Facebook
Twitter
In English

Senioriranking

SENIORI-RANKING 1.11.2019
Lista saattaa olla epätäydellinen, koska emme tiedä kaikkien seniorien syntymäaikoja.
Pelaaja on luokiteltu sarjaan, johon hän listan ilmestymispäivänä kuuluu.
Jos listalta puuttuu pelaaja, jonka mielestäsi pitäisi olla mukana, voisitko ystävällisesti ilmoittaa nimen ja syntymäajan meille ensi tilassa sähköpostilla poku.home[at]squash.fi tai puh. 040 776 5320 Poku Salo

 

MIEHET

MIEHET 35

Sija Nimi Seura Luokka
1 Kononen Heikki KSQ MA 4
2 Koskelin Janne JSK MA 9
3 Järvinen Janne KSQ MA 14
4 Stubin Iiro MetStone MA 21
5 Suistomaa Marko MiSq MA 32
6 Sulku Lasse SaSkö MB 5
7 Nikunen Ville HSRC MB 37
8 Luolamo Ville JoSK MB 39
9 Penttilä Atte Smash MC 7
10 Kekoni Tuomo ESRC MC 19
11 Selänne Lauri LSQ MC 26
12 Laatikainen Jaakko OSK MC 39
13 Packalen Petri SqJu MC 57
14 Ulvila Juha SqJu MC 80
15 Haapakoski Sami YlivSq MC 93
16 Sillanpää Mikko LSQ MC 95
17 Somoano Alberto ESRC MC 107
18 Määttänen Jani YlivSq MC 126
19 Seppälä Markus HSRC MD 1
20 Halonen Jari MyyrSq MD 9
21 Seikkula Marko OSK MD 21
22 Väisänen Kalle OSK MD 29
23 Lyytikkä Jarkko LahtiSq MD 39
24 Olkkonen Markku MiSq MD 63

MIEHET 40

Sija Nimi Seura Luokka
1 Tuominen Olli KSQ MV 1
2 Monto Mika HSRC MA 6
3 Ruotanen Heikki JSK MA 11
4 Kytö Arto LahtiSq MA 17
5 Teitti Erno MiSq MA 23
6 Puukko Kimmo JSK MB 11
7 Aarto Ilkka Sq-88 MB 19
8 Bardis Vasilis HSRC MB 22
9 Niinimäki Tomi Smash MB 26
10 Iglesias Angel NääsSq MB 27
11 Poutiainen Olle MiSq MB 45
12 Vehniäinen Jussi Smash MB 58
13 Purhonen Mikko LahtiSq MC 5
14 Seppänen Mikko ESRC MC 16
15 Koskinen Henri MiSq MC 21
16 Tornberg Risto SC Ruka MC 28
17 Kallio Matti HSRC MC 30
18 Valtola Oskari MiSq MC 35
19 Helminen Aki LahtiSq MC 44
20 Rapelo Juha NääsSq MC 54
21 Valtola Lauri MiSq MC 68
22 Peltola Jaakko-Antti YlivSq MC 69
23 Ahola Juha MyyrSq MC 70
24 Wallin Toni JSK MC 80
25 Lähteenmäki Petteri NääsSq MC 96
26 Viljanen Mikko HSRC MC 105
27 Pietilä Vesa OSK MD 6
28 Peltola Janne-Matti SalSi MD 7
28 Koskela Vesa LahtiSq MD 7
30 Grinden Kjell JoSK MD 14
31 Koponen Mikko JoSK MD 17
32 Niivuori Lasse LSQ MD 20
33 Salkala Ville ESRC MD 39
33 Rintala Joni TSSq MD 39
35 Saariaho Mikko MetStone MD 52
36 Pitkänen Lupu HSRC MD 89
37 Pääkkönen Mikko HSK MD 93
38 Soralahti Eero MetSq MD 103
38 Nevanlinna Jussi Smash MD 103

