Facebook
Twitter
In English

Playoffs ja karsinnat 2018

Miesten SM | Naisten SM | I-div, A-lohko | I-div, B-lohko | I-div, naiset | II-div, A-lohko | II-div, B-lohko | II-div, C-lohko | II-div, D-lohko


PLAYOFFS 28.4.2018

Talihalli / Helsinki

NAISET

Välierät
HSRC – ESRC II 3-0
Riina Koskinen – Riikka Piekäinen 11-5 11-9 11-5
Milla Uusitalo – Marja Vainio 11-5 11-5 11-4
Maarit Ekholm – Johanna Penttilä 14-12 11-5 11-4
ESRC I – MiSq 2-1
Sanna Koivumäki – Saara Vanhanen 11-9 11-13 8-11 11-6 5-11
Meeri Särkkä – Marianna Närhi 11-1 11-2 11-3
Katri Aalto-Setälä – Mira Laaksonen 11-01 11-2 11-2

Pronssiottelu
ESRC II – MiSq 2-1
Riikka Piekäinen – Saara Vanhanen 5-11 7-11 8-11
Marja Vainio – Marianna Närhi 13-11 11-7 11-7
Johanna Penttilä – Mira Laaksonen 11-7 11-9 7-11 11-5


ESRC II: Marja Vainio, Johanna Penttilä ja Riikka Piekäinen

Loppuottelu
HSRC – ESRC I 3-0
Riina Koskinen – Sanna Koivumäki 11-3 11-4 11-5
Milla Uusitalo – Meeri Särkkä 11-9 11-4 11-4
Maarit Ekholm – Katri Aalto-Setälä 12-10 11-1 11-7


ESRC I: Meeri Särkkä, Katri Aalto-Setälä ja Sanna Koivumäki


HSRC: Michaela Björnström, Milla Uusitalo, Riina Koskinen, Maarit Ekholm ja Henriett Huuhka


MIEHET

Välierät
KSQ – MiSq 2-2 (6-6 / 98-89)
Olli Tuominen – Aleksi Leskinen 11-3 11-1 11-6
Janne Järvinen – Erno Teitti 4-11 7-11 7-11
Esa Naukkarinen – Markus Vanhanen 5-11 4-11 5-11
Heikki Kononen – Oskari Valtola 11-3 11-8 11-2
JSK – ESRC 3-1
Jami Äijänen – Matias Tuomi 11-4 11-5 11-6
Miko Äikänen – Jaakko Vähämaa 5-11 2-11 3-11
Yannik Omlor – Tatu Knuutila 11-7 11-9 11-6
Ville Karsikas -Elias Korhonen 11-5 11-4 11-7

Pronssiottelu
ESRC – MiSq 3-0
Matias Tuomi – Aleksi Leskinen 11-7 11-3 11-6
Jaakko Vähämaa – Ville Koskinen ei pelattu
Tatu Knuutila – Erno Teitti 7-11 11-7 3-0
Elias Korhonen – Oskari Valtola 11-4 11-7 11-8


ESRC: Jaakko Vähämaa, Matias Tuomi, Tatu Knuutila ja Elias Korhonen

Loppuottelu

JSK – KSQ 3-1
Jami Äijänen – Olli Tuominen 11-4 5-11 8-11
Miko Äikänen – Esa Naukkarinen 11-4 11-8 11-6
Yannik Omlor – Heikki Kononen 11-3 11-2 8-11 11-9
Ville Karsikas – Riku Mehta 12-10 11-5 11-3


KSQ: Olli Tuominen, Heikki Kononen, Esa Naukkarinen ja Riku Mehta


JSK: Joel Jalovaara, Yannik Omlor, Ville Karsikas, Jami Äijänen, Miko Äijänen ja Heikki Ruotanen


SM-KARSINTA 28.4.2018

MIEHET

SC Ruka Kuusamosta nousee SM-sarjaan ilman ottelua koska TSSq:n kakkosjoukkue halusaa jatkaa 1-Divisioonassa.

NAISET

SquNa Porista jatkaa SM-sarjassa ilman ottelua koska KSQ:n halusaa jatkaa 1-Divisioonassa.


I-DIVISIOONAN KARSINNAT 28.4.2018

I-divisioonan karsinnat järjestetään kahdessa lohkossa seuraavasti ensin mainitun toimiessa järjestäjänä:
Lohko A: KSQ II, SquNa ja NääsSq III
KSQ II – SquNa 3-0 (9-1 / 104-53)
Paul Palojärvi – Jonne Stengård 3-1 (11/4, 11/3, 5/11, 11/8)
Jukka Reinikainen – Timo Walli 3-0 (11/6, 11/5, 11/8)
Tero Tapiola – Teemu Joutsi 3-0 (11/1, 11/4, 11/3)
SquNa – NääsSq 1-2 (4-8 / 93-124)
Jonne Stengård – Jukka Nummi 3-2 (11/5, 15/13, 7/11, 8/11, 11/8)
Timo Walli – Juha Rapelo 1-3 (8/11, 5/11, 12/10, 2/11)
Teemu Joutsi – Ari Ojala 0-3 (4/11, 3/11, 7/11)
KSQ II – NääsSq 3-0 (9-0 / 99-34)
Paul Palojärvi – Jukka Nummi 3-0 (11/2, 11/0, 11/3)
Janne En – Juha Rapelo 3-0 (11/5, 11/2, 11/6)
Tero Tapiola – Ari Ojala 3-0 (11/6, 11/7, 11/3)

1. KSQ II, 2. NääsSq, 3. SquNa
KSQ II nousi I-divisioonaan.

Lohko B: LahtiSq, HSRC II ja JoSK
JoSK – Lahti Sq 2-1 (6-5 / 98-99)
Henri Kananen – Arto Kytö 3-2 (12/14 11/6 5/11 11/7 11/9)
Eetu Lankinen – Kimmo Koivula 0-3 (5/11 5/11 5/11)
Ville Luolamo – Mikko Purhonen 3-0 (11/5 11/8 11/6)
JoSK – HSRC2 1-2 (5-8 /114-134)
Henri Kananen – Kai Kaltiainen 2-3 (15/17 11/5 14/12 9/11 9/11)
Eetu Lankinen – Esa Sutelainen 0-3 (5/11 1/11 6/11)
Ville Luolamo – Risto Vuopala 3-2 (8/11 11/9 6/11 11/6 11/8)
HSRC2 – Lahti Sq 0-3 (0-9 / 65-101)
Kai Kaltiainen – Arto Kytö 0-3 (8/11 4/11 4/11)
Esa Sutelainen – Kimmo Koivula 0-3 (8/11 8/11 11/13)
Risto Vuopala – Kristiina Mustonen 0-3 (6/11 8/11 8/11)

1. LahtiSq, 2. JoSK, 3. HSRC II
LahtiSq ja JoSK nousivat I-divisioonaan.