09 28.3.09
JSK / Järvenpää HSRC / Helsinki MiSq / Mikkeli ESRC / Espoo
MiSq – JSK 2-1 HSRC – JSK 1-2 JSK – MiSq 1-2 JSK – HSRC 0-3
ESRC – HSRC 2-1 MiSq – ESRC 1-2 HSRC – ESRC 1-2 ESRC – MiSq 2-1
MiSq – TSK 2-1 TSK – JSK 0-3 TSK – MiSq 1-2 JSK – TSK 1-2
JSK – ESRC 0-3 MiSq – HSRC 2-1 ESRC – JSK 3-0 HSRC – MiSq 2-1
TSK – HSRC 1-2 TSK – ESRC 0-3 HSRC – TSK 2-1 ESRC – TSK 1-2

Tulokset 28.3.09

JSK – HSRC 0-3 (1-9 / 51-106)
Kristina Mustonen – Elina Kononen 0-3 (1/11 2/11 7/11)
Kristiina Kiviharju – Michaela Björnström 0-3 (5/11 0/11 6/11)
Marja Vainio – Carola Björnström 1-3 (11/7 6/11 6/11 7/11)
ESRC – MiSq 2-1 (6-3 / 78-64)
Laura Aalto-Setälä – Saara Valtola 0-3 (3/11 3/11 6/11)
Hanna Rusila – Marianna Vanhanen 3-0 (11/8 11/6 11/5)
Pia Ojala – Susanna Vanhanen 3-0 (11/ 5 11/5 11/2)
JSK – TSK 1-2 (3-8 / 65-110)
Kristina Mustonen – Tuula Minetti 0-3 (3/11 1/11 3/11)
Kristiina Kiviharju – Minna Mäntylä 3-2 (11/7 6/11 11/7 8/11 11/8)
Marja Vainio – Lotta Vuorela 0-3 (4/11 5/11 2/11)
HSRC – MiSq 2-1 (7-3 / 96-84)
Elina Kononen – Saara Valtola 3-0 (11/9 11/6 11/9)
Michaela Björnström – Marianna Vanhanen 3-0 (11/8 11/3 11/9)
Carola Björnström – Susanna Vanhanen 1-3 (5/11 9/11 11/7 5/11)
ESRC – TSK 1-2 (3-6 / 71-81)
Laura Aalto-Setälä – Tuula Minetti 0-3 (3/11 8/11 4/11)
Hanna Rusila – Eira Oinonen 3-0 (11/2 11/7 11/6)
Pia Ojala – Lotta Vuorela 0-3 (6/11 9/11 8/11)


Tulokset 17.1.09

JSK – MiSq 1-2 (5-7/ 90-109)
Kristiina Mustonen – Saara Valtola 0-3 (0/11 3/11 3/11)
Kristiina Kiviharju – Susanna Vanhanen 3-1 (11/6 11/6 7/11 11/7)
Marja Vainio – Marianna Vanhanen 2-3 (11/7 7/11 11/6 6/11 9/11)
HSRC-ESRC 1-2 (4-7/ 89/114)
Mikaela Björnström – Laura Aalto-Setälä 3-1 (14/12 11/5 12/14 11/5)
Carola Björnström – Hanna Rusila 1-3 (13/11 2/11 3/11 10/12)
Mari Hentunen – Pia Ojala 0-3 (4/11 3/11 6/11)
TSK-MiSq 1-2 (3-7/ 87-88)
Tuula Minetti – Saara Valtola 3-1 (11/1 10/12 11/1 11/8)
Eira Oinonen – Susanna Vanhanen 0-3 (7/11 8/11 7/11)
Helena Laine – Marianna Vanhanen 0-3 (6/11 8/11 8/11)
ESRC – JSK 3-0 (9-0/102-54)
Laura Aalto-Setälä – Kristiina Mustonen 3-0 (11/3 11/7 11/9)
Hanna Rusila – Kristiina Kiviharju 3-0 (11/9 14/12 11/2)
Pia Ojala – Marja Vainio 3-0 (11/6 11/4 11/2)
HSRC-TSK 2-1 (7-3/ 93-81)
Mikaela Björnström – Tuula Minetti 1-3 (6/11 11/9 5/11 5/11)
Carola Björnström – Eira Oinonen 3-0 (11/9 11/9 11/8)
Mari Hentunen – Helena Lainen 3-0 (11/6 11/4 11/3)


Tulokset 25.10.08

HSRC – JSK 1–2 (6-7 / 116-115)
Michaela Björnström – Kristiina Kiviharju 3-1 (11/7 11/6 4 /11 11/6)
Mari Hentunen – Kristina Mustone 1-3 (6/11 11/6 10/12 10/12)
Carola Björnström – Marja Vainio 2-3 (11/6 11/5 9 /11 4 /11 7 /11)
MiSq – ESRC 1-2 (5-6 / 95-102)
Saara Valtola – Sanna Mantere 3-0 (11/7 11/5 11/7)
Susanna Vanhanen – Hanna Rusila 2-3 (11/7 9 /11 10/12 11/8 4 /11)
Marianne Vanhanen – Pia Ojala 0-3 (6/11 10 /12 1/11)
TSK – JSK 0-3 (2-9 / 66-114)
Helena Laine – Kristiina Kiviharju 1-3 (3/11 8 /11 11/8 5 /11)
Eira Oinonen – Kristina Mustone 1-3 (7/11 7 /11 11/7 9 /11)
Lisa Forss – Marja Vainio 0-3 (1/11 0/11 4 /11)
MiSq – HSRC 2-1 (7-3 / 98- 79)
Saara Valtola – Michaela Björnström 3-0 (11/3 11/2 11/8)
Susanna Vanhanen – Mari Hentunen 3-0 11/6 12 /10 11/7)
Marianne Vanhanen – Carola Björnström 1-3 (9/11 12/10 3 /11 7 /11)
TSK – ESRC 0-3 (0-9 / 45 -100)
Helena Laine – Sanna Mantere 0-3 (10/12 6/11 4/11)
Eira Oinonen – Hanna Rusila 0-3 (6/11 8/11 7/11)
Lisa Forss – Pia Ojala 0-3 (1/11 2/11 1/11)


Tulokset 20.9.08

MiSq – JSK 2-1 (7-4 / 112-77)
Saara Valtola – Leena Schneider 3-0 (11/2 11/7 11/3)

Susanna Vanhanen – Kristina Mustonen 1-3 (11/7 7/11 10/12 9/11)

Marianna Vanhanen – Hanna Kettunen 3-1 (11/6 11/2 9/11 11/5)
ESRC – HSRC 2-1 (7-3 / 97-87)
Laura Aalto-Setälä – Michaela Björnström 1-3 (5/11 11/8 8/11 4/11)

Sanna Mantere – Mari Hentunen 3-0 (11/7 11/7 11/9)

Tiia Knuutila – Carola Björnström 3-0 (11/5 14/12 11/6)
MiSq – TSK 2-1 (6-3 / 74-60)
Saara Valtola – Helena Laine 3-0 (11/5 11/3 11/2)

Susanna Vanhanen – Minna Mäntylä 0-3 (3/11 4/11 1/11)

Marianna Vanhanen – Vilja Vähätalo 3-0 (11/4 11/7 11/6)
JSK – ESRC 0-3 (1-9 / 54-107)
Kristiina Kiviharju – Laura Aalto-Setälä 0-3 (5/11 3/11 5/11)