MIEHET 45

Sija Nimi Seura Luokka
1 Ryyppö Tommi TSSq MA 6
2 Pääkkönen Marko TSSq MA 15
3 Kämäräinen Marko SC Ruka MA 28
4 Tiitinen Petteri TSSq MA 29
5 Repo Petteri HSRC MB 12
6 Riutta Jan HSK MB 13
7 Koskivaara Kimmo ESRC MB 14
8 Salminen Riku HSK MB 15
9 Koivula Kimmo LahtiSq MB 21
10 Stengård Jonne SquNa MB 24
11 Kylmälä Vesa ESRC MB 31
12 Vikström Jussi HSRC MB 34
13 Simonen Sami JoSK MB 36
14 Kiviniemi Kimmo NääsSq MB 49
15 Karjalainen Hannu HSK MB 55
16 Högström Karl-Kristian ESRC MB 61
17 Toivanen Roope TSSq MC 11
18 Simola Jussi ESRC MC 14
19 Särkiniemi Jan MyyrSq MC 25
20 Korhonen Kim ESRC MC 42
21 Saarnivaara Pete SC Ruka MC 48
22 Arimo Tapio ESRC MC 53
23 Ali Akif ESRC MC 62
24 Leppänen Mika JSK MC 65
25 Selkälä Jonas NääsSq MC 75
26 Seilo Timo SquNa MC 87
27 Puumala Ilkka SC Ruka MC 105
28 Timberg Tero ESRC MC 111
29 Tapiola Tero KSQ MC 116
30 Rusanen Harri OSK MC 117
31 Raumolin Juha JSK MC 118
31 Mäenpää Tero TSSq MC 118
33 Raivio Taneli ESRC MC 127
34 Elovirta Janne HSRC MD 1
35 Lokkila Mauri TSSq MD 9
35 Walli Timo SquNa MD 9
37 Kenakkala Sami OSK MD 39
37 Kontuniemi Jali NääsSq MD 39
39 Thil Karri YlivSq MD 52
40 Mikkilä Janne PompS MD 63
41 Kivi-Koskinen Marko HSRC MD 82
42 Keränen Kimmo MyyrSq MD 93
43 Vihtonen Mathew MyyrSq MD 103

MIEHET 50

Sija Nimi Seura Luokka
1 Määttänen Anssi TSSq MA 8
2 Stör Kai JSK MA 16
3 Naukkarinen Esa KSQ MA 20
4 Yliranta Raimo JSK MA 22
5 Valasma Harri OSK MA 30
6 Ulfves Kristian ESRC MB 4
7 Kela Petri ESRC MB 7
8 Heinonen Juha NääsSq MB 8
9 Rasmus Petri JSK MB 18
10 Vuopala Risto HSRC MB 32
11 Ahlroos Timo TSSq MB 35
12 Puustinen Jouko KSQ MB 44
13 Pösö Mika HSK MB 47
14 Liimatainen Juha ESRC MB 54
15 Suvanto Teemu HSRC MB 62
16 Hiltunen Kari HSRC MC 1
17 Saharinen Janne JSK MC 4
18 Oksa Mika SaSkö MC 9
19 Wiljander Esa PompS MC 12
20 Wichmann Jan TSK MC 13
21 Niskala Kari SC Ruka MC 22
22 Karjala Jarmo MetStone MC 27
23 Hämäläinen Martti SqJu MC 31
24 Kivi-Koskinen Harri MetStone MC 38
25 Salminen Jukka-Pekka OSK MC 41
26 Pyykkö Tero NääsSq MC 45
27 Salomaa Tommi Sq-88 MC 46
28 Lind Antti HSRC MC 72
29 Herola Timo SqK MC 78
30 Jousimies Terho Sq-88 MC 80
31 Eskoli Vesa HSK MC 83
32 Romu Timo SaSkö MC 97
33 Helenius Sami NääsSq MC 111
34 Antikainen Harri OSK MC 115
35 Liinamaa Kari SquNa MC 121
36 Kaltiainen Kai JSK MC 123
37 Kaukonen Markus ESRC MD 5
38 Pennanen Kimmo ESRC MD 15
39 Laitala Janne ESRC MD 16
40 En Janne KSQ MD 17
41 Männistö Mika SquNa MD 25
42 Vähämaa Vesa ESP MD 33
42 Majander Joakim ESRC MD 33
44 Ylipoussu Tapani SC Ruka MD 52
45 Turto Tino TSSq MD 57
46 Kankaanpää Timo SalSi MD 59
47 Blomqvist Tommy MetStone MD 63
48 Käpynen Tommi NääsSq MD 71
49 Sihvonen Dan PompS MD 93
50 Järvinen Ville SalSi MD 103