Leena Schneider – Sanna Mantere 1-3 (8/11 3/11 11/8 8/11)

Hanna Kettunen – Tiia Knuutila 0-3 (3/11 6/11 2/11)
TSK – HSRC 1-2 (3-7 / 58-96)
Helena Laine – Michaela Björnström 0-3 (6/11 3/11 3/11)

Minna Mäntylä – Mari Hentunen 3-1 (6/11 11/4 11/8 11/7)

Vilja Vähätalo – Carola Björnström 0-3 (1/11 1/11 5/11)


Sarjataulukko

Joukkue O V T OS P
1 ESRC 8 7 1 18-6 18
2 MiSq 8 5 3 13-11 13
3 HSRC 8 4 4 13-11 13
4 JSK 8 2 6 8-16 8
5 TSK 8 2 6 8-16 8

MiSq – HSRC keskenäiset ottelut yhteensä 3-3 (10-10 / 182-175)
JSK – TSK keskenäiset ottelut yhteensä 4-2

Squashliiga 2008-09

Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko| I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko | Playoffs ja karsinnat 2009
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset
Lähetä tulokset
Yhteystiedot | Säännöt | Liiga-sääntö ohjeet | Ohjeet liigatapahtuman järjestäjälle
Ottelukortti, miehet | Ottelukortti, naiset
Squashliiga 2007-08 | Playoffs ja karsinnat 2008
Squashliiga 2006-07 | Playoffs ja karsinnat 2007
Squashliiga 2005-06 | Playoffs ja karsinnat 2006 |Karsinnat 2005

SM-SARJA, miehet
OTTELUOHJELMA

20.9.08 25.10.08 22.11.08 17.1.09 28.3.09
YlivSq OSK TSK YlivSq ESRC
YlivSq – TSK 3-1 YlivSq – ESRC 4-0 YlivSq – OSK 3-1 ESRC – YlivSq 4-0 MiSq – YlivSq 3-1
TSK – MiSq 0-4 TSK – HSRC 2-2 TSK – ESRC 3-1 OSK – YlivSq 0-4 ESRC – TSK 2-2
YlivSq – MiSq 1-3 MiSq – OSK 4-0 MiSq – HSRC 3-1 OSK – ESRC 0-4 OSK – HSRC 2-2
YlivSq – HSRC 4-0 HSRC – YlivSq 2-2 TSK – YlivSq 4-0
HSRC TSK – OSK 2-0 OSK – TSK 0-4 MiSq OSK – MiSq 0-4
ESRC – HSRC 2-2 MiSq – ESRC 3-1 ESRC – MiSq 0-4 HSRC – TSK 2-2 HSRC – ESRC 1-3
HSRC – OSK 3-1 MiSq – TSK 3-1
ESRC – OSK 3-1 HSRC – MiSq 3-1

Tulokset 28.3.09

MiSq – YlivSq 3-1 (9-3/110-73)
Erno Teitti – Henrik Mustonen 0-3 (3/11 1/11 7/11)
Markus Vanhanen – Tommi Ryyppö 3-0 (11/6 11/5 11/ 5)
Lauri Valtola – Teuvo Määttänen 3-0 (11/6 11/5 11/8)
Tuomas Häkkinen – Jani Määttänen 3-0 (11/0 11/1 11/4)
ESRC – TSK 2-2 (7-6 / 108-111)
Olli Tuominen – Arttu Moisio 3-0 (11/ 6 11/8 11/3)
Matias Tuomi – Henri Kronlund 3-0 (11/6 11/8 13/11)
Kari Lehtola – Tomi Niinimäki 0-3 (3/11 8/11 1/11)
Janne Järvinen – Jussi Vehniäinen 1-3 (11/3 5/11 6/11 6/11)
OSK – HSRC 2-2 (6-9 / 124-144)
Mika Monto – Heikki Kononen 3-2 (11/7 8/11 11/ 8 5/11 12/10)
Ville Hiltunen – Aleksi Leskinen 3-1 (11/ 6 11/ 8 8/11 11/6)
Mikko Rautiola – Juha Raumolin 0-3 (2/11 6/11 6/11)
Jukka-Pekka Salminen – Joonas Honkanen 0-3 (9/11 4/11 9/11)
TSK – YlivSq 4-0 (12-1/117-65)
Arttu Moisio – Henrik Mustonen 3-0 (12/11 rtd.)
Henri Kronlund – Tommi Ryyppö 3-1 (5/11 11/3 11/ 3 11/7)
Tomi Niinimäki – Teuvo Määttänen 3-0 (11/5 11/6 12/10)
Jussi Vehniäinen – Jani Määttänen 3-0 (11/5 11/2 11/2)
OSK – MiSq 0-4 (2-12 / 92-153)
Mika Monto – Erno Teitti 2-3 (7/11 3/11 12/10 11/8 9/11
Ville Hiltunen – Markus Vanhanen 0-3 (12/14 3/11 6/11)
Mikko Rautiola – Tuomas Häkkinen 0-3 (2/11 6/11 6/11)
Jukka-Pekka Salminen – Oskari Valtola 0-3 (8/11 3/11 4/11)
HSRC – ESRC 1-3 (3-9 / 80-116)
Heikki Kononen – Olli Tuominen 0-3 (12/14 1/11 7/11)
Aleksi Leskinen – Matias Tuomi 0-3 (3/11 2/11 3/11)
Juha Raumolin – Kari Lehtola 3-0 (11/5 11/8 11/1)
Joonas Honkanen – Janne Järvinen 0-3 (5/11 6/11 8/11)


Tulokset 17.1.09

HSRC-TSK 2-2 (8-6 / 92-95)
Heikki Kononen – Arttu Moisio 2-3 (4/11 5/11 11/9 11/5 5/11)
Aleksi Leskinen – Henri Kronlund 0-3 (6/11 6/11 11/13)
Pyry Poikolainen – Tomi Niinimäki 3-0 (11/6 11/5 11/2)
Juha Raumolin – Jussi Vehniäinen 3-0 (11/6 11/6 11/3)
MiSq – TSK 3-1 (10-7 / 170-147)
Erno Teitti – Arttu Moisio 3-1 (11/8 11/9 7/11 11/3)
Markus Vanhanen – Henri Kronlund 3-1 (11/5 12/10 7/11 11/3)
Lauri Valtola – Tomi Niinimäki 1-3 (7/11 11/7 10/12 7/11
Tuomas Häkkinen – Jussi Vehniäinen 3-2 (10/12 11/7 11/13 11/9 11/5)
HSRC – MiSq 3-1 (10-6 / 154-133)
Heikki Kononen – Erno Teitti 3-1 (11/5 9/11 11/5 11/8)
Aleksi Leskinen – Markus Vanhanen 3-2 (12/10 4/11 9/11 11/6 11/6)
Pyry Poikolainen – Lauri Valtola 1-3 (8/11 3/11 12/10 9/11)
Juha Raumolin – Oskari Valtola 3-0 (11/4 11/5 11/8)
ESRC – YlivSq 4-0 (12-2 / 152-105)
Olli Tuominen – Henrik Mustonen 3-0 (11/8 11/7 11/4)
Matias Tuomi – Anssi Määttänen 3-0 (11/6 12-10 11/7)
Petri Laaksonen – Tommi Ryyppö 3-2 (10-12 11/8 12-10 8/11 11/6)
Kari Lehtola – Matti Saarela 3-0 (11/7 11/9 11/1)
OSK – YlivSq 0-4 (3-12 / 103-152)
Ville Hiltunen – Henrik Mustonen 0-3 (7/11 6/11 4/11)
Harri Valasma – Anssi Määttänen 1-3 (11/5 2/11 7/11 6/11)
Mikko Rautiola – Tommi Ryyppö 2-3 (11/7 5/11 11/8 7/11 3/11)
Jari Heinänen – Teuvo Määttänen 0-3 (8/11 4/11 5/11)
OSK – ESRC 0-4 (0-12 / 64-133)
Ville Hiltunen – Olli Tuominen 0-3 (5/11 6/11 3/11)
Harri Valasma – Matias Tuomi 0-3 (4/11 5/11 4/11)
Mikko Rautiola – Petri Laaksonen 0-3 (10-12 4/11 6/11)
Jari Heinänen – Kari Lehtola 0-3 (6/11 3/11 8/11)


Tulokset 22.11.08

MiSq – HSRC 3-1 (9-3 / 117-63)
Erno Teitti – Aleksi Leskinen 3-0 (11/7 11/8 11/2)
Markus Vanhanen – Joonas Honkanen 3-0 (11/4 11/3 11/1)
Lauri Valtola – Jarmo Karjala 3-0 (11/2 11/1 11/2)
Tuomas Häkkinen – Juha Raumolin 0-3 (8/11 6/11 4/11)
TSK – ESRC 3-1 (9-4 / 131-102)
Arttu Moisio – Tatu Murronmaa 3-1 (13/11 10-12 11/7 11/6)
Henri Kronlund – Petri Laaksonen 0-3 (7/11 9/11 4/11)
Tomi Niinimäki – Mikael Siren 3-0 (11/6 11/7 11/2)
Jussi Vehniäinen – Kari Lehtola 3-0 (11/6 11/5 11/7)
YlivSq – OSK 3-1 (10-5 / 136-104)
Henrik Mustonen – Mika Monto 3-1 (10-12 11/3 11/3 11/4)
Anssi Määttänen – Ville Hiltunen 1-3 (7/11 11/8 6/11 7/11)
Tommi Ryyppö – Harri Valasma 3-1 (11/7 11/8 6/11 11/5)
Matti Saarela – Mikko Rautiola 3-0 (11/3 11/7 11/0)
ESRC – MiSq 0-4 (2-12 / 89-145)
Tatu Murronmaa – Erno Teitti 0-3 (8/11 5/11 5/11)
Petri Laaksonen – Markus Vanhanen 2-3 (11/4 8/114/11 11/8 9/11)
Mikael Siren – Lauri Valtola 0-3 (5/11 2/11 011)
Kari Lehtola – Tuomas Häkkinen 0-3 (5/11 10-12 611)
OSK – TSK 0-4 (3-12 / 117-153)
Mika Monto – Arttu Moisio 0-3 (7/11 8/11 5/11)
Ville Hiltunen – Henri Kronlund 1-3 (11/8 10-12 7/11 9/11)
Harri Valasma – Tomi Niinimäki 1-3 (10-12 711 11/4 9/11)
Mikko Rautiola – Jussi Vehniäinen 1-3 (4/11 5/11 11/7 3/11)
HSRC – YlivSq 2-2 (7-8 / 105-133)
Aleksi Leskinen – Henrik Mustonen 1-3 (2-11 11/8 2/11 5/11)
Joonas Honkanen – Anssi Määttänen 3-2 (8/11 11/3 7/11 2/11 11/7)
Jarmo Karjala – Tommi Ryyppö 0-3 (1/11 6/11 2/11)
Juha Raumolin – Teuvo Määttänen 3-0 (11/8 11/5 11/7)


Tulokset 25.10.08

YlivSq – ESRC 4-0 (12-5 / 167-135)
Henrik Mustonen – Matias Tuomi 3-2 (11/9, 9/11, 11/3, 10/12, 11/6)
Anssi Määttänen – Mikael Siren 3-0 (12/10, 11/2, 11/6)
Tommi Ryyppö – Kari Lehtola 3-1 (11/6, 12/10, 4/11, 11/9)
Matti Saarela – Janne Järvinen 3-2 (5/11, 5/11, 11/2, 11/9, 11/7)
TSK – HSRC 2-2 (9-6 / 132-112)
Arttu Moisio – Heikki Kononen 1-3 (5/11,11/7,2/11,0/1rtd.)
Henri Kronlund – Aleksi Leskinen 2-3 (9/11, 11/9, 11/5, 7/11, 10/12)
Tomi Niinimäki – Joonas Honkanen 3-0 (11/5,11/1,11/3)
Jussi Vehniäinen – Pyry Poikolainen 3-0 (11/3, 11/8, 11/4)
MiSq – OSK 4-0 (12-2 / 137-104)
Erno Teitti – Mika Monto 3-1 (12/10, 2/11, 11/8, 11/9)
Markus Vanhanen – Ville Hiltunen 3-0 (11/2, 11/6, 11/8)
Lauri Valtola – Harri Valasma 3-1 (7/11, 11/3, 11/8, 11/5)
Tuomas Häkkinen – Mikko Rautiola 3-0 (13/11, 11/6, 11/6)
YlivSq – HSRC 3-1 (9-6 / 149-124)
Henrik Mustonen – Heikki Kononen 3-1 (11/5, 5/11, 11/7, 11/9)
Anssi Määttänen – Aleksi Leskinen 3-2 (11/2, 11/6, 9/11, 7/11, 11/4)
Tommi Ryyppö – Joonas Honkanen 3-0 (11/9, 12/10, 12/10)
Matti Saarela – Pyry Poikolainen 0-3 (5/11, 11/13, 11/13)
TSK– OSK 2-2 (8-7 / 150-122)
Arttu Moisio – Mika Monto 1-3 (8/11, 11/8, 8/11, 6/11)
Henri Kronlund – Ville Hiltunen 1-3 (13/15, 11/5, 9/11, 9/11)
Tomi Niinimäki – Harri Valasma 3-1 (11/5, 9/11, 11/0, 11/7)
Jussi Vehniäinen – Mikko Rautiola 3-0 (11/5, 11/9, 11/2)
MiSq- ESRC 3-1 (9-4 / 109-91)
Erno Teitti  – Matias Tuomi 0-3 (12/10, 11/6, 11/5)
Markus Vanhanen – Mikael Siren 3-0 (11/1, 11/2, 11/4)
Lauri Valtola – Kari Lehtola 3-0 (11/4, 11/5, 11/9)
Tuomas Häkkinen – Janne Järvinen 3-1 (11/5, 2/11, 11/4, 11/0)


Tulokset 20.9.08

YlivSq – TSK 3-1 (9-6 / 168-147)
Henrik Mustonen – Arttu Moisio 3-2 (10/12 11/9 11/8 5/11 11/3
Anssi Määttänen – Jussi Vehniäinen 3-0 (11/8 11/8 11/9)
Tommi Ryyppö – Sami Lindell 3-1 (8/11 11/3 11/3 11/6)
Teuvo Määttänen – Jani Liljander 0-3 (12-14 8/11 6-/11 )
TSK – MiSq 0-4 (4-12 / 102-155)
Arttu Moisio – Erno Teitti 2-3 (11/7 4/11 11/6 9/11 2/11)
Jussi Vehniäinen – Markus Vanhanen 2-3 (3/11 6/11 11/7 11/3 1/11)
Sami Lindell – Lauri Valtola 0-3 (3/11 4/11 7/11)
Jani Linjander – Tuomas Häkkinen 0-3 (6/11 6/11 7/11)
YlivSq – MiSq 1-3 (7-9 / 139-138)
Henrik Mustonen – Erno Teitti 3-0 (11/3 11/3 11/2)
Anssi Määttänen – Markus Vanhanen 1-3 (11/8 8/11 5/11 8/11)
Tommi Ryyppö – Lauri Valtola 1-3 (4/11 8/11 11/5 9/11)
Matti Saarela – Oskari Valtola 2-3 (11/9 7/11 8/11 11/9 5/11)
ESRC – HSRC 2-2 (8-7 / 140-145)
Matias Tuomi – Heikki Kononen 3-0 (11/9 11/7 11/7)
Petri Laaksonen – Aleksi Leskinen 3-1 (11/7 11/9 2/11 11/6)
Kari Lehtola – Pyry Poikolainen 1-3 (5/11 5/11 11/9 9/11)
Janne Järvinen – Juha Raumolin 2-3 (11/9 5/11 7/11 11/5 9/11)
HSRC – OSK 3-1 (11-5 / 153-133)
Heikki Kononen – Mika Monto 3-0 (11/8 11/7 11/8)
Aleksi Leskinen – Ville Hiltunen 3-2 (11/2 7/11 5/11 11/2 11/2)
Joonas Honkanen – Harri Valasma 2-3 (10/12 11/9 4/11 11/5 5/11)
Pyry Poikolainen – Mikko Rautiola 3-0 (12/10 11/5 11/9)
ESRC – OSK 3-1 (11-7 / 175-152)
Matias Tuomi – Mika Monto 3-1 (9/11 11/7 11/8 11/8)
Petri Laaksonen – Ville Hiltunen 3-2 (11/7 9/11 11/8 8/11 11/7)
Mikael Siren – Harri Valasma 2-3 (11/7 1/11 9/11 11/5 8/11)
Kari Lehtola – Mikko Rautiola 3-1 (11/7 10/12 11/5 11/5)


Sarjataulukko

Joukkue O V T H OS P
1 MiSq 10 9 1 32-8 32
2 TSK 10 3 4 3 21-19 21
3 YlivSq 10 5 1 4 21-19 21
4 ESRC 10 4 2 4 20-20 20
5 HSRC 10 2 5 3 19-21 19
6 OSK 10 2 8 7-33 7

TSK – YlivSq keskenäiset ottelut yhteensä 5-3.

Nelinpelin epäviralliset SM-kilpailut

Ahmed & Niinimäki mestareiksi
ESQ:n Hameed Ahmed ja Tomi Niinimäki kruunattiin lauantaina nelinpelin epävirallisiksi Suomen mestareiksi. Loppuottelussa Ahmed / Niinimäki kukistivat ESRC:n Matias Tuomen ja LahtiSquashin Henrik Mustosen vauhdikkaassa ottelussa erin 3-2. Pronssin voittivat YlivSq:n Marko Pääkkönen ja Tommi Ryyppö.
Seniorien 90+ luokassa HSRC:n Kale Leskinen ja HSK:n Risto Penttilä veivät mestaruuden. Luokassa 110+ mestareiksi pelasivat Markku Hyrske HSRC ja Poku Salo HSK.
Lue koko juttu »

Ranking 1.6.2008

Ranking aakkosjärjestyksessä | Rankingin määräytyminen | PSA-ranking | WISPA-ranking | Viron ranking
Junioriranking | Miesten senioriranking
Ranking 1.3.2008 | Ranking 1.1.2008 | Ranking 1.11.2007 | Ranking 1.6.2007 | Ranking 1.3.2007 | Ranking 1.1.2007 | Ranking 1.11.2006 | Ranking 1.6.2006 | Ranking 1.3.2006 | Ranking 1.1.2006 | Ranking 1.11.2005 | Ranking 1.6.2005 | Yhteenveto (pdf), miehet | Yhteenveto (pdf), naiset | Rankinghistoria 1978-2006 (pdf)
Squashliigaa koskevat poikkeusrankkaukset

MIEHET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tuominen Olli ESRC 175,167 1 / 1
2 Tuomi Matias ESRC 123,000 2 / 2
3 Mustonen Henrik YlivSq 118,833 3 / 3
4 Kononen Heikki HSRC 97,500 4 / 5
5 Monto Mika OSK 87,333 5 / 4
6 Valtola Lauri MiSq 80,667 6 / 7
7 Häkkinen Tuomas MiSq 78,667 7 / 10
8 Moisio Arttu TSK 74,833 8 / 6
9 Teitti Erno MiSq 74,167 9 / 9
10 Määttänen Anssi YlivSq 73,500 10 / 12
11 Leskinen Aleksi HSRC 73,333 11 / 17
12 Kronlund Henri TSK 72,000 12 / 13

MIEHET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Oskari MiSq 69,167 13 / 15
2 Ryyppö Tommi YlivSq 67,833 14 / 8
3 Vanhanen Markus MiSq 62,000 15 / 14
4 Honkanen Joonas HSRC 61,667 16 / 21
5 Ruotanen Heikki Sq-88 60,333 17 / 18
6 Alanen Tuukka ESRC 60,000 18 / 23
7 Hiltunen Ville OSK 53,667 19 / 24
8 Marjomaa Olli Sq-88 51,667 20 / 20
8 Siren Mikael ESRC 51,667 21 / 26
8 Mehta Riku LahtiSq 51,667 22 / 27
11 Saarela Matti YlivSq 50,333 23 / 19
12 Manneroos Aatos LahtiSq 50,000 24 / 25
13 Poikolainen Pyry HRSR 49,167 25 / 11
14 Karjala Jarmo HSRC 48,500 26 / 65
15 Koskelin Janne MyyrSq 48,333 27 / 31
16 Niinimäki Tomi TSK 47,000 28 / 33
17 Stöör Kai JSK 46,667 29 / 43
18 Tiitinen Petteri TSSq 45,333 30 / 45
19 Poutiainen Olle MyyrSq 45,000 31 / 30
19 Pääkkönen Marko YlivSq 45,000 32 / 22
19 Timberg Tero ESRC 45,000 33 / 51
22 Eskelinen Teemu TSSq 44,167 34 / 54
23 Jokinen Risto HSRC 43,667 35 / 28
23 Suistomaa Marko MiSq 43,667 36 / 34
25 Meriö Henry HSRC 41,833 37 / 39
26 Rissanen Seppo HSRC 41,167 38 / 37
27 Jaskari Hannu SqJu 41,000 39 / 42
28 Vehniäinen Jussi TSK 40,000 40 / 38
29 Annala Timo LSQ 39,667 41 / 32
30 Lindell Sami TSK 39,500 42 / 41
31 Karsikas Ville JSK 38,667 43 / 143
32 Salonen Karri HSRC 38,333 44 / 80