MIEHET 55

Sija Nimi Seura Luokka
1 Mäki Erik NääsSq MA 26
2 Värilä Marko HSK MA 27
3 Raiski Seppo Sq-88 MB 3
4 Sutelainen Esa HSRC MB 29
5 Määttänen Teuvo YlivSq MB 33
6 Konttinen Vesa JSK MB 38
7 Marjomaa Olli HSK MB 42
8 Ojala Ari NääsSq MB 51
8 Söderholm Tom TSSq MB 51
10 Ignatius Markku MetStone MB 56
11 Särkkä Reijo ESP MB 60
12 Lilja Harry ESRC MC 2
13 Nummi Jukka NääsSq MC 15
14 Karppinen Esa PompS MC 18
15 Havaste Jukka HSRC MC 34
16 Rönn Risto SqJu MC 35
17 Nakari Martti ESP MC 37
18 Koivu Tapio ESRC MC 60
19 Nousmaa Timo MyyrSq MC 67
20 Virtanen Ilkka JSK MC 71
21 Räbinä Petri SqK MC 73
22 Hautala Kari MetStone MC 75
23 Castrén Heikki MyyrSq MC 83
24 Mäkisalo Esa SquNa MC 85
24 Winter Kalle SalSi MC 85
26 Kallioinen Timo SaSkö MC 87
27 Lehtola Kari WSK MC 97
28 Männistö Juha SqJu MC 103
29 Heimo Hannu SaSkö MD 1
30 Ulkuniemi Tapio SqJu MD 19
31 Haanpää Hannu ESRC MD 22
32 Kärki Leo SqK MD 24
33 Koskela Jouni JoSK MD 26
33 Korhonen Kari JoSK MD 26
35 Lappalainen Marko ESRC MD 33
36 Annala Timo LSQ MD 37
37 Rintanen Juha SalSi MD 39
38 Palo Timo LahtiSq MD 52
38 Nieminen Jukka-Pekka LSQ MD 52
40 Jokinen Matti LahtiSq MD 67
41 Pohja Harri ESRC MD 78
42 Poutiainen Hannu MiSq MD 84
43 Uotila Mika HSRC MD 93
44 Olkinuora Heikki SqK MD 99
45 Lappalainen Ukko MetSq MD 103
46 Tarvo Jukka ESP MD 112
47 Lambert Risto JSK MD 114
48 Tarvo Jukka ESP MD 120

MIEHET 60

Sija Nimi Seura Luokka
1 Pohjamies Tuomo ESRC MB 1
2 Westren-Doll Jack JSK MB 10
3 Tulonen Timo HSRC MB 48
4 Solansuu Tommi SalSi MC 16
5 Vaarala Eino ESRC MC 24
6 Söderström Juha TSSq MC 33
7 Riikonen Pekka LahtiSq MC 48
8 Pajo Timo SqK MC 61
9 Saarentaus Juha ESRC MC 66
10 Reinikainen Jukka KSQ MC 74
11 Aalto Kari ESRC MC 99
12 Mether Jari WSK MC 111
13 Tanskanen Ari SqK MC 125
14 Petelius Keijo KSQ MD 22
15 Falck Janne ESP MD 33
16 Lintunen Olli MiSq MD 47
17 Rummukainen Pauli JoSK MD 48
18 Tirkkonen Juha ESP MD 71
18 Matalamäki Jan HSRC MD 71
20 Kuuluvainen Juha TSSq MD 78
20 Häggqvist Kaj LahtiSq MD 78
22 Välimäki Mauri OSK MD 84
23 Laurén Markku HSRC MD 91

MIEHET 65

Sija Nimi Seura Luokka
1 Leskinen Kale HSK MB 30
2 Wahlstedt Jyrki HSRC MB 40
3 Tuominen Esa HSRC MB 64
4 Rapelo Risto NääsSq MC 123
5 Laitinen Timo HSRC MD 66
6 Hyrske Markku HSK MD 71
7 Hassinen Heikki SalSi MD 84

MIEHET 70

Sija Nimi Seura Luokka
1 Kaistinen Markku SalSi MC 51
2 Pyynönen Erkki NääsSq MC 108
3 Koivisto Torbjörn ESP MD 9
4 Mäkinen Eero NääsSq MD 51
5 Holm Jarmo HSK MD 71
6 Teräsvirta Heikki SalSi MD 83
7 Walli Bertil ESP MD 84
8 Ekholm Lars VSK MD 123
8 Lampila Timo SalSi MD 123
8 Paatelma Markku VSK MD 123

 

NAISET

 
 
NAISET 35
1 Piekäinen Riikka ESRC NA 6
2 Kronlund Lilli ESRC NB 23
3 Halme Hanna-Mari HSK NB 24
3 Ojala Pia ESRC NB 24
5 Niemelä Jutta MiSq NB 10
6 Björnström Michaela HSRC NB 5
7 Takala Hanna-Mari SquNa NC 25
8 Kohijoki Kaisa SquNa NC 28

NAISET 40
1 Kokko Monica LahtiSq NB 15
2 Vuorela Lotta PompS NC 9
3 Kiviharju Kristiina JSK NC 12
4 Berggren Katariina ESRC NC 22
5 Rysä Kristiina ESRC NC 28

NAISET 45
1 Vanhanen Susanna MiSq NB 1
2 Mäkelä Heli HSK NB 11
3 Stengård Mia SquNa NC 23
4 Laitinen Maritta OSK NC 26

NAISET 50
1 Vainio Marja ESRC NV 6
2 Xiao-Berglund Morgan ESRC NA 8
3 Luhtala Raila ESRC NA 14
4 Schneider Leena JSK NC 11
5 Prandstetter Satu HSK NC 12
6 Närhi Taina ESRC NC 14
7 Rehula Maria ESRC NC 15
8 Puustinen Arja TSK NC 19

NAISET 55
1 Niemistö Sari HSK NB 6
2 Koivu Tiina ESRC NB 13
3 Seren Yrsa ESRC NC 8
4 Toivonen Erja HSK NC 39