MIEHET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Lehtola Kari ESRC 38,167 45 / 29
2 Pöljö Matti KSQ 37,733 46 / 44
3 Parmonen Juha-Matti TSK 37,500 47 / 58
4 Siren Petteri ESRC 36,667 48 / 63
5 Brennan Paul MetSq 35,333 49 / 48
6 Laaksonen Petri ESRC 35,000 50 / 50
6 Valasma Harri OSK 35,000 51 / 35
6 Jousimies Terho Sq-88 35,000 52 / 76
9 Määttänen Teuvo YlivSq 34,500 53 / 40
10 Jaakkola Jarmo ESRC 34,000 54 / 71
11 Repo Petteri HSRC 33,667 55 / 79
12 Jokinen Matti LahtiSq 33,500 56 / 98
13 Öhman Raoul Sq-88 33,333 57 / 53
14 Mäki Erik NääsSq 33,000 58 / 61
14 Raiski Seppo Sq-88 33,000 59 / 72
16 Aarto Ilkka Sq-88 32,833 60 / 47
17 Puustinen Jouko KSQ 32,000 61 / 66
17 Thil Karri SqJu 32,000 62 / 68
19 Heinonen Juha NääsSq 31,667 63 / 59
19 Hatjasalo Juha HSRC 31,667 64 / 52
21 Puukko Kimmo MyyrSq 30,833 65 / 94
21 Blomqvist Arto OSK 30,833 66 / 64
23 Tornberg Risto SC Ruka 30,333 67 / 36
24 Eloranta Timo LSQ 30,000 68 / 46
24 Rautiola Mikko OSK 30,000 69 / 78
24 Seidel Mika Sq-88 30,000 70 / 149
27 Lilja Harry ESRC 28,500 71 / 92
27 Tuominen Esa HSRC 28,500 72 / 165
29 Iglesias Angel TSK 28,333 73 / 82
30 Vilminko Esa MetSq 27,567 74 / 84
31 Mäkinen Sami SqJu 27,500 75 / 86
32 Vilhunen Jarmo HSRC 27,333 76 / 69
32 Vesa Petri MetSq 27,333 77 / 77
34 Valta Rami LSQ 26,667 78 / 95
35 Sistonen Ville LahtiSq 26,000 79 / 67
36 Pohjamies Tuomo ESRC 25,167 80 / 83
36 Eskelinen Matti OSK 25,167 81 / 114
38 Haanpää Timo LSQ 25,000 82 / 90
38 Salkala Ville ESRC 25,000 83 / 91
38 Kemppinen Toni YlivSq 25,000 84 / 16
38 Piik Paul ESQ 25,000 85 / 109
38 Piik Paavo ESQ 25,000 86 / 150
43 Konttinen Vesa JSK 24,833 87 / 141
44 Nummi Jukka NääsSq 24,667 88 / 81
45 Kananen Henri SqK 24,500 89 / 100
46 Rale Ari Sq-88 24,333 90 / 170
47 Palojärvi Paul KSQ 24,167 91 / 105
48 Castrén Heikki MyyrSq 24,000 92 / 112
48 Heikkilä Lauri NääsSq 24,000 93 / 113
50 Rönn Risto SqJu 23,667 94 / 161
51 Äijänen Sakari JSK 23,400 95 / 107
52 Hautala Kari MetSq 23,167 96 / 88
52 Lind Tommi HSRC 23,167 97 / 57
54 Jussila Jesse MiMSq 23,000 98 / 139
54 Manninen Esa HSRC 23,000 99 / 101
56 Pajo Timo SqK 22,667 100 / 55
57 Syvänen Juha NääsSq 22,333 101 / 126
58 Tirkkonen Teemu SqK 22,167 102 / 106
59 Kiviniemi Kimmo NääsSq 22,000 103 / 124
60 Heinänen Jari OSK 21,833 104 / 56
60 Koivula Kimmo LahtiSq 21,833 105 / 157
62 Nykänen Jouni JSK 21,667 106 / 97
62 Raumolin Juha HSRC 21,667 107 / 247
62 Saari Jarmo ESRC 21,667 108 / 110
62 Tapiola Tero KSQ 21,667 109 / 216

MIEHET C-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Knuutila Tatu ESRC 21,500 110 / 129
2 Saarentaus Juha ESRC 21,333 111 / 159
3 Lintunen Olli MiSq 21,167 112 / 85
4 Tirkkonen Tomi LahtiSq 21,000 113 / 75
5 Liljander Jani TSK 20,667 114 / 176
6 Forsman Esa Hamina 20,333 115 / 115
7 Hämäläinen Jari TSK 20,167 116 / 134
8 Aho Juho MIMSq 20,000 117 / 118
8 Aho Mikko MiMSq 20,000 118 / 119
8 Antikainen Harri OSK 20,000 119 / 120
8 Haapala Mikko MiMSq 20,000 120 / 93
8 Karppinen Esa JSK 20,000 121 / 182
8 Kuoppa Ari NääsSq 20,000 122 / 99
8 Reinikainen Jukka KSQ 20,000 123 / 122
8 Kärkkäinen Mikko TSK 20,000 124 / 60
16 Vähämaa Jaakko ESRC 19,667 125 / 146
17 Ahmed Hameed ESQ 19,167 126 / 128
17 Poutiainen Hannu SqK 19,167 127 / 152
19 Mether Jari HSRC 18,833 128 / 148
20 Kenakkala Sami OSK 18,767 129 / 135
21 Sainio Teemu NääsSq 18,667 130 / 160
22 Järvinen Teppo TSK 18,500 131 / 102
22 Kangas Jorma MetSq 18,500 132 / 144
22 Ulfstedt Marcus HSRC 18,500 133 / 174
25 Pyynönen Erkki NääsSq 18,000 134 / 137
26 Koivu Tapio ESRC 17,833 135 / 136
26 Riikonen Pekka LahtiSq 17,833 136 / 180
26 Penttilä Tuomas MiSq 17,833 137 / 164
29 Sakki Markus Hamina 17,667 138 / 123
30 Auvinen Mikko NääsSq 17,333 139 / 175
30 Harja Mika MetSq 17,333 140 / 138
30 Rantaruikka Rauli Hamina 17,333 141 / 103
30 Kainulainen Pekka MyyrSq 17,333 142 / 111
30 Ulkuniemi Tapio OSK 17,333 143 / 127
35 Juurinen Janne TSK 17,167 144 / 104
36 Nurminen Mika LahtiSq 17,000 145 / 62
37 Aalto Kari ESRC 16,933 146 / 155
37 Ekholm Tommi ESRC 16,933 147 / 205
39 Kattelus Kari MiSq 16,833 148 / 147
40 Sjöholm Jyrki SaSkö 16,667 149 / 215
41 Niskala Kari SC Ruka 16,333 150 / 177
41 Tuominen Lauri TSK 16,333 151 / 116
43 Kivi-Koskinen Harri HSRC 16,000 152 / 253
43 Siekkinen Esko MiSq 16,000 153 / 166
45 Kadenius Tero LSQ 15,667 154 / 132
46 Aalto Topias ESRC 15,500 155 / 199
46 Korolainen Vesa SC Ruka 15,500 156 / 70
48 Koivisto Torbjörn ESP 15,233 157 / 244
49 Vänttinen Jussa TSK 15,000 158 / 193
50 Jaakkola Joni ESRC 14,933 159 / 172
51 Kääriäinen Anssi MiSq 14,667 160 / 158
51 Mölsä Sami ESQ 14,667 161 / 169
51 Rasmus Petri JSK 14,667 162 / 171
51 Ahlroos Timo TSSq 14,667 163 / 250
51 Rusanen Harri OSK 14,667 164 / 173
51 Söderholm Tom TSSq 14,667 165 / 252
57 Puonti Sami LahtiSq 14,600 166 / 154
58 Puumala Jari MetSq 14,500 167 / 131
59 Kanerva Kimmo ESRC 14,000 168 / 251
60 Mattila Timo NääsSq 13,833 169 / 178
60 Nevalainen Esko MiSq 13,833 170 / 198
62 Pekonen Juha MiSq 13,667 171 / 153
63 Leppänen Mika JSK 13,333 172 / 282
63 Saarnivaara Pete ESQ 13,333 173 / 74
63 Salminen Jukka-Pekka OSK 13,333 174 / 125
66 Pohja Harri ESRC 13,167 175 / 186
66 Rummukainen Toni TSSq 13,167 176 / –
66 Viitala Jani NääsSq 13,167 177 / 187
66 Hautanen Eemeli JSK 13,167 178 / 234
70 Blomqvist Tommy MetSq 12,667 179 / 232
71 Pyre Lasse ESQ 12,567 180 / 189
72 Väyrynen Ville LahtiSq 12,5++ 181 / 190
73 Kampman Henry TSK 12,333 182 / 191
73 Koskinen Henri LahtiSq 12,333 183 / 89
73 Liimatainen Juha ESRC 12,333 184 / 258
73 Nevala Jaakko SC Ruka 12,333 185 / 96
73 Wennström Kenneth MetSq 12,333 186 / 192
73 Turtonen Arttu TSK 12,333 187 / 203
79 Hiltunen Aleksi OSK 12,267 188 / 179
80 Ekholm Lars ESRC 12,167 189 / 287
81 Rogersson Simon MyyrSq 12,000 190 / 221
82 Ahola Rauno OSK 11,833 191 / 222
83 Kaistinen Markku JSK 11,667 192 / 212
83 Kylliäinen Joonas ESRC 11,667 193 / 195
85 Rimpiläinen Ville MiSq 11,500 194 / 151
86 Kyyrö Seppo NääsSq 11,333 195 / 243
86 Leppänen Ari JSK 11,333 196 / 280
86 Moisio Juha TSK 11,333 197 / 208
89 Havaste Jukka HSRC 11,000 198 / 286
89 Koivula Krister NääsSq 11,000 199 / 140
91 Korhonen Jari LSQ 10,767 200 / 261
92 Kärki Leo SqK 10,667 201 / 213
92 Hämäläinen Jarmo TSK 10,667 202 / 142
92 Ruuskanen Toni JSK 10,667 203 / 218
95 Siitari Oliver ESRC 10,500 204 / 210
96 Salminen Riku LahtiSq 10,333 205 / 117
96 Kitsing Lauri ESQ 10,333 206 / 223
96 Prett Meelis ESQ 10,333 207 / 194
96 Parikka Sami LahtiSq 10,333 208 / 284
100 Autio Erkki ESRC 10,000 209 / 181
100 Poganitsch Martin MyyrSq 10,000 210 / 328
100 Puurunen Santtu Sq-88 10,000 211 / 224
100 Puhlin Sami LahtiSq 10,000 212 / 228
100 Jokinen Tapio ESRC 10,000 213 / 271
105 Hartikainen Jussi SqK 9,833 214 / 130
105 Passinen Veli-Matti ESRC 9,833 215 / 185
107 Väisänen Aki MiSq 9,500 216 / 231
108 Asp Matti NääsSq 9,333 217 / 262
108 Kallioinen Timo SaSkö 9,333 218 / 196
108 Laitinen Petri OSK 9,333 219 / 257
108 Hänninen Risto TSSq 9,333 220 / 237
112 Sorvali Esa TSK 9,167 221 / 200
112 Mankila Pekka OSK 9,167 222 / 167
112 Lind Antti HSRC 9,167 223 / 201
112 Pettai Kristjan ESQ 9,167 224 / 281
116 Oksa Mika SaSkö 8,667 225 / 121
116 Rapelo Risto NääsSq 8,667 226 / 206
118 Vikström Jussi TSSq 8,500 227 / 311
119 Järvinen Janne ESRC 8,333 228 / 49
119 Korhonen Marko LSQ 8,333 229 / 245
119 Aulin Valtteri MiSq 8,333 230 / 87
119 Elovirta Janne HSRC 8,333 231 / –
123 Huhtakangas Jari YlivSq 8,267 232 / 230
124 Lind Ilkka HSRC 8,000 233 / 306
124 Löppönen Hannu NääsSq 8,000 234 / 390
126 Kaartinen Jari SqJu 7,833 235 / 274
126 Abdelhamid Andy SqK 7,833 236 / 276
128 Stengård Jani TSK 7,733 237 / 255

MIEHET D-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Tapola Tommi HSRC 7,500 238 / 283
2 Niemenkari Timo ESRC 7,333 239 / 325
2 Välimäki Marko ESRC 7,333 240 / 220
2 Karjalainen Risto ESRC 7,333 241 / 259
5 Puumala Ilkka SC Ruka 7,167 242 / 211
5 Pettai Jaanus ESQ 7,167 243 / 332
7 Heimo Hannu SaSkö 6,667 244 / 278
7 Kiiskilä Jaakko SqJu 6,667 245 / 264
7 Merta Markku MyyrSq 6,667 246 / 214
7 Mäenpää Marko SqJu 6,667 247 / 265
7 Vartiainen Risto ESQ 6,667 248 / 266
7 Roukkio Niko NääsSq 6,667 249 / 268
7 Pyre Erkki ESRC 6,667 250 / 291
7 Petelius Keijo KSQ 6,667 251 / 269
7 Hepokorpi Markku NääsSq 6,667 252 / 236
7 Saareks Jorma KSQ 6,667 253 / 272
7 Posti-Ahokas Simo Hamina 6,667 254 / 273
18 Pahlman Kim ESQ 6,567 255 / 238
19 Olkinuora Heikki SqK 6,500 256 / 204
20 Liikala Keijo SqJu 6,300 257 / 285
21 Vähämaa Vesa ESRC 6,067 258 / 320
22 Mäentaka Kalervo HSRC 6,000 259 / 188
22 Romu Timo SaSkö 6,000 260 / 207
22 Kauppi Karri HSRC 6,000 261 / 329
22 Moilanen Ilkka ESRC 6,000 262 / 422
22 Stengård Jonne TSK 6,000 263 / 294
22 Ohtonen Hannu Sq-88 6,000 264 / 331
22 Aalto Erkka HSRC 6,000 265 / 388
29 Simonen Sami JoSK 5,833 266 / 156
30 Räbinä Petri SqK 5,500 267 / 145
30 Honkanen Vesa-Matti YlivSq 5,500 268 / 288
30 Kokkonen Jani SqK 5,500 269 / 309
33 Nakari Martti ESP 5,333 270 / 308
33 Söderström Juha TSSq 5,333 271 / 292
33 Rossi Antti KSQ 5,333 272 / 315
33 Tyyskä Antti SqK 5,333 273 / 297
37 Jauhiainen Panu ESRC 5,167 274 / –
37 Välimäki Mauri OSK 5,167 275 / 344
37 Mikkilä Janne JSK 5,167 276 / 260
37 Kostamoinen Ville TSSq 5,167 278 / 108
37 Granberg Jan KSQ 5,167 279 / 300
37 Tiesel Rauno ESQ 5,167 280 / 301
44 Särkiniemi Jan HSRC 5,000 281 / 303
45 Mustonen Kyösti LahtiSq 4,900 282 / 307
46 Innanen Mikko ESRC 4,833 283 / 312
47 Siikaoja Eemeli SC Ruka 4,733 284 / 317
47 Nikunen Kalle LahtiSq 4,733 285 / 386
49 Holopainen Mikko NääsSq 4,667 286 / 279
49 Lötjönen Toni HSRC 4,667 287 / 430
51 Äijänen Jami JSK 4,500 288 / 338
52 Haanpää Hannu ESRC 4,333 289 / 323
53 Lindholm Magnus HSRC 4,167 290 / 240
54 Mustonen Ville SC Ruka 4,133 291 / 310
55 Luolamo Ville JoSK 4,100 292 / 241
55 Peltola Jaakko-Antti ESRC 4,100 293 / 275
57 Männistö Juha SqJu 4,000 294 / 168
57 Saunalammi Timo HSRC 4,000 295 / –
57 Sipi Timo ESRC 4,000 296 / –
57 Tasanko Ari JSK 4,000 297 / 217
57 Rintala Janne Hamina 4,000 298 / 316
57 Hakkarainen Antti ESRC 4,000 299 / –
57 Vahtola Markus OSK 4,000 300 / 184
57 Kauppinen Jaakko TSSq 4,000 301 / 319
57 Kumpulainen Jari MyyrSq 4,000 302 / 334
57 Ollikainen Jyrki NääsSq 4,000 303 / 321
57 Tallberg Martin ESRC 4,000 304 / –
57 Pietilä Vesa OSK 4,000 305 / –
69 Mustonen Ilari LahtiSq 3,667 306 / 256
70 Turtonen Olli TSK 3,500 307 / 352
71 Kela Petri ESRC 3,333 308 / 324
71 Kivi-Koskinen Marko HSRC 3,333 309 / 305
71 Palosaari Heikki SC Ruka 3,333 310 / 277
71 Niuranen Terho LahtiSq 3,333 311 / 227
71 Kaarenmaa Timo MyyrSq 3,333 312 / –
71 Kujala Jyrki MetSq 3,333 313 / 330
71 Äijänen Miko JSK 3,333 314 / 358
71 Peltomaa Harri SaSkö 3,333 315 / 333
71 Suominen Jouni MyyrSq 3,333 316 / 335
71 Larvus Lauri LahtiSq 3,333 317 / 384
81 Aalto-Setälä Erkka ESRC 3,167 318 / 336
81 Saloranta Pyry SqK 3,167 319 / 337
83 Johansson Mikko MetSq 3,000 320 / 239
83 Olkkonen Markku MiSq 3,000 321 / 209
83 Sillanpää Mikko LSQ 3,000 322 / 304
86 Hietala Jyrki NääsSq 2,667 323 / 289
86 Helansuo Esko ESQ 2,667 324 / 233
86 Walli Bertil ESP 2,667 325 / 339
86 Heikkilä Mauno Hamina 2,667 326 / 197
86 Valtonen Janne KSQ 2,667 327 / 295
86 Salmela Jorma NääsSq 2,667 328 / 389
92 Puhlin Peter LahtiSq 2,567 329 / 341
93 Lilja Sebastian ESRC 2,500 330 / 359
93 Lithenius Sami MyyrSq 2,500 331 / 343
95 Kankaanpää Kaj ESRC 2,333 332 / 345
96 Mäkinen Eero NääsSq 2,267 333 / 402
97 Hyrske Markku HSRC 2,167 334 / 346
97 Herola Timo SqK 2,167 335 / –
99 Tirkkonen Olli TSK 2,100 336 / 367
100 Hepokorpi Mika ESRC 2,000 337 / 263
100 Knuuti Juha MetSq 2,000 338 / –
100 Käkönen Terho MetSq 2,000 339 / 298
100 Valkonen Mika LSQ 2,000 340 / –
100 Ristanen Mika Nokia 2,000 341 / 351
100 Kauppi Atte HSRC 2,000 342 / 235
100 Forss Ville TSK 2,000 343 / 353
100 Turtonen Arno TSK 2,000 344 / 354
100 Pärssinen Harri ESRC 2,000 345 / 356
100 Vall Erki ESQ 2,000 346 / 357
100 Putsela Justus MiSq 2,000 347 / 393
100 Listra Kaspar ESQ 2,000 348 / 360
100 Helenius Sami NääsSq 2,000 349 / 361
113 Suokko Jarmo SqJu 1,833 350 / 418
113 Karjalainen Niko ESRC 1,833 351 / 362
115 Nyström Patrik HSRC 1,667 352 / 326
115 Herola Ilkka SqK 1,667 353 / 410
117 Klemola Kimmo MyyrSq 1,600 354 / –
117 Lönnqvist Toni MIMSq 1,600 355 / –
117 Norri Torsti MIMSq 1,600 356 / –
120 Ikonen Sami Friday 1,500 357 / 364
120 Rautiainen Kristian ESRC 1,500 358 / 366
120 Blomqvist Ismo Friday 1,500 359 / –
123 Olkkonen Kai SqJu 1,400 360 / –
124 Nivell Jarmo Hamina 1,333 361 / –
124 Laitinen Timo HSRC 1,333 362 / 370
124 Paavola Mikko TSK 1,333 363 / 371
124 Pääkkönen Mikko Campus 1,333 364 / 372
124 Juustila Eero OSK 1,333 365 / 374
124 Perkkiö Mikko OSK 1,333 366 / 347
124 Blomqvist Jyri NääsSq 1,333 367 / 293
124 Matalamäki Jan HSRC 1,333 368 / 378
124 Nakari Mika HSRC 1,333 369 / 380
124 Taskinen Petteri KSQ 1,333 370 / 381
124 Aalto Jyrki YlöSq 1,333 371 / 382
124 Kokkonen Ilkka SqK 1,333 372 / 383
124 Palo Timo LahtiSq 1,333 373 / 385
124 Kaarenmaa Sampo MyyrSq 1,333 374 / 387
124 Saareks Veli-Matti KSQ 1,333 375 / –
124 Clark Chris KSQ 1,333 376 / –
140 Ylikoski Mikko TSK 1,267 377 / 408
141 Staven Pekka SqK 1,167 378 / 391
141 Taskinen Joni SqK 1,167 379 / 392
141 Mardo Andero Sq-88 1,167 380 / 229
141 Savolainen Eetu SqK 1,167 381 / 436
145 Keskitalo Timo LahtiSq 1,067 382 / 394
146 Varis Esko MiSq 1,000 383 / 254
146 Laurikainen Kari ESRC 1,000 384 / 395
146 Lampila Timo SalSi 1,000 385 / 441
146 Tarkkila Tuukka Friday 1,000 386 / 396
146 Kankaanpää Niklas ESRC 1,000 387 / 398
146 Poikolainen Oula MyyrSq 1,000 388 / 399
146 Okkonen Antti ESRC 1,000 389 / 400
153 Rajamäki Jorma TSK 0,933 390 / 401
153 Utti Pekka ESP 0,933 391 / 403
153 Pitkänen Esko MiSq 0,933 392 / 348
153 Kumpulainen Risto LahtiSq 0,933 393 / 404
153 Salonen Jesse NääsSq 0,933 394 / 405
153 Leppänen Lassi ESRC 0,933 395 / 406
153 Suuronen Sami TSK 0,933 396 / 407
153 Tanskanen Ari SqK 0,833 397 / 409
153 Koivu Kasper ESRC 0,833 398 / 363
162 Nykänen Pentti SqJu 0,800 399 / –
163 Juslen Erkki ESP 0,700 400 / 416
163 Forsberg Rasmus ESRC 0,700 401 / 417
165 Korpeinen Tapio ESRC 0,667 402 / 419
165 Akkanen Keijo ESQ 0,667 403 / 420
165 Rinta Markku NääsSq 0,667 404 / 421
165 Hauhia Juha SaSkö 0,667 405 / 349
165 Teräsvirta Heikki MiSq 0,667 406 / 376
165 Laine Jorma ESP 0,667 407 / 350
165 Jämsä Sauli HSRC 0,667 408 / –
165 Ruuskanen Risto Friday 0,667 409 / 424
165 Räisänen Timo MyyrSq 0,667 410 / 425
165 Autere Antti NääsSq 00,667 411 / 426
165 Kallunki Olavi MiSq 0,667 412 / 427
165 Herola Matti SqK 0,667 413 / –
165 Laitala Janne ESRC 0,667 414 / 429
165 Hänninen Matias SqK 0,667 415 / 431
165 Peltola Jari MyyrSq 0,667 416 / 432
165 Alanen Toni JSK 0,667 417 / 433
165 Lehmusvaara Frans JSK 0,667 418 / 443
165 Laamanen Erkki Nokia 0,667 419 / 434
165 Kokko Arto KSQ 0,667 420 / 435
165 Rautiainen Juhani ESRC 0,667 421 / –
165 Vikström Ilmari TSSq 0,667 422 / –
186 Österlund Emerik ESRC 0,500 423 / 437
186 Koivu Rasmus ESRC 0,500 424 / 438
186 Wuorenjuuri Leevi ESRC 0,500 425 / 439
189 Juntunen Touko ESRC 0,467 426 / 440
190 Pietilä Henry HSRC 0,333 427 / 444

NAISET VALIO-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Valtola Saara MiSq 101,250 1 / 1
2 Kononen Elina HSRC 100,500 2 / 3
3 Minetti Tuula TSK 98,750 3 / 16
4 Aalto-Setälä Laura ESRC 85,000 4 / 5
5 Vuorela Lotta TSK 81,250 5 / 8
6 Rusila Hanna LahtiSq 80,000 6 / 7

NAISET A-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Björnström Michaela HSRC 71,250 7 / 9
2 Ojala Pia ESRC 66,250 8 / 4
3 Vuolo Eevamaria OSK 62,500 9 / 6
4 Kiviharju Kristiina JSK 58,000 10 / 26
5 Vanhanen Susanna MiSq 52,500 11 / 23
6 Hentunen Mari HSRC 50,000 12 / 10
7 Laine Helena TSK 45,000 13 / 11
7 Schneider Leena JSK 45,000 14 / 28
9 Mäntylä Minna TSK 45,000 15 / 13
10 Baston Katarina ESRC 44,750 16 / 27
11 Björnström Carola HSRC 43,500 17 / 15
12 Vanhanen Marianna MiSq 42,500 18 / 14
13 Saari Nina ESRC 42,000 19 / 24
14 Hartikainen Krista SqK 38,250 20 / 17
15 Oinonen Eira TSK 37,500 21 / 12
16 Saloranta Saara SqK 33,250 22 / 22

NAISET B-LUOKKA

Sija Nimi Seura K-arvo Juoks.no./Ed.rank
1 Mustonen Kristina JSK 32,750 23 / 35
2 Koivu Tiina ESRC 32,50 24 / 19
3 Kettunen Hanna JSK 30,000 25 / 33
4 Kananen Auri TSK 28,000 26 / 30
5 Soini Emilia ESRC 27,750 27 / 44
6 Glinchikova Katya ESRC 27,500 28 / 31
7 Alitalo Hanna TSK 26,250 29 / 29
8 Knuutila Tiia ESRC 25,000 30 / 48
8 Paakkari Kirsi ESRC 25,000 31 / 40
10 Rehula Maria ESRC 23,000 32 / 18
11 Vainio Marja JSK 22,500 33 / 21
12 Vähätalo Vilja TSK 21,750 34 / 37
13 Tuunanen Jutta MiSq 20,000 35 / 2
14 Seren Yrsa ESRC 18,750 36 / 32
15 Roivanen Sari SqK 18,500 37 / 38
16 Forss Lisa TSK 15,500 38 / 43
17 Avald Keiu MyyrSq 14,750 39 / 50
18 Tuulonen Eveliina OSK 12,500 40 / 34
18 Mäki-Kokkila Pia ESRC 12,500 41 / 56
18 Vestola Ulla HSRC 12,500 42 / 49
21 Saarela Emilia YlivSq 12,000 43 / 52
22 Närhi Taina ESRC 10,750 44 / 41
23 Siikaoja Erika SC Ruka 10,000 45 / 45
24 Korhonen Emilia ESRC 8,000 46 / 61
25 Paananen Jessica ESRC 7,750 47 / 51
26 Mattila Riitta HSRC 7,500 48 / 60
26 Männikkö Sanna SC Ruka 7,500 49 / 47
28 Rajala Jonna TSK 6,750 50 / 53
29 Ylikoski Laura TSK 5,650 51 / 55
30 Mäkelä Minna TSK 5,250 52 / 58
31 Turkia Tanja LahtiSq 3,850 53 / 57
32 Vikström Aurora TSSq 3,750 54 / 63
32 Mustonen Heidi-Lotta SC Ruka 3,750 55 / 54
32 Smirnova Ksenia ESRC 3,750 56 / –
35 Ekholm Maarit ESRC 3,250 57 / 66
36 Lilja Cecilia ESRC 3,000 58 / 65
37 Piekäinen Riikka ESRC 2,500 59 / –
38 Husgafvel Sonja ESRC 1,750 59 / 68
39 Poikolainen Oona MyyrSq 1,600 60 / 69
40 Falck Nea ESRC 1,500 61 / 70
41 Parmonen Sakura TSK 1,250 62 / 75
41 Pohjavaara Saana TSK 1,250 63 / –
43 Julin Linda ESRC 1,050 64 / 71
44 Korpeinen Sofia ESRC 1,000 65 / 72
45 Hakkila Maija ESRC 0,700 66 / 73
46 Chaterjee Ishita ESRC 0,500 67 / 76
46 Niklas-Salminen Lotta TSK 0,500 68 / –
48 Valtanen Wivi TSK 0,250 69 / –

Squashliiton hallitus kokoontui viidennen kerran 2008

Tiivistelmä kokouksesta 20.5.08 Lue koko juttu